Konkurence pro Apple?

20. listopadu 2010, 08:22 - Hamřík Miloslav
20. listopadu 2010, 08:22

Mimo tabletu od firmy Toshiba si dnes představíme i domácí multimediální centrum a HD monitor od firmy Acer.

Foto: Toshiba

Multimediální tablet za rozumnou cenu

Tabletový boom, který spustila firma Apple se svým iPadem, zřejmě hned tak neskončí. Se svou verzí tabletu na trh přispěchala i firma Toshiba, když uvedla novinku Folio 100. Svými rozměry 281 x 181 x 14 mm, váhou 760 gramů ani funkčností tablet nijak nevybočuje z toho, co je u této kategorie obvyklé. Nabízí displej o velikosti 10,1“, k tomu operační systém Android 2.2. Vedle standardního USB disponuje i konektorem miniHDMI pro připojení externího monitoru, který dokáže pracovat v rozlišení HD, a čtečkou SD/MMC karet. Do sítě vás připojí skrze wi-fi, podporuje jak technologii Bluetooth, tak Adobe Flash. Samozřejmostí je otáčení obrazu podle polohy tabletu a webkamera s rozlišením 1,3 megapixelu. Výrobce uvádí výdrž na baterii kolem sedmi hodin a překvapuje i relativně nízkou cenou – tablet si můžete pořídit za částku kolem osmi tisíc korun.

Štíhlé HD pro váš počítač

Firma Acer se může nově chlubit novou řadou monitorů S2 s LED technologií, které díky tloušťce necelých 13 mm patří v současnosti k nejtenčím displejům na trhu. Daní za tento rozměr je ale nutnost externího napájení ve formě adaptéru. Monitory nabízejí Full HD rozlišení, skvělý kontrastní poměr a nízkou dobu odezvy 2 ms. Řadu tvoří monitory o poměru 16:9 a velikosti úhlopříčky 21.5“, 23“ a 24“. Displeje S2 využívají technologii bílých LED diod, které neobsahují nebezpečné látky a poskytují brilantní barvy. Displeje navíc disponují konektory všech běžných typů VGA, DVI i HDMI. Vybaveny jsou i technologiemi zpracování obrazu, které zlepšují barevné podání v závislosti na tom, zda pracujete v textovém editoru, sledujete video nebo hrajete hry.

Domácí sdílení hudby a videa

Firma Western Digital začala dovážet i do naší republiky zařízení s poněkud krkolomným názvem WD TV Live Hub Media Center. Jak již název napovídá, jedná se o multimediální domácí centrum, které by se mělo postarat o jednoduché sdílení a přehrávání videa, hudby i fotografií v domácnosti. Základem boxu je přehrávač Full-HD 1080p se zabudovaným diskem o velikosti 1 terabyte, který umožňuje přehrát jakákoliv data na kterémkoli domácím monitoru. Centrum si poradí se všemi možnými typy médií včetně oblíbených videoformátů pro Full-HD 1080p – mkv, mp4 nebo mov. Do centra můžete kopírovat data z počítačů PC i Mac pomocí lokální sítě, z externích pevných disků, z USB flash disků, ale i rovnou z fotoaparátů, videokamery nebo ze serverů pracujících podle specifikace DLNA/UPnP. Součástí balení je i programovatelný dálkový ovladač.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít