Kličkou k unijnímu grantu

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK Výrobce karnevalových masek ze severočeských Zákup Zdeněk Rydygr se už pomalu smiřoval s tím, že žádný grant na stavbu muzea masek nedostane. „Podařilo se nám však najít obezličku. Ale nerad bych ji prozrazoval, abych si zbytečně nevytvářel konkurenci při žádosti o grant.

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK

Výrobce karnevalových masek ze severočeských Zákup Zdeněk Rydygr se už pomalu smiřoval s tím, že žádný grant na stavbu muzea masek nedostane. „Podařilo se nám však najít obezličku. Ale nerad bych ji prozrazoval, abych si zbytečně nevytvářel konkurenci při žádosti o grant. Příslušné formuláře by měly být k dispozici snad někdy v září,“ uvádí podnikatel.

Musel také vymyslet protiúder výraznému růstu cen energií. „V našem areálu je až dva tisíce metrů čtverečních volného místa. Nyní jednám s několika firmami o možnosti jim tyto prostory pronajímat,“ říká Rydygr.

NASEKALI SPOUSTU ZMETKŮ

Nepříjemnou událostí byla reklamace jednoho z odběratelů, který si stěžoval na velké množství zmetků v dodávce. „Jedné paní jsem dal kvůli tomu výpověď. Jsem sice až přehnaně sociálně cítící, ale v tomto případě se problémy s ní opakovaly již dlouhou dobu. Doufám, že to nebude znamenat konec spolupráce s tímto odběratelem,“ osvětluje svůj postup zákupský karnevalový mohykán.

Naštvali ho také prý nesmyslné požadavky státních úředníků. „Kvůli požární ochraně máme asi čtyři šanony a jednu velkou požární knihu. Podle zákona musíte mít například každý rok od elektrikáře revizi na to, zda jsou v pořádku všechny vaše prodlužováky či varné konvice. Přitom za jednu revizi prodlužovačky zaplatíte dvě stovky. To je neuvěřitelné,“ podivuje se Rydygr.

**ZAHODILI BERLE

Společenskou událostí bylo pro Zdeňka Rydygra i celé Zákupy odhalování pamětní desky výsadkářům v prvních červnových dnech. „Byli tady snad všichni žijící veteráni. Některým pánům je kolem osmdesátky a někteří z nich přišli o berlích. Když však byl slavnostní nástup, tak všichni berle odhodili a vydrželi tu čtvrthodinu stát v pozoru. Ani jeden z nich neseděl, byl to úžasný zážitek,“ vypráví severočeský podnikatel. Ten si také vystřihl roli bojujícího Brita v historické ukázce z druhé světové války v Kamenickém Šenově. Polním pilotem se zase stal během Historického leteckého dne v Mladé Boleslavi.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít