Kia Soul: nejen hudební styl

23. září 2009, 12:47 - Pavla Schwingerová, <a href="http://www.e-flotila.cz">Flotila online</a>
23. září 2009, 12:47

Každý si určitě rád poslechne dobrou hudbu – a k té jistě patří mnohé ze soulové produkce. A taky snad každá žena touží, aby se za ní muži ohlédli. Tato představa se jí může stát víc než snem třeba už poté, co nasedne a bude se vozit v Kia Soul. A pozor! Neplatí to jen tehdy, když za volant usedne žena!

Autor: www.e-flotila.cz

Počátkem letošního léta jsem měla možnost týden se projíždět po Praze a středních Čechách v novém modelu značky Kia – tedy v černém Kia Soul. Udivilo mne, kolik pozornosti jsem si tímto autem vysloužila – a to rozhodně nepatřím mezi piráty silnic! Ještě předtím, než jsem zasedla za volant zapůjčeného vozu Kia Soul, přečetla jsem si na internetu některé reakce na toto vozítko – bylo až s podivem, jak se názory jednotlivých lidí lišily a v mnohém se i rozcházely. Osobně se po vlastní zkušenosti musím přiklonit k těm, kteří se v tomto modelu našli. Podle mne jde o fantastický vůz na velkých kolech s vyšší, robustněji a poněkud atypicky vyhlížející, ale o to zajímavější a lákavější karoserií. A troufám si říci, že určitě jeho přednosti ocení hlavně ti, kteří se rádi od ostatních alespoň v něčem liší či se hlásí k určitému volnějšímu životnímu stylu, jsou méně formální či naopak více kreativní.

Je tu dost místa

Ač se to nezdá, Soul není nějak velké auto – ve statistikách registrací SDA je dokonce veden mezi malými vozy typu Škody Fabia. Při jeho délce 4105 mm a šířce 1785 mm (výška karoserie je 1610 mm, rozvor 2550 mm) se musí říci, že je v něm opravdu dostatek prostoru (vůz má jednodušší podvozek – vzadu vlečená ramena a zkrutná příčka). Auto nabízí z jakéhokoliv místa i poměrně dobrý výhled, a to zvláště díky výše uloženým sedadlům. Také jejich rozměry jsou dosti nad průměrné (délka sedáku 520 mm, vzadu 510 mm) a sedí se na nich i o něco vzpřímeněji, tedy i přirozeněji. Předností auta jsou i velké dveře, které zaručují dostatek pohodlí pro nastupování a vystupování. Samozřejmostí jsou pak i elektricky ovládaná okna. A myšleno je zde pochopitelně i na bezpečnost – třeba v podobě celkového počtu airbagů.

Jak se cítí řidička

Vzrůstem sice nepatřím k nejvyšším lidem, ale i tak jsem musela jako řidička ocenit dostatečný výhled dopředu i do stran, není třeba se tu ani nijak naklánět – kupříkladu při sledování semaforu na křižovatce. Bezpochyby na to má svůj vliv i nastavitelnost sedadla a volantu… Určitě jsem zde ani omylem nepociťovala nějaký pocit stísněnosti. A kromě toho na mne velmi dobře působilo provedení palubní desky i nápaditost středového panelu, na němž nechybí vedle rádia/CD/MP3 přehrávače i například praktický USB vstup.

Celý článek najdete na www.e-flotila.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít