Klid ve vánoční bouři

17. prosince 2007, 00:00 - Eva Marzini, Jaroslav Schejbal
17. prosince 2007, 00:00

Linda Vavříková, majitelka firmy Allegria

Linda Vavříková, majitelka firmy Allegria

V polovině listopadu obchodnici se zážitky Lindě Vavříkové začala hlavní sezona v roce – předvánoční frmol. Letos jsou její očekávání o něco vyšší, než byly v loňském roce. Na tržbách firmy na zážitky by se totiž mělo pozitivně odrazit otevření stánku v pražském nákupním centru Palladium.

V jednoduchosti je síla

Od chvíle, kdy jej Vavříková otevřela, už uběhl měsíc. Podle jejích slov jdou obchody velmi dobře. „Nejvíce se tu prodávají jednoduché zážitky, které zákazníci nemusejí nijak sáhodlouze studovat, oblíbená je například škola smyků,“ líčí.

Kolik zážitků za tu dobu ve stánku prodala, však prozradit nechce. Říká jen, že blížící se Vánoce jsou na hospodaření firmy už výrazně znát. „Tržby nám v listopadu výrazně vzrostly, v prosinci však očekáváme jejich nárůst o více než 500 procent oproti běžným měsícům,“ přibližuje. Právě kvůli zvýšenému náporu obchodnice najala brigádníky, kteří mají na starosti kompletaci zážitkových balíčků. Práci navíc si také vyžádala předvánoční akce pro zákazníky – prodlužování platnosti půlročních certifikátů o jeden měsíc.

Chystáme skupinové zážitky

Vedle příprav na předvánoční nával chystá obchodnice se zážitky další projekt pro jarní turistickou sezonu. „Organizujeme zážitky pro turistické skupiny. Právě v listopadu jsme projekt spustili,“ uvádí Vavříková. V nabídce tedy má v tuto chvíli pro tyto účely patnáct zážitků. Jedná se například o „Svět Casina“, „Skákací boty“, na kterých lze přeskákat některý z pražských parků, „Létání v helikoptéře pro 24 lidí“ či „Paintball“ nebo „Military den“. „Taková nabídka cestovkám zatím chyběla. Podařilo se nám tím zaplnit částečně mezeru na trhu,“ uvádí. Zážitky jsou cíleny na turisty, kteří do Prahy přijíždějí nejméně po druhé a už památky i tradiční atrakce viděli.

Ovšem nový projekt si vyžaduje další organizaci i investice. „Skupinám turistů nabídneme nejen zážitky, ale budeme potřebovat průvodce, kteří ovládají několik světových jazyků, k některým zážitkům budeme zajišťovat dopravu,“ líčí Vavříková. Části těchto novinek mohou turisté využívat již nyní.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít