Kleslová má problém. A Babiš ještě větší

21. září 2015, 12:00 - Petr Holec
21. září 2015, 12:00

Co všechno se může v politice stát za tři týdny! Ještě nedávno byla v ANO na odstřel pražská primátorka Adriana Krnáčová, proti níž zrežírovala starý dobrý vnitrostranický puč šéfka pražského a místopředsedkyně celostátního ANO Radmila Kleslová. Výsledkem bylo mimořádné předsednictvo ANO kvůli Krnáčové, kde si v noci slíbili, že puče proti sobě dělat nebudou - případně si o nich aspoň předem řeknou.

Nic totiž v politice nebývá horší než večerní překvapení. Po třech týdnech teď svolává vůdce ANO Andrej Babiš další mimořádné předsednictvo ANO, tentokrát ovšem kvůli Kleslové.

Začíná to být legrace. Kleslové jako by vůbec nedošlo, že spolušéfuje ANO, za které je i starostkou Prahy 10, a ne pražské ČSSD, jíž dlouho spoluřídila a stále i transakčně spoluřídí s Karlem Březinou a Petrem Hulinským, dvěma nesmrtelnými kádry. Doktorka pořád nechápe, že v ANO musí budit dojem, že není politička. Že maká, ale jinak.

Ostatně že mentálně zůstala v ČSSD, Kleslová ukázala už na letošním volebním sněmu ANO, kde si postaru zobchodovala své zvolení místopředsedkyní. Nejen poslanec ANO Ivan Pilný, jenž uvěřil, že fakt bude líp, tehdy nevěřil svým očím. Takhle se totiž obchodují funkce v politických stranách, jimž Babiš vyhlásil válku.


Přečtěte si: Začíná konec Babiše?


Teď na sebe Kleslová upoutá mediální pozornost znovu: nejdřív vyšlo najevo, že jí ČEZ po vstupu Babiše do vysoké politiky měsíčně platí 100 tisíc korun za právnické služby, což mimochodem není její jediný „veřejný“ džob.

Ironie je, že na její kontrakt v ČEZ narazil nedávno odvolaný Babišův první náměstek na financích Lukáš Wagenknecht, jehož tam partajní šéf Kleslové poslal právě proto, aby státním a polostátním firmám přestali pouštět žilou lidé jako Kleslová; napůl politici a napůl lobbisti, jak se zrovna hodí.

Bude úplně stejně

Babišova pravá ruka o své peníze nejdřív naštvaně bojovala, vicepremiér ji ale přinutil kontrakt ukončit hned a ne až koncem roku jako ježíška, jak plánovala ona sama.

Kleslová je ovšem nepoučitelná. Místo aby sprovodila celou kauzu co nejrychleji ze světa, vyhrožovala kvůli své smlouvě členům dozorčí rady ČEZ; v nahrávce, jež jako obvykle vplula do mediálního prostoru, Kleslová vzkazuje členovi dozorčí rady ČEZ Jiřímu Tycovi: „A já ode dneška mám velkej problém s ním teda…“

Teda! „Určitě je to nepřípustné a projednáme to na předsednictvu hnutí,“ komentoval vše Babiš. Problém je, že zatímco Kleslová má „velkej problém“ s Tycem, má Babiš ještě větší problém s Kleslovou; ta teď sice v pudu sebezáchovy znovu maže schody Krnáčové, když říká, že se spolčila s Wagenknechtem, i Babiš už ale tuší, že problém je jinde: nemůžete lidi denně v TV přesvědčovat, že s vámi bude líp, když stejní lidé kvůli Kleslové vidí, že s vámi bude úplně stejně.

Babiše a ANO vynesl k moci policejní a justiční puč proti vládě Petra Nečase, jehož důvodem byla především jeho pravá ruka Jana Nagyová, dnes Nečasová. Podobně jako Babiš nastupoval i Nečas do vlády jako „pan Čistý“, jenže záhy voliči viděli, jak čistě politiku řídí Nagyová.

Kleslová se jí začíná podobat, jen bez romantické lásky. Jestli se Babiš chce poučit z české politické historie, měl by problém Kleslová rychle vyřešit. A nemyslím svatbou.


Čtěte další komentáře Petra Holce:

Kam emigrovala česká pravice?

ANO, své primátorky se zbavíme


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít