Kličkou k unijnímu grantu

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK Výrobce karnevalových masek ze severočeských Zákup Zdeněk Rydygr se už pomalu smiřoval s tím, že žádný grant na stavbu muzea masek nedostane. „Podařilo se nám však najít obezličku. Ale nerad bych ji prozrazoval, abych si zbytečně nevytvářel konkurenci při žádosti o grant.

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK

Výrobce karnevalových masek ze severočeských Zákup Zdeněk Rydygr se už pomalu smiřoval s tím, že žádný grant na stavbu muzea masek nedostane. „Podařilo se nám však najít obezličku. Ale nerad bych ji prozrazoval, abych si zbytečně nevytvářel konkurenci při žádosti o grant. Příslušné formuláře by měly být k dispozici snad někdy v září,“ uvádí podnikatel.

Musel také vymyslet protiúder výraznému růstu cen energií. „V našem areálu je až dva tisíce metrů čtverečních volného místa. Nyní jednám s několika firmami o možnosti jim tyto prostory pronajímat,“ říká Rydygr.

NASEKALI SPOUSTU ZMETKŮ

Nepříjemnou událostí byla reklamace jednoho z odběratelů, který si stěžoval na velké množství zmetků v dodávce. „Jedné paní jsem dal kvůli tomu výpověď. Jsem sice až přehnaně sociálně cítící, ale v tomto případě se problémy s ní opakovaly již dlouhou dobu. Doufám, že to nebude znamenat konec spolupráce s tímto odběratelem,“ osvětluje svůj postup zákupský karnevalový mohykán.

Naštvali ho také prý nesmyslné požadavky státních úředníků. „Kvůli požární ochraně máme asi čtyři šanony a jednu velkou požární knihu. Podle zákona musíte mít například každý rok od elektrikáře revizi na to, zda jsou v pořádku všechny vaše prodlužováky či varné konvice. Přitom za jednu revizi prodlužovačky zaplatíte dvě stovky. To je neuvěřitelné,“ podivuje se Rydygr.

**ZAHODILI BERLE

Společenskou událostí bylo pro Zdeňka Rydygra i celé Zákupy odhalování pamětní desky výsadkářům v prvních červnových dnech. „Byli tady snad všichni žijící veteráni. Některým pánům je kolem osmdesátky a někteří z nich přišli o berlích. Když však byl slavnostní nástup, tak všichni berle odhodili a vydrželi tu čtvrthodinu stát v pozoru. Ani jeden z nich neseděl, byl to úžasný zážitek,“ vypráví severočeský podnikatel. Ten si také vystřihl roli bojujícího Brita v historické ukázce z druhé světové války v Kamenickém Šenově. Polním pilotem se zase stal během Historického leteckého dne v Mladé Boleslavi.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít