Kombík s neposednými dveřmi - Peugeot 407 SW

13. prosince 2004, 00:00 - ERICH HANDL
13. prosince 2004, 00:00

TEST Mezi vozy s možností odpočtu DPH se nedávno zařadil Peugeot 407 SW. Týdeník Profit kombík, který lze využít k podnikání, minulý týden otestoval. Hospodářství roste, a tak jdou navzdory celkovým poklesům prodejů aut stále více na dračku užitkové vozy. Dovozci se proto snaží přestavět běžná auta na podnikatelské stroje.

TEST Mezi vozy s možností odpočtu DPH se nedávno zařadil Peugeot 407 SW. Týdeník Profit kombík, který lze využít k podnikání, minulý týden otestoval. Hospodářství roste, a tak jdou navzdory celkovým poklesům prodejů aut stále více na dračku užitkové vozy. Dovozci se proto snaží přestavět běžná auta na podnikatelské stroje. Jeden z posledních pokusů udělal Peugeot, když homologoval kombík v takzvané kategorii N1. To znamená, že majitel si u něj může odpočíst DPH, pokud splní dvě podmínky. Nechá si namontovat přepážku, která ho přijde na 19 000 korun včetně DPH. Zařazení do kategorie vyžaduje kromě přepážky i nalepení tmavé ochranné fólie na zadní boční okna nákladového prostoru. Celkově tak nejlevnější verze vyjde na 718 tisíc korun. My jsme měli pod kapotou naftový dvoulitr HDI, za který je nutno připlatit dalších 200 tisíc korun. Jaké má dynamicky vypadající kombík s prosklenou střechou vlastnosti? Celková délka vozidla dosahuje 4,763 metru, oproti verzi 407 sedan byl o 87 milimetrů prodloužen zadní převis. Projevuje se to ve snadnějším přístupu do zavazadlového prostoru. Ten si vyžádal důležité konstrukční úpravy: významné snížení prahu, velké vykrojení horní části pátých dveří, speciálně řešené zadní sloupky. Celková výška vozu je 1,486 metru, dodatečných 41 milimetrů oproti výšce sedanu připadá na nový tvar střechy a podélné střešní nosiče. Ty jsou praktickým doplňkem k příležitostné přepravě zavazadel nebo vybavení pro zimní sporty. Podnikatele ale zajímá především zavazadlový prostor. Jeho víko a zadní okno se otvírají nezávisle na sobě, podle okamžité potřeby využití. To přináší ale občas problémy. Řidič totiž neví, jestli otevřel okno, nebo celé dveře. Prostor určený k přepravě zavazadel je součástí kabiny vozu a tvoří spolu s částí pro cestující jednotný celek. V základní konfiguraci má objem 448 dm 3 , spolu s dalšími dvěma oddělenými, uzavřenými úložnými schránkami o objemu 9 a 12 dm 3 se na užitné kvalitě zavazadlového prostoru podílí jeho pravidelný tvar s rovnými stěnami, vnitřní šířka ve všech místech je minimálně 1100 milimetrů. Lze v něm tedy převážet například objemnější pračky, ledničky nebo i stavební materiál. Práh zavazadlového prostoru je chráněn pásem z nerez oceli, podlaha zavazadelníku je pokryta silným kobercem s vyvýšenými okraji a čtyřmi drážkami, které umožňují snadný posun předmětů a zavazadel po celé délce podlahy. K podlaze kufru je možné za pomoci čtyř ok uchytit síť k upevnění zavazadel a většina verzí je i v tomto prostoru vybavena 12voltovou zásuvkou. Na konec ještě k motoru. N aftový dvoulitr HDI je nejdražší ze všech devíti agregátů, které jsou pro auto k dispozici. Odvděčí se ale slušným výkonem sta kilowattů, který zaručuje maximální rychlost 203 kilometry v hodině. Testovaná spotřeba odpovídala i v zimním počasí výrobcem udávaným šesti litrům na sto kilometrů jízdy. TAJUPLNÉ DVEŘE

Nešťastně řešené je otevírání zadních dveří kombíku. Stisknutím tlačítka na elektronickém ovladači se otevře jen okno, dveře potom ze záhadných důvodů nejdou odklopit. V průběhu testu jsme se tak domnívali, že jsou zaseklé. Ale nebyly, jen se nesměly z nepochopitelných důvodů odemykat tlačítkem se znakem zavazadlového prostoru.

PEUGEOT 407 SW

Typ vozu: pětimístný kombík

Objem válců: 1997 cm 3

Maximální výkon: 100 kW

Zrychlení 0-100km/h: 11 sekund

Spotřeba: 6 l/100 km

Cena (základ): 899 000 korun

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít