KONKURENČNÍ PRODUKTY

13. října 2003, 00:00 - TOMÁŠ SUCHOMEL, it@profit.cz
13. října 2003, 00:00

Většinu zemí západní Evropy včetně České republiky pokrývá specializovaná automapa, zachycující více než čtyři miliony kilometrů cest. Po zadání startovního a cílového místa vyrobí program kompletní itinerář cesty s propočtem času, vzdáleností nebo soupisem křižovatek.

ROUTE 66 PROFESSIONAL 2004

Dostupná je také databáze 700 tisíc řidičských záchytných míst jako motely, benzinová čerpadla nebo autoservisy. Úroveň orientačních detailů v mapách se liší podle jednotlivých zemí. Někde jde až po uliční plány měst, jinde se omezuje téměř výhradně na hlavní silniční tahy. Což platí také pro ČR. Specialitou pro cesty do Velké Británie, Německa, Holandska a Itálie je volba stáhnout si z Internetu informace o aktuální dopravní situaci na vybrané trase a případně si nechat navrhnout objížďky problematických míst. Podpora GPS funguje tak, že po spojení s přijímačem přes sériový port program ukazuje vaši aktuální polohu na mapě a směr pohybu vozidla. Software má vícejazyčné rozhraní s volitelnou češtinou. Od Route 66 jsou dostupné dále méně obsáhlá Europe Major Roads nebo Britain Street Network.

MICROSOFT AUTOROUTE 2004

Třináct západoevropských států a plány většiny hlavních nebo důležitých měst obsahuje čerstvá lokální verze (celkem desátá) digitálního autoatlasu, zastřešená britskou pobočky Microsoftu. Balení mapy obsahuje program pro stolní PC nebo notebook a zároveň upravenou verzi pro Pocket PC. Cíle nebo začátky plánovaných cest je možné přímo importovat z poštovního Outlooku nebo tabulek Excelu. Standardní je plánování tras podle preferencí na čas cesty nebo nejmenší ujetou vzdálenost, s následným výpočtem sumy za spotřebovaný benzin nebo naftu podle aktuálních cen nebo průměrné rychlosti. Problém není ani upravit už hotový itinerář během cesty, pokud se vyskytne nutnost přidat další zastávku. Algoritmus může vyjít vstříc individuálnímu vkusu každého řidiče a při plánování třeba zakázat využívání dálnic nebo průjezd městy. K drobnějším pomůckám patří vyznačení jednosměrných ulic se směrem průjezdnosti nebo slepých uliček. Pro rychlejší orientaci si může uživatel vkládat do mapy své vlastní objekty a značky, opatřené doplňkovými údaji. Podpora GPS.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery?…
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Technologie
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít