Kličkou k unijnímu grantu

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK Výrobce karnevalových masek ze severočeských Zákup Zdeněk Rydygr se už pomalu smiřoval s tím, že žádný grant na stavbu muzea masek nedostane. „Podařilo se nám však najít obezličku. Ale nerad bych ji prozrazoval, abych si zbytečně nevytvářel konkurenci při žádosti o grant.

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK

Výrobce karnevalových masek ze severočeských Zákup Zdeněk Rydygr se už pomalu smiřoval s tím, že žádný grant na stavbu muzea masek nedostane. „Podařilo se nám však najít obezličku. Ale nerad bych ji prozrazoval, abych si zbytečně nevytvářel konkurenci při žádosti o grant. Příslušné formuláře by měly být k dispozici snad někdy v září,“ uvádí podnikatel.

Musel také vymyslet protiúder výraznému růstu cen energií. „V našem areálu je až dva tisíce metrů čtverečních volného místa. Nyní jednám s několika firmami o možnosti jim tyto prostory pronajímat,“ říká Rydygr.

NASEKALI SPOUSTU ZMETKŮ

Nepříjemnou událostí byla reklamace jednoho z odběratelů, který si stěžoval na velké množství zmetků v dodávce. „Jedné paní jsem dal kvůli tomu výpověď. Jsem sice až přehnaně sociálně cítící, ale v tomto případě se problémy s ní opakovaly již dlouhou dobu. Doufám, že to nebude znamenat konec spolupráce s tímto odběratelem,“ osvětluje svůj postup zákupský karnevalový mohykán.

Naštvali ho také prý nesmyslné požadavky státních úředníků. „Kvůli požární ochraně máme asi čtyři šanony a jednu velkou požární knihu. Podle zákona musíte mít například každý rok od elektrikáře revizi na to, zda jsou v pořádku všechny vaše prodlužováky či varné konvice. Přitom za jednu revizi prodlužovačky zaplatíte dvě stovky. To je neuvěřitelné,“ podivuje se Rydygr.

**ZAHODILI BERLE

Společenskou událostí bylo pro Zdeňka Rydygra i celé Zákupy odhalování pamětní desky výsadkářům v prvních červnových dnech. „Byli tady snad všichni žijící veteráni. Některým pánům je kolem osmdesátky a někteří z nich přišli o berlích. Když však byl slavnostní nástup, tak všichni berle odhodili a vydrželi tu čtvrthodinu stát v pozoru. Ani jeden z nich neseděl, byl to úžasný zážitek,“ vypráví severočeský podnikatel. Ten si také vystřihl roli bojujícího Brita v historické ukázce z druhé světové války v Kamenickém Šenově. Polním pilotem se zase stal během Historického leteckého dne v Mladé Boleslavi.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít