KKCG SE koupila ropný terminál v Rusku

18. července 2011, 17:50 - Profit, TZ
18. července 2011, 17:50

KKCG SE dokončila koupi a stala se 100 % vlastníkem ropného terminálu u města Oktyabrsk v Samarské oblasti Ruské federace.

Foto: Profimedia.cz

K převzetí terminálu má KKCG SE už i souhlas ruského antimonopolního úřadu. Ropný terminál s roční kapacitou 3,4 mil. tun KKCG SE koupila od významné ruské společnosti OOO ITERA Holding, která patří do mezinárodní skupiny ITERA.

Společnost KKCG SE, která je mateřskou společností finanční a investiční skupiny KKCG, úspěšně dokončila koupi a stala se 100 procentním vlastníkem ropného terminálu v blízkosti města Oktyabrsk v Samarské oblasti. Ropný terminál s  kapacitou 3,4 milionů tun ročně, který byl dostavěn v roce 2010 a letos uveden do provozu, koupila KKCG SE od významné ruské společnosti OOO ITERA Holding. KKCG SE zároveň obdržela souhlas k převodu 100% podílu v ropném terminálu od ruského antimonopolního úřadu. Ředitelem ropného terminálu byl jmenován pan Pavel švarc, který řídí aktivity skupiny KKCG v Ruské federaci. Výši transakce smluvní strany nezveřejnily.

Pavel šaroch, CIO skupiny KKCG k investici říká: „Koupě ropného terminálu je první investicí skupiny KKCG na ruském trhu v oblasti tzv. „downstreamu“. Tedy aktivit, které souvisejí s distribucí a zpracováním ropy. Věříme, že naše spolupráce se skupinou ITERA bude pokračovat i na dalších projektech jak v Ruské federaci, tak i v dalších regionech světa.

Igor P. Semenyuta, generální ředitel ITERA Holding doplňuje: „O ropný terminál Samara mělo zájem hned několik zahraničních investorů. Skupinu KKCG jsme si vybrali jako nejen velmi profesionálního a seriózního partnera, ale zároveň i partnera s porozuměním pro ruský trh. Prodejem ropného terminálu naše spolupráce nekončí a jednáme o dalších možných společných investičních projektech.

Oktyabrský ropný terminál

Oktyabrský ropný terminál se nachází v blízkosti města Oktyabrsk necelých 200 kilometrů od města Samara v Samarské oblasti. Díky připojení k ropovodu Družba, lodnímu, železničnímu i silničnímu spojení má unikátní a strategickou polohu. Terminál s roční kapacitou překládky 3,4 milionů tun byl dostavěn v roce 2010 a v letošním roce uveden do provozu. Mezi potenciální klienty se řadí takové společnosti, jako např. Russněfť, Lukoil, Rosněfť a Bašnšft, které mají v blízkosti terminálu své rafinérie. A také producenti ropy, jako např. Lukoil nebo Tatněfť.

Pavel švarc, ředitel skupiny MND pro Ruskou federaci a nový ředitel terminálu vysvětluje: „Kromě samotné překládky ropy plánujeme rozvíjet i vlastní obchodní aktivity, zejména pro oblast zemí Černého moře a Kaspiku. Díky napojení této logistické cesty na těžbu ropy a její zpracování můžeme dosáhnout optimalizace marží a tím významného stabilizačního efektu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít