knižní tipy

24. března 2003, 00:00 - admin
24. března 2003, 00:00

Maturujeme z účetnictví Hana Čermáková, Jan Matějka Sešitová kniha ve velkém formátu (A4) volně navazuje na dříve vydané tituly o marketingu a ekonomii. Byť bylo při jejím zpracování především přihlédnuto k učebním osnovám maturantů na obchodních akademiích, snažili se autoři vytvořit dílo se základními znalostmi pro všechny účetní.

Maturujeme z účetnictví Hana Čermáková, Jan Matějka

Sešitová kniha ve velkém formátu (A4) volně navazuje na dříve vydané tituly o marketingu a ekonomii. Byť bylo při jejím zpracování především přihlédnuto k učebním osnovám maturantů na obchodních akademiích, snažili se autoři vytvořit dílo se základními znalostmi pro všechny účetní. Praktické příklady účtování a řešení účetní problematiky najdou zajisté uplatnění i přímo v praxi, v účtárnách podniků. Pro účetní, absolventy rekvalifikačních kurzů bude jistě přínosem velmi srozumitelný výklad některých obtížnějších příkladů. Nespornou výhodou je tedy především „laický výklad“ pro málo zběhlé začátečníky. Obsah je členěn do kapitol: Úvod do podvojného účetnictví, Základy podvojného účetnictví, Účtování zásob, Zúčtovací vztahy, Účtování stálých aktiv, Účtování na finančních účtech, Účtování na kapitálových účtech, Náklady a výnosy, hospodářský výsledek a jeho rozdělení, Účetní závěrka v podvojném účetnictví, Řešení úloh. Knihu lze použít jak k přípravě na maturitní zkoušku, účel, pro který byla zřejmě především vytvořena, tak pro podnikatele, kteří ji určitě využijí v praxi k poznání zákonitostí fungování systému podvojného účetnictví.

(Nakladatelství MIRAGO Ostrava, 108 stran, doporučená cena 130 Kč)

Buďte pány svého času Francois Delivré

Autora, který působil po absolvování Vysoké školy technické ve významném francouzském podniku, trápil ustavičný boj s časem na pracovišti, což je i věčné dilema všech účetních, např. při sledování a dodržování termínů daňového kalendáře atd. Ne nadarmo se říká, že čas jsou peníze. Autor nabízí velmi srozumitelným, čtivým způsobem zpracovaná jednoduchá a praktická řešení tohoto problému. Pomocí rozborů a grafických schémat názorně ukazuje příčiny nezdarů. Mezi náměty, jak si zorganizovat svou práci, patří i doporučení zdánlivě banální: umění určit priority, plánovat či využívat diáře. Nakonec možná objevíte i to nejdůležitější, jak řídit sám sebe. Knihu uzavírá test, jehož prostřednictvím si čtenáři mohou uvědomit, na co je vhodné se zaměřit přednostně a co jim nejvíc brání v účinném uspořádání pracovního času. Po přečtení knížky byste se měli stát pány svého času a nemuset už nikdy říkat: „To nestihnu, na to nemám čas!“ V idíte, změnili jsme na chvíli účetní knihy a běh soukolím času za populárně zpracovanou učebnici života, a to je také dobrý způsob, jak alespoň na chvíli přijít na jiné myšlenky. Relaxujeme někdy jen tím, že myslíme na něco jiného než na nejčernější noční můru - hrozbu červených čísel.

(Nakladatelství Portál, 176 stran, doporučená cena 219 Kč)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít