Konec tajemství, fotky jsou na světě

18. prosince 2006, 00:00 - (eha)
18. prosince 2006, 00:00

NOVÁ ŠKODA FABIAMladoboleslavská Škodovka minulý týden zveřejnila první oficiální snímky nové fabie. Premiéru bude mít v březnu na autosalonu v Ženevě. Čeká se, že její nejlevnější verze nepřesáhne 300 000 korun.Nová i stávající fabia se budou dočasně vyrábět souběžně.

**NOVÁ ŠKODA FABIA

Mladoboleslavská Škodovka minulý týden zveřejnila první oficiální snímky nové fabie. Premiéru bude mít v březnu na autosalonu v Ženevě. Čeká se, že její nejlevnější verze nepřesáhne 300 000 korun.

Nová i stávající fabia se budou dočasně vyrábět souběžně. Zatímco krátká verze starší fabie skončí zřejmě již v průběhu příštího roku, verze sedan a combi první generace se budou vyrábět ještě nejméně rok. Nové auto má podobnou čelní masku jako roomster. Příď je masivnější než u modelu první generace, světla jsou větší. Podobně jako roomster má černé přední a prostřední sloupky karoserie. Opticky je tak propojeno čelní sklo s bočními okny.

Druhá verze fabie ve verzi hatchback se podle firmy vyznačuje všemi hlavními rysy, které přivedly již více než 1,5 milionu zákazníků ke koupi první generace. Auto se tak prý může ve své třídě pochlubit největším prostorem pro kolena a hlavy cestujících na zadních sedadlech a dostatkem prostoru pro pohodlné cestování.

Vnějšími rozměry (délka 3992 mm, šířka 1642, výška 1498 mm) patří nová verze mezi největší vozy ve své třídě. Proti stávajícímu modelu se natáhne do délky o 22 milimetrů a do výšky o téměř pět centimetrů. Celková délka vozu vzrostla s novým designem nárazníků. Interiér nabízí více místa posádce na předních i zadních sedadlech. Zavazadlový prostor má základní objem 300 litrů a po sklopení zadních sedadel se může zvýšit až na 1163 litrů. Pro srovnání: U současného modelu má základní zavazadlový prostor objem 260 litrů, sklopení zadních sedadel umožní jeho zvýšení na 1016 litrů.

Nově mohou být cestující na předních i zadních sedadlech chráněni hlavovými airbagy. Na zadních sedadlech lze upevnit dětskou sedačku pásem Top-Tether, který při případném čelním nárazu omezuje pohyb horní části dětské sedačky vpřed.

S novým modelem přináší značka Škoda také ve své nejmenší modelové řadě možnost zvolit místo pětistupňové manuální převodovky šestistupňovou automatickou převodovku Tiptronic nebo elektronicky řízenou klimatizaci Climatronic. Nová fabia nabízí i originální přípravu pro mobilní telefon s technologií Bluetooth nebo audiosystémy s možností připojení externích zařízení, jako jsou přehrávač MP3 nebo iPod.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít