knižní tipy

24. března 2003, 00:00 - admin
24. března 2003, 00:00

Maturujeme z účetnictví Hana Čermáková, Jan Matějka Sešitová kniha ve velkém formátu (A4) volně navazuje na dříve vydané tituly o marketingu a ekonomii. Byť bylo při jejím zpracování především přihlédnuto k učebním osnovám maturantů na obchodních akademiích, snažili se autoři vytvořit dílo se základními znalostmi pro všechny účetní.

Maturujeme z účetnictví Hana Čermáková, Jan Matějka

Sešitová kniha ve velkém formátu (A4) volně navazuje na dříve vydané tituly o marketingu a ekonomii. Byť bylo při jejím zpracování především přihlédnuto k učebním osnovám maturantů na obchodních akademiích, snažili se autoři vytvořit dílo se základními znalostmi pro všechny účetní. Praktické příklady účtování a řešení účetní problematiky najdou zajisté uplatnění i přímo v praxi, v účtárnách podniků. Pro účetní, absolventy rekvalifikačních kurzů bude jistě přínosem velmi srozumitelný výklad některých obtížnějších příkladů. Nespornou výhodou je tedy především „laický výklad“ pro málo zběhlé začátečníky. Obsah je členěn do kapitol: Úvod do podvojného účetnictví, Základy podvojného účetnictví, Účtování zásob, Zúčtovací vztahy, Účtování stálých aktiv, Účtování na finančních účtech, Účtování na kapitálových účtech, Náklady a výnosy, hospodářský výsledek a jeho rozdělení, Účetní závěrka v podvojném účetnictví, Řešení úloh. Knihu lze použít jak k přípravě na maturitní zkoušku, účel, pro který byla zřejmě především vytvořena, tak pro podnikatele, kteří ji určitě využijí v praxi k poznání zákonitostí fungování systému podvojného účetnictví.

(Nakladatelství MIRAGO Ostrava, 108 stran, doporučená cena 130 Kč)

Buďte pány svého času Francois Delivré

Autora, který působil po absolvování Vysoké školy technické ve významném francouzském podniku, trápil ustavičný boj s časem na pracovišti, což je i věčné dilema všech účetních, např. při sledování a dodržování termínů daňového kalendáře atd. Ne nadarmo se říká, že čas jsou peníze. Autor nabízí velmi srozumitelným, čtivým způsobem zpracovaná jednoduchá a praktická řešení tohoto problému. Pomocí rozborů a grafických schémat názorně ukazuje příčiny nezdarů. Mezi náměty, jak si zorganizovat svou práci, patří i doporučení zdánlivě banální: umění určit priority, plánovat či využívat diáře. Nakonec možná objevíte i to nejdůležitější, jak řídit sám sebe. Knihu uzavírá test, jehož prostřednictvím si čtenáři mohou uvědomit, na co je vhodné se zaměřit přednostně a co jim nejvíc brání v účinném uspořádání pracovního času. Po přečtení knížky byste se měli stát pány svého času a nemuset už nikdy říkat: „To nestihnu, na to nemám čas!“ V idíte, změnili jsme na chvíli účetní knihy a běh soukolím času za populárně zpracovanou učebnici života, a to je také dobrý způsob, jak alespoň na chvíli přijít na jiné myšlenky. Relaxujeme někdy jen tím, že myslíme na něco jiného než na nejčernější noční můru - hrozbu červených čísel.

(Nakladatelství Portál, 176 stran, doporučená cena 219 Kč)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít