Klid ve vánoční bouři

17. prosince 2007, 00:00 - Eva Marzini, Jaroslav Schejbal
17. prosince 2007, 00:00

Linda Vavříková, majitelka firmy Allegria

Linda Vavříková, majitelka firmy Allegria

V polovině listopadu obchodnici se zážitky Lindě Vavříkové začala hlavní sezona v roce – předvánoční frmol. Letos jsou její očekávání o něco vyšší, než byly v loňském roce. Na tržbách firmy na zážitky by se totiž mělo pozitivně odrazit otevření stánku v pražském nákupním centru Palladium.

V jednoduchosti je síla

Od chvíle, kdy jej Vavříková otevřela, už uběhl měsíc. Podle jejích slov jdou obchody velmi dobře. „Nejvíce se tu prodávají jednoduché zážitky, které zákazníci nemusejí nijak sáhodlouze studovat, oblíbená je například škola smyků,“ líčí.

Kolik zážitků za tu dobu ve stánku prodala, však prozradit nechce. Říká jen, že blížící se Vánoce jsou na hospodaření firmy už výrazně znát. „Tržby nám v listopadu výrazně vzrostly, v prosinci však očekáváme jejich nárůst o více než 500 procent oproti běžným měsícům,“ přibližuje. Právě kvůli zvýšenému náporu obchodnice najala brigádníky, kteří mají na starosti kompletaci zážitkových balíčků. Práci navíc si také vyžádala předvánoční akce pro zákazníky – prodlužování platnosti půlročních certifikátů o jeden měsíc.

Chystáme skupinové zážitky

Vedle příprav na předvánoční nával chystá obchodnice se zážitky další projekt pro jarní turistickou sezonu. „Organizujeme zážitky pro turistické skupiny. Právě v listopadu jsme projekt spustili,“ uvádí Vavříková. V nabídce tedy má v tuto chvíli pro tyto účely patnáct zážitků. Jedná se například o „Svět Casina“, „Skákací boty“, na kterých lze přeskákat některý z pražských parků, „Létání v helikoptéře pro 24 lidí“ či „Paintball“ nebo „Military den“. „Taková nabídka cestovkám zatím chyběla. Podařilo se nám tím zaplnit částečně mezeru na trhu,“ uvádí. Zážitky jsou cíleny na turisty, kteří do Prahy přijíždějí nejméně po druhé a už památky i tradiční atrakce viděli.

Ovšem nový projekt si vyžaduje další organizaci i investice. „Skupinám turistů nabídneme nejen zážitky, ale budeme potřebovat průvodce, kteří ovládají několik světových jazyků, k některým zážitkům budeme zajišťovat dopravu,“ líčí Vavříková. Části těchto novinek mohou turisté využívat již nyní.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít