Konkurence si smlsla

07. května 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
07. května 2007, 00:00

RADIM JANČURA, MAJITEL STUDENT AGENCYSpolečnost Student Agency minulý měsíc opět zaplnila stránky novin. Tentokrát však ne kvůli svému mnohdy razantnímu tažení na vnitrostátních autobusových linkách. Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem totiž firmě kompletně shořel jeden ze žlutých autobusů.

RADIM JANČURA, MAJITEL STUDENT AGENCY

Společnost Student Agency minulý měsíc opět zaplnila stránky novin. Tentokrát však ne kvůli svému mnohdy razantnímu tažení na vnitrostátních autobusových linkách. Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem totiž firmě kompletně shořel jeden ze žlutých autobusů. „Pravděpodobně za jízdy vypadl přívod paliva, to vytékalo a následně se vznítilo,“ uvádí k tomu jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

DAŇ ZA SLÁVU?

Nikdo z 58 cestujících nebyl sice zraněn, ale tato událost vyvolala tvrdou reakci konkurenční firmy Asiana. Ta se domnívá, že jenom díky tomu, že Student Agency nedodržuje dopravní předpisy a šetří peníze na úkor bezpečnosti provozu, dopadá zatím souboj obou společností na trase Praha-Karlovy Vary ve prospěch firmy Radima Jančury. Ten takové argumenty považuje za nesmyslné.

„To, že hoří někde autobus, se stane tak desetkrát do roka. Není to nic výjimečného. Nedávno shořela tuším nějaká Karosa. Když však hoří žlutý autobus, a to ještě na dálnici D1, tak se o to média zajímají daleko více. Je to daň za tu naši takzvanou slávu. Důležité je, že senzory daly řidiči informaci o požáru, on stihl včas zastavit a nikomu se nic nestalo,“ dodává k tomu brněnský podnikatel.

ZASE NÁS NECHTĚJÍ POUŠTĚT NA NÁDRAŽÍ

Škoda se podle něho pohybuje kolem čtyř milionů korun. Finanční ztrátu to však pro Jančuru znamenat nebude, protože autobus byl pojištěn. Dobrou zprávou pro Student Agency je naopak fakt, že jejich autobusy jezdí na nově otevřené lince z Prahy do Zlína stále téměř plné. Zcela bez potíží však vstup na novou linku neprobíhá.

„Dělají nám tam problémy při vjezdu na autobusové nádraží. Ne že by nás tam nechtěli přímo pustit, ale dělají nám různé obstrukce. Budeme to muset začít asi nějak řešit. Nemyslím, že to však dopadne jako v Liberci. To, že nám tehdy zamezili příjezd na tamní nádraží, je stálo dva miliony, a to je myslím dostatečné varování pro ostatní,“ doplňuje Jančura.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a…
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít