Konference MARKETING JAKOST TRADICE 2003

31. března 2003, 00:00 - admin
31. března 2003, 00:00

Konference MARKETING TRADICE JAKOST vstupuje letos do pátého ročníku. I v tomto roce si budou naši i zahraniční odborníci vyměňovat zkušenosti a poznatky z aplikace marketingu a marketingového řízení pro zvýšení konkurenční schopnosti firem. Nyní nás uvítají staré ale stále vyhledávané Lázně Slatinice s blízkým pivovarem v Litovli, který oslavuje 110 let.

Proč spojení marketingu, jakosti a tradice? To vše tvoří rámec vysokého konkurenčního potenciálu výrobků. Podle guru světového marketingu Philipa Kotlera patří mezi hlavní úkoly vrcholových manažerů trvalé zdokonalování jakosti produktů a služeb. Úspěch mnoha japonských výrobků je výsledkem jejich výjimečné jakosti. Většina zákazníků není ochotna dále akceptovat nebo tolerovat průměrnou jakost provedení produktů. Nechtějí-li firmy zaostávat za konkurencí a naopak usilují o to, aby byly ziskové, nezbývá jim nic jiného než uplatňovat komplexní řízení jakosti (TQM - total quality management) Ukazuje se, že dvacet let využívaná marketingová koncepce není nejvhodnější filozofií managementu, jestliže existuje znečištěné životní prostředí, nedostatek přírodních zdrojů, prudký populační růst, hlad, chudoba a opomíjení sociálních služeb. Tato koncepce se vyhýbá potenciálním konfliktům mezi spotřebitelskými požadavky, spotřebitelskými zájmy a dlouhodobým blahobytem společnosti. Nová koncepce společenského marketingu vyzývá podnikatele, aby ve své marketingové praxi uplatňovali sociální a etická hlediska - aby udržovali rovnováhu mezi konfliktními zájmy, jakými je zisk organizace, uspokojení požadavků zákazníků a potřeby společnosti. V rámci konference budou vyhodnoceny studentské práce na téma „Jak bych na svém budoucím pracovišti použil marketingové metody při prosazování jakosti a ochrany životního prostředí“. Ve dvou nestudentských soutěžích budou zprávy o realizovaném marketingovém projektu pro tradiční český výrobek a o projektech, které spojují marketingové metody a řízení jakosti nebo životního prostředí. Konference se tak stane integrujícím prvkem ve spolupráci regionálních orgánů, podnikatelů, průmyslu a škol. Začlenili jsme proto do programu i prezentaci připraveného internetového vzdělávání v oblasti životního prostředí EMAD. V současné době probíhá finální verze přípravy a ukázky budou k nahlédnutí na konferenci. Tento program vyvíjí ve spolupráci s Associated Consultants a řadou dalších expertních skupin nezisková organizace TEMPO - školicí středisko Ostrava.

Konference se koná ve dnech 8. a 9. 4. 2003 v Lázních Slatinice, informace získáte na telefonním čísle 585233961 nebo e-mailové adrese aco@volny.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku…
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít