KKCG SE koupila ropný terminál v Rusku

18. července 2011, 17:50 - Profit, TZ
18. července 2011, 17:50

KKCG SE dokončila koupi a stala se 100 % vlastníkem ropného terminálu u města Oktyabrsk v Samarské oblasti Ruské federace.

Foto: Profimedia.cz

K převzetí terminálu má KKCG SE už i souhlas ruského antimonopolního úřadu. Ropný terminál s roční kapacitou 3,4 mil. tun KKCG SE koupila od významné ruské společnosti OOO ITERA Holding, která patří do mezinárodní skupiny ITERA.

Společnost KKCG SE, která je mateřskou společností finanční a investiční skupiny KKCG, úspěšně dokončila koupi a stala se 100 procentním vlastníkem ropného terminálu v blízkosti města Oktyabrsk v Samarské oblasti. Ropný terminál s  kapacitou 3,4 milionů tun ročně, který byl dostavěn v roce 2010 a letos uveden do provozu, koupila KKCG SE od významné ruské společnosti OOO ITERA Holding. KKCG SE zároveň obdržela souhlas k převodu 100% podílu v ropném terminálu od ruského antimonopolního úřadu. Ředitelem ropného terminálu byl jmenován pan Pavel švarc, který řídí aktivity skupiny KKCG v Ruské federaci. Výši transakce smluvní strany nezveřejnily.

Pavel šaroch, CIO skupiny KKCG k investici říká: „Koupě ropného terminálu je první investicí skupiny KKCG na ruském trhu v oblasti tzv. „downstreamu“. Tedy aktivit, které souvisejí s distribucí a zpracováním ropy. Věříme, že naše spolupráce se skupinou ITERA bude pokračovat i na dalších projektech jak v Ruské federaci, tak i v dalších regionech světa.

Igor P. Semenyuta, generální ředitel ITERA Holding doplňuje: „O ropný terminál Samara mělo zájem hned několik zahraničních investorů. Skupinu KKCG jsme si vybrali jako nejen velmi profesionálního a seriózního partnera, ale zároveň i partnera s porozuměním pro ruský trh. Prodejem ropného terminálu naše spolupráce nekončí a jednáme o dalších možných společných investičních projektech.

Oktyabrský ropný terminál

Oktyabrský ropný terminál se nachází v blízkosti města Oktyabrsk necelých 200 kilometrů od města Samara v Samarské oblasti. Díky připojení k ropovodu Družba, lodnímu, železničnímu i silničnímu spojení má unikátní a strategickou polohu. Terminál s roční kapacitou překládky 3,4 milionů tun byl dostavěn v roce 2010 a v letošním roce uveden do provozu. Mezi potenciální klienty se řadí takové společnosti, jako např. Russněfť, Lukoil, Rosněfť a Bašnšft, které mají v blízkosti terminálu své rafinérie. A také producenti ropy, jako např. Lukoil nebo Tatněfť.

Pavel švarc, ředitel skupiny MND pro Ruskou federaci a nový ředitel terminálu vysvětluje: „Kromě samotné překládky ropy plánujeme rozvíjet i vlastní obchodní aktivity, zejména pro oblast zemí Černého moře a Kaspiku. Díky napojení této logistické cesty na těžbu ropy a její zpracování můžeme dosáhnout optimalizace marží a tím významného stabilizačního efektu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít