Když se sen mění v realitu

16. února 2004, 00:00 - Text a foto: još
16. února 2004, 00:00

MÓDNÍ NÁVRHÁŘ OSMANY LAFFITA, KUBÁNEC ŽIJÍCÍ V PRAZE, JE ZNÁMÝ PRO SVÉ VÝRAZNÉ A NEPŘE HLÉDNUTELNÉ KOLEKCE PRET-A-PORTER A ODVÁŽNÉ COUTURE KREACE. VLONI NA PODZIM PŘEKVAPIL PRVNÍ KOLEKCÍ NÁBYTKU POD NÁZVEM "OSMANY LAFFITA CASA".

        

Originalita a nevšednost charakterizují „Osmany Laffita Casa“

MÓDNÍ NÁVRHÁŘ OSMANY LAFFITA, KUBÁNEC ŽIJÍCÍ V PRAZE, JE ZNÁMÝ PRO SVÉ VÝRAZNÉ A NEPŘE HLÉDNUTELNÉ KOLEKCE PRET-A-PORTER A ODVÁŽNÉ COUTURE KREACE. VLONI NA PODZIM PŘEKVAPIL PRVNÍ KOLEKCÍ NÁBYTKU POD NÁZVEM „OSMANY LAFFITA CASA“.

Svým zákazníkům chce nabídnout více než jen obleče ní. „Rádi nosíme a obklopujeme se krásnými věcmi, což mě přivedlo k myšlence na vlastní řadu nábytku a bytových doplňků,“ říká Osmany úvodem. „Nyní si můžete dokonale sladit své životní prostředí se stylem oblékání a vnést exotiku a extravaganci do každodenního života. Móda nekončí za dveřmi šatníku,“ dodává excentrický návrhář. Od nápadu k realizaci byl jen krůček. Osmany začal spolupracovat se svou kamarádkou Rawyou Mansour, světově uznávanou interiérovou designérkou. Osmany vymyslel styl celé kolekce, zvolil materiály spolu s barvami a celý koncept předložil egyptské společnosti Ramsco, která pod vedením Rawyi vyrobila celou kolekci. Výsledkem společné práce Osmanyho s Rawyou je velmi exotická a glamour kolekce plná bohatých odstínů, rafinovaných detailů a nečekaných kombinací. Celkový dojem vytváří hřejivou atmosféru, ve které se snoubí hojnost Orientu s karibským temperamentem. Osmany Laffita Casa představuje komplexní a výraznou kolekci obsahující více než jen bytové doplňky. Návrhářské duo se koncentrovalo na vytvoření ucelené linie pro extravagantní a stylové bydlení, ve které naleznete mj. nábytek, jídelní soupravy, koupelnové sady, osvětlení, polštáře a ozdobné bytové doplňky. Osmany Laffita Casa se rozděluje podle stylu do několika kategorií. „Záměrem je přiblížit kolekci náročné klientele, která se nespokojí jen tak s něčím, ale naopak vyhledává originalitu a nevšednost,“ vysvětluje Osmany. Spojení dvou výrazných osobností dalo vzniknout kosmopolitní a nadčasové kolekci. Tvary a zdobné detaily inspirované slavnou érou císaře Napoleona kontrastují s divokými africkými vzory, jemné smetanové a zlatavé odstíny přibližují empírové linie současnosti. Bohatá historie Středomoří se zde setkává s latinskoamerickou spontánností a evropskou umírněností. „Oba nás velice zajímá historie, což se silně odráží v celé kolekci,“ říká Rawya Mansour, která část svých studií prožila ve slavných síních Sotheby´s a Christie´s. Zalíbení v renesanci a viktoriánské době zkombinovali se současnými nároky na komfort, flexibilitu a originalitu. Z tohoto spojení se zrodila jedinečná a komplexní linie plná nečekaných detailů, pohodlných tvarů a moderních potisků. Ať už v navrhování pro dům, interiérovém projektu pro kancelář nebo luxusní hotel, cíl zůstává vždy stejný - sen se mění v realitu a kvalita stojí na prvním místě. Mistrné zpracování ruku v ruce s vytříbenými materiály vedou kupředu tým vysoce kvalifikovaných řemeslníků ve společnosti Ramsco, která řadu Osmany Laffita Casa exkluzivně vyrábí.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít