Koncepce udržitelnosti nemůže být náplní jednoho oddělení, ale celé firmy

07. února 2012, 21:24 - Profit, TZ
07. února 2012, 21:24

Právě zveřejněný program druhého ročníku Fóra pro udržitelné podnikání má ambici představit téma udržitelnosti jako klíčovou konkurenční výhodu těch firem a společností, které jej začleňují do svých business strategií a sdílejí jej napříč celou firmou, nikoliv jen jako náplň jednoho specializovaného oddělení.

Foto: Profimedia.cz

Na konferenci, která se bude konat 14. 3. v hotelu Dorint Don Giovanni, budou formou příspěvků sdílet své zkušenosti zástupci top managementu předních zahraničních i českých firem. Závěr bude patřit velké panelové diskusi o specifických tématech udržitelnosti v českém prostředí a roli manažerských pozic ve firmách při jejich prosazování.

Organizátoři Fóra pro udržitelné podnikání, společnost Blue Events a Vysoká škola ekonomická v Praze, v těchto dnech zveřejnili program jeho 2. ročníku, který se bude konat ve středu 14. 3. 2012 v pražském hotelu Dorint Don Giovanni. Jeho hlavním záměrem je představit téma udržitelnosti jako klíčovou konkurenční výhodu těch firem a společností, které jej začleňují do svých business strategií. Hlavní řečník konference Martin Hill se společnosti SAP přiblíží hlavní strategické požadavky a inovativní řešení v oblasti udržitelnosti, které SAP nabízí pro TOP 100 evropských zákazníků.

Inspirativní bude nepochybně i vystoupení Augustina Lucardi ze společnosti InterfaceFLOR , jež se díky strategii založené na dlouhodobé udržitelnosti stala celosvětovým leaderem v oblasti výroby podlahových krytin. Příběh této firmy je důkazem toho, že společnosti, které se začaly problematikou udržitelnosti zabývat již v 90. letech a začlenili ji mezi hlavní pilíře strategie svého rozvoje, mají lepší výchozí pozici pro dosažení úspěchu.

Jiný úhel pohledu přinese případová studie „Walmart a angažovanost jeho zaměstnanců“, která poukáže na to, že ani zaujetí vedení, ani tým těch nejlepších specialistů nemusí být postačující podmínkou k tomu stát se leaderem. Neméně důležité je zapojení všech zaměstnanců napříč firmou, neboť jejich aktivní podpora udržitelnosti uvnitř společnosti dodá společnému úsilí autenticitu, důvěryhodnost a nakonec i obchodní výsledky.

Odpolední program představí praktické ukázky uplatňování principu udržitelnosti na různých úrovních řízení v předních firmách působících na našem trhu, počínaje oblastí business developmentu, finančního řízení, přes provoz, logistiku, HR management až po marketingovou a PR komunikaci. Závěr konference bude patřit panelové diskusi o specifických tématech udržitelnosti v českém prostředí a roli manažerských pozic ve firmách při jejich prosazování.

V programu vystoupí i generální ředitelé vybraných společností, kteří chápou, že udržitelnost není oblast, do které se investuje, až když náhodou zbudou nějaké prostředky. Je to strategie, která umožňuje udržet náskok před konkurencí.  Zlatým partnerem 2. ročníku konference je společnost SAP, stříbrnými partnery jsou Henkel, Nestlé, NWR a Unilever.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít