Kolaudace se protáhne

07. května 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
07. května 2007, 00:00

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮVětšinu času věnoval v dubnu hostinský Karel Palán dokončování dalších ubytovacích míst a následné kolaudaci. „Trochu jsem se nedržel projektu a dopadlo to tak, že hasiči k tomu měli pár výhrad. Nebudou to však žádné drastické změny,“ uvádí havlíčkobrodský podnikatel.

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮ

Většinu času věnoval v dubnu hostinský Karel Palán dokončování dalších ubytovacích míst a následné kolaudaci. „Trochu jsem se nedržel projektu a dopadlo to tak, že hasiči k tomu měli pár výhrad. Nebudou to však žádné drastické změny,“ uvádí havlíčkobrodský podnikatel.

Problém byl například v tom, že z jedné místnosti udělal místo kanceláře pokoj. „Narostl mi tak počet míst a požární pásy byly v projektu počítány na plochu pokojů, která se však oproti původním plánům zvětšila. Nebudu ale muset měnit pokoj na kancelář, zřejmě postačí dát do pokoje místo normálních dveří dveře požární,“ vysvětluje Palán.

PAPÍROVÁ VÁLKA S ÚŘEDNÍKY

Přestože změny nebude muset udělat velké, zaskočilo ho, co s tím opět bude běhání a starostí. „Myslel jsem si, že úředník, který kontroluje projektanta, mu řekne, bude to tak a tak. Do čtrnácti dnů závady odstraníte a bude vše v pořádku. Já ale musím nejdříve za projektantem, který opraví chyby v projektu. Já to pak musím donést hasičům, kteří mají nějakou dobu na to, aby o tom rozhodli. Když to schválí a já závady odstraním, tak to pak oni přijdou ještě zkontrolovat,“ rozčiluje se Palán.

Je to podle něho taková nekonečná válka s úředníky. „Oni to prý přímo posoudit nemohou, to musí udělat projektant. Teď záleží na tom, jak dlouho to bude trvat projektantovi a do kdy se vyjádří hasiči,“ jde z toho hospodskému z Vysočiny hlava kolem. Tyto průtahy zřejmě odloží jeho plán přijmout první hosty do nových ubytovacích prostor již v květnu.

ZASE NĚJAKÉ POPLATKY

Ještě není dotažen tento projekt a Palán už plánuje vybudování dalšího ubytování, tentokrát v prostorách přímo nad sálem. „Velmi záleží na tom, kolik nad sálem bude možné udělat pokojů. Protože čím více pokojů, tím to bude rentabilnější a lépe seženeme úvěr. Dobré je, že se nenaplnily moje katastrofické vize a předběžně jsme od jedné banky dostali přislib. Vyhráno však zdaleka nemáme,“ míní Palán.

Nepříjemně překvapila Palána zpráva, že bude opět třeba platit autorské poplatky za televize umístěné v pokojích.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít