Když teambulding, tak s celým balíkem adrenalinových zážitků

26. května 2009, 00:00 - Jiří Louthan
26. května 2009, 00:00

S adrenalinovými zážitky jako by se roztrhl pytel. Firmy vymýšlejí, čím udělat radost na teambuildingu svým zaměstnancům a často sáhnou po variantě, která pouze neurazí.

Můžete se ovšem inspirovat akcí, která zaručeně nezklame. Nabízí totiž adrenalin v několika úrovních – na silných kolech, ve vzduchu i se zbraní v ruce. Přesně takový byl Offroad day pod záštitou agentury Dream-zazitky.cz a Hummer Centra v Horních Počernicích.

Už začátek je zajímavý. Na kraj Prahy nás přijíždí vyzvednout kolona vozů Hummer H2. Nasedáme a ve vozech silných jako tank vyrážíme k Benešovu na první atrakci – paintballovou bitvu. Řidiči Hummerů nám předvádějí kvality vozů na silnici. Zrychlení i brzy předčily naše očekávání.

Vzhůru na nepřítele

Vysedáme z vozů a vcházíme do paintballového centra. Po krátké instruktáži se navlékáme do maskáčů a masky, fasujeme zbraně a munici. Po odstartování bitvy se plížíme lesem, skrýváme se před nepřítelem za řadou bariér a především pálíme jak o život. Zbraně jsou poměrně přesné a tak jednotlivé souboje netrvají dlouho. Odnášíme si na maskáčích fleky od rozprsklých kuliček a pár modřin, které za napětí ovšem stály. Ještě že munice nebyla pravá, říkáme si.

Neboj, vyjede všechno

Zatímco dva týmy ještě bojují, nasedáme do Hummerů a vyrážíme dál. Vjíždíme na offroadovou trať, na které nám zkušený řidič ukazuje, co všechno vůz dokáže. Netrvá dlouho a za volant sedám sám. Převýšení některých částí tratě je neuvěřitelné a vůz jej vyjíždí i sjíždí jako nic za poměrně malých otáček. Na jednom ostrém kopci dokonce netuším, co je pode mnou a tak obezřetně vrchol přejíždím, abych na prudkém kopci pode mnou vůz zastavil a vystřídal mě další kolega. Všichni jsme z jízdy nadšeni.

Po jízdách v drsném terénu střílíme z kuše a luku. A na to, že máme s těmito zbraněmi pramalé zkušenosti, probouzejí se v nás zřejmě lovecké pudy a tak dosahujeme slušných výsledků.

Řádění ve volném terénu

Skončili střelby a na nás čeká další atrakce – tentokrát nasedáme na čtyřkolky a jedeme polními cestami a loukami. Nerad jezdím pomalu a tak beru pořádně za plyn, pevně svírám řídítka a ženu se vpřed. Po několika minutách jízdy zastavujeme u Hummera, která jsme ještě ten den neviděli – armádní H1. Vůz je upravený pro vození lidí na korbě – k tomu jsou určené dvě lavice proti sobě a kovová kostra nad korbou. Nasazujeme helmy a nasedáme na korbu. Vůz se zprudka rozjíždí do hodně špatně proježděné cesty, prudké zatáčky námi hází a sotva se držíme kovového rámu. Bez helmy bychom si každý odvezli pár boulí. Nicméně je to jedinečný zážitek, který nás nechává v úžasu. Ještě dlouho po vystoupení z vozu o jízdě nadšeně diskutujeme.

Konec země, na řadě je létání

A už zase hurá na čtyřkolky a jedeme zpět k naší koloně Hummerů H2, kde nás čeká malé občerstvení a příslib dalšího zážitku, kterého už se nemůžeme dočkat. Hummery nás vezou nedaleko na kraj pole, kde právě přistává čtyřmístný černý vrtulník. Postupně nasedáme na jeho palubu, nasazujeme si aktivní mikrofon a sluchátka a vzlétáme k nebi. Let je úžasný, naprosto nesrovnatelný s letadlem byť malým. Kroužíme kolem, vyhlížíme na Prahu a blízký venkov. Pilot zodpovídá naše všetečné dotazy a předvádí nám, co všechno vrtulník umí. Pád na bok je opravdu úchvatný.

Masáže, grilování a dlouhé hovory

Plní dojmů se pak přemisťujeme ve vozech do Hummer Centra, kde ještě pozorujeme řádění profesionálů na čtyřkolkách. Někteří pak zkouší sedmimílové boty, já dávám přednost thajským masážím. Dvě masérky nám dávají co proto. Záda cítím ještě druhý den a ruce také dostaly své. Po masážích příjemně unaveni ještě dlouho diskutujeme u grilovaného masa a koktejlů o jednotlivých zážitcích. Vyměňujeme si dojmy, hodnotíme kvality každého z nich. V každém případě to byl nezapomenutelný den.

VÍCE O ZÁŽITCÍCH NAJDETE ZDE: www.dream-zazitky.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce…
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Technologie
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít