Article, show

Konkurenceschopný záchod

14. listopadu 2008, 16:22 - (red)
14. listopadu 2008, 16:22

Kapitola 152

Jak zachránit McCaina * Eurobizarnosti * Mysli!!! * Roberts to vybalil

Jak zachránit McCaina

Překvapivé rozuzlení by mohly mít prezidentské volby v USA. Sbory prezidentských volitelů za jednotlivé státy, vzešlé z výsledků voleb, budou ústavně platně volit amerického prezidenta teprve tak, že jejich členové zašlou 15. prosince 2008 zalepené obálky se jménem svého preferovaného kandidáta předsedovi Senátu, který je 6. ledna 2009 na společné schůzi obou komor Kongresu otevře, přečte a spočítá.
Jádro pudla však spočívá v tom, že zákon pouze asi v polovině států přímo zavazuje tyto volitele hlasovat pro prezidentského kandidáta, který v jejich státě vyhrál!
A tato legislativní díra skýtá prostor pro známou kreativní dvojici Miralek Topalek a Maralek Dalalek, již nám zanedlouho bude jistě závidět přinejmenším celá Evropa! Přesvědčování, nebo dle zlých jazyků dokonce kupování osob původně opačného mínění za použití pozitivní či negativní motivace je totiž pro tyto experty malá násobilka. Už brzy se mohou do USA dostat bezvízově a nepoznáni začít uplatňovat na prezidentské volitele svou oblíbenou a v praxi osvědčenou metodu. A podaří-li se nákup zhruba stovečky původně obamovských volitelů, může se stěhovat do Bílého domu John McCain!
Nikdo si sice nebude jistý, zda to má něco společného s výsledky prezidentských voleb, ale v USA by to nebylo poprvé. Ani Česku taková povolební kocovina není neznámá. Proto zkombinovat oba novátorské přístupy a vybrousit je k dokonalosti a Spojené státy americké už nikdy nebudou tím, čím bývaly. Demokracii třikrát zdar!

Eurobizarnosti

Evropská unie pečlivě hlídá, zda se dotace z bruselských fondů nezneužívají. Kontroloři unie zveřejnili výroční zprávu, která se zabývá nesprávným užitím peněz. Zpráva uvádí několik bizarních případů. Například jistý dánský podnikatel získal peníze z EU na vybudování lyžařského komplexu na ostrově, na němž údajně nikdy nepadá sníh. V britském městě Hull postavili veřejné záchody z dotace z fondu, který oficiálně poskytuje peníze firmám na zlepšení konkurenceschopnosti.
Byli vůbec unijní úředníci na kontrole v Česku?

Mysli!!!

Stále mazanější premiér Mirek Topolánek prohlásil, že by hlasoval pro Jiří Paroubka v čele Poslanecké sněmovny. Ještě mazanější předseda ČSSD okamžitě zareagoval: „Odmítám přijmout principy politiky ODS v podobě handlu, výměny principů za křesla, na jehož základě vznikla ostatně současná koalice. Stát se předsedou Poslanecké sněmovny je totiž ta poslední věc, o které přemýšlím a o kterou usiluji.“
Pamlsek mimo mísu. Tak zněl titulek článku levicového deníku Právo druhý den, v němž autor komentáře Paroubka za odmítnutí nepřímé nabídky premiéra pochválil. „Cílem Jiřího Paroubka není konkordát s ODS, jak to bylo u Zemana. Má nastartováno k vítězství v příštích sněmovních volbách, k návratu do premiérského křesla. Topolánkův pamlsek dopadl mimo mísu,“ píše se v komentáři.
Jenže mimo mísu byl autor, protože v den, kdy článek vyšel, Paroubek prohlásil: „Pokud mám něčemu půjčit svoje jméno, a samozřejmě že by to bylo potřeba, aby předseda ČSSD, toho času nejvlivnější politické strany v zemi, byl nějakým způsobem zapojen do evropského předsednictví, jsem ochoten to udělat.“
Paroubek by měl se svými blízkými novináři možná více komunikovat. Mimo mísu není ani Topolánek, ani Paroubek, ale komentátor, který zřejmě vůbec nepřipouští, že když už premiér něco takového prohlásí, měl to velice dobře promyšlené.

Roberts to vybalil

Ekonom Paul Craig Roberts, státní tajemník ministra financí v době vládnutí prezidenta Ronalda Reagana, ve svém článku na populárním americkém zpravodajském portálu informationclearinghouse.info popisuje změny, které USA čekají po příchodu Baracka Obamy do Bílého domu. Roberts tvrdí, že změna, která by měla začít, se už zastavila. Naráží na složení týmu poradců nového prezidenta. Poradci pro zahraniční politiku Richard Holbrooke, Madeleine Albrightová či Dennis Ross jsou prý spíše garanty pokračování nepříznivého trendu. Ekonomický tým Obamy, v němž hlavní hvězdou má být ministr financí prezidenta Billa Clintona, je dle Robertse také špatný. Robert Rubin prý nese odpovědnost za současnou finanční krizi. „Změnu nepřinese Obama, ale chamtivost, chudnutí Američanů a to, že dva pilíře průmyslu USA, automobilky General Motors a Ford, klečí před vládou, aby je z peněz daňových poplatníků udržovala při životě. Změnu přináší to, že přichází konec americké říše,“ píše Roberts.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít