Klub Helas uspořádal dostihový den

05. května 2009, 12:00 - Petra Křapová
05. května 2009, 12:00

V neděli 26. dubna 2009 se na dostihovém závodišti Praha Velká Chuchle uskutečnil 8. ročník Dostihového dne LBBW Bank – British Racing Day, pořádaný společenským klubem HELAS NEW ENCOUNTERS CLUB Agentury Helas. Čestným hostem a patronem dostihu byla velvyslankyně Velké Británie v České republice Linda Duffield.

Autor: Stanislav Černoch

Na to, jak takový dostihový den vypadá, jsme se zeptali majitelky pořádající agentury a zakladatelky klubu „Helas New Encounters Club“, paní Heleny Kohoutové.

„Samozřejmě, že to není pouze o tom, že by naši hosté seděli na tribunách a pozorovali běžící koně. Já osobně mám moc ráda atmosféru, která panuje při anglických dostizích. Dámy se procházejí v kloboucích, pánové pokuřují doutníky, sází a fandí svému favoritovi. Proto se snažíme tuto atmosféru zprostředkovat i našim hostům. Letošní dostihový den se díky slunečnému počasí mimořádně vydařil.

Mají dostihy v této době ještě nějaké příznivce? „Ano, bez nich by to ani nešlo. Protože každá podobná akce potřebuje příznivce a partnery. Generálním partnerem byla společnost LBBW Bank, tradičními hlavními partnery společnosti Rigips a Shell, dalšími partnery společnosti Sherlog – Secar Bohemia, EC Harris, PrintSoft, Hays a Scuderia Praha. Všichni věnovali dárky nejen pro vítěze jednotlivých dostihů, ale také do dobročinného bazaru. V průběhu akce mohli hosté zakoupením těchto dárečků přispět na podporu Asociace APLA, která podporuje především děti a mladistvé trpící autismem. Zástupkyně LBBW Bank, paní Martina Lambert, pak předala symbolický šek zástupcům asociace.“ Co vše mohli hosté vidět? **

„Aby si hosté mohli prohlédnout nejen běh koní na závodní dráze, ale také běh koní pod kapotou, byly v cílové rovince vystaveny exklusivní modely automobilů Gran Turismo S a Quattroporte S značky Maserati. Vystoupení mažoretek před hlavní tribunou a osm vzrušujících dostihů s možností sázek okořenily atmosféru dne. Ve VIP tribunách byl připraven bohatý doprovodný program: degustace archivních vín, doutníků Davidoff a unikátní kávy.

Nejen pro dámy byla připravena galerie módy, kde si mohli vyzkoušet novou dámskou vůni Ferre Rose Princess a pánskou vůni Ferrari UOMO, líčení, dále výstavku Horus Optik Emotion Studio, švýcarské hodinky La Butique Suisse, šperky, luxusní kolekce modelů butiku 7th Heaven a módní přehlídka modelových klobouků. Akci zakončila bohatá tombola, jejíž hlavní cenou byly letenky“.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra…
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Technologie
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperského. Většinu obvinění smetl ze stolu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít