Konferenci zajistíte bez starostí

14. listopadu 2005, 00:00 - ROBERT ŠIMEK
14. listopadu 2005, 00:00

PRONÁJEM SÁLŮ Kulturní domy a kongresová centra mají zpravidla jen jednu základní funkci -nabídnout zájemcům vhodné prostory pro jejich akce. Test Profitu prokázal, že za patřičný obnos je možné pořádat konferenci bez zbytečných starostí.

PRONÁJEM SÁLŮ Kulturní domy a kongresová centra mají zpravidla jen jednu základní funkci -nabídnout zájemcům vhodné prostory pro jejich akce. Test Profitu prokázal, že za patřičný obnos je možné pořádat konferenci bez zbytečných starostí. Zasedání a konference dnes patří mezi nejčastější firemní akce. Různé projevy, rozbory a školení je však nutné pořádat v adekvátním prostředí. Není vhodné, aby se velký počet zaměstnanců firmy tísnil v malé místnůstce nebo aby se důležité jednání uskutečnilo někde na schodech. Daleko snazší je pronajmout si v takovém případě místnost v kulturním či kongresovém centru. Možnosti pronájmů jsme se rozhodli sami otestovat. STAČILA BY RESTAURACE? Rozhodli jsme se, že hledáme sál pro přibližně šedesát lidí a že potřebujeme termín na začátku prosince. První v pořadí oslovujeme firmu GaK CB, která zajišťuje pronájem sálů pro BB Centrum Gerbera v Českých Budějovicích. „Pronájem možný určitě je,“ odpovídá na naši úvodní otázku jednatel firmy Zdeněk Lhotka, načež nabízí různé možnosti. „Můžete si objednat horní přednáškový sál s kapacitou sto padesát až dvě stě osob nebo velký sál, kam se vejde až patnáct set lidí,“ vyjmenovává s tím, že volné má především středy, čtvrtky a pátky. „Měli byste si sál objednat co nejdříve,“ radí. Poté ho však napadá ještě jedna možnost: „Můžete si pronajmout i restauraci, tam se vejde až sto dvacet lidí,“ připomíná. Jako druhé volíme Kongresové centrum Brno. Jeho zástupkyně Veronika Marečková se ihned dívá do kalendáře. „Na začátku prosince máme volné všechno,“ uvádí spokojeně. „Velký sál má kapacitu tři sta šedesát osob, menší sto dvacet,“ říká. Ceny v Brně stanovují ne zcela standardně - nejsou za jednotlivé hodiny, ale rovnou za příslušná pásma. „Osmihodinové pásmo stojí devět tisíc, čtyřhodinové šest tisíc,“ uvádí Marečková. V PRAZE NENÍ DRAZE

Dále se zaměřujeme na Prahu a oslovujeme Kulturní centrum Novodvorská. „Prosinec máme totálně nabitý,“ ozývá se ve sluchátku. „Zbývá mi tu jen pětadvacátého listopadu,“ nabízí jednatelka. Abychom se dozvěděli více, souhlasíme. Následně jsme dotázáni, zda si přejeme stolové, nebo divadelní uspořádání. „Stolovka je pro padesát lidí, divadelní uspořádání pro sto dvacet,“ dostáváme informaci. Volíme první variantu a jednatelka upozorňuje, že se vejdeme do jedné z větších učeben. „Cena je čtyři sta korun za hodinu,“ dodává zástupkyně firmy s tím, že zvukaře či dataprojektor můžeme objednat zvlášť.

Zkoušíme to také v konkurenčním Kulturním domě Vltavská. „Je vás kolem šedesáti? Tak to se vejdete do přednáškové síně,“ říká zástupkyně firmy. „Kdyby vás bylo víc, nabídli bychom vám sál Elektra, tam může být až sto padesát lidí,“ naznačuje další možnost. Volíme první variantu a zjišťujeme, že cena za pronájem je 800 korun na hodinu. „K čistému času musíte ale připočítat ještě hodinu na přípravu a hodinu na úklid,“ upozorňuje jednatelka. Do přednáškové síně ale prý nepotřebujeme ozvučení.

NÍZKÉ JIHLAVSKÉ CENY

Na závěr testu si necháváme jihlavskou společnost DKO. Ujímá se nás ředitel Radek Blecha a říká, že pro naše účely přicházejí v úvahu tři sály. „První sál má kapacitu padesáti lidí, takže byste tam možná byli namačkaní,“ uvažuje. „Do druhého se vejde devadesát a do třetího až sto lidí,“ pokračuje ředitel a zároveň sleduje termíny. „Zatím máme volno, ale za týden to může být jinak,“ nabádá nás ke spěchu. Ceny jsou zde skutečně nízké: za tři hodiny v nejmenším sále zaplatíme jen 610 korun, za stejnou dobu ve větším sále 920 korun. Ozvučení do malých místností podle Blechy není třeba, video či dataprojektor si můžeme zapůjčit.

Z našeho testu tedy vyplývá, že pronajmout si vhodný sál není žádný problém. Má-li zákazník přesně specifikovaný účel, počet míst a termín, s velkou pravděpodobností požadovanou místnost sežene. Prosinec je však podle většiny dotázaných pronajímatelů jedním z nejžádanějších měsíců, je tedy vhodné si v něm termíny rezervovat s dostatečným předstihem.

VÝSLEDEK TESTU

|společnost |město|vyhovující termín|cena/hod.(v Kč)**|

 BB Centrum Gerbera České Budějovice  ano500-800
 Kongresové centrum Brno, a. s. Brnoano1500
 Kulturní centrum Novodvorská Praha ne 400
 Kulturní centrum Vltavská Prahaano 800
 DKO, s. r. o.  Jihlavaano200-300

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít