Když máte správnou visačku

07. září 2007, 13:26 - Petr Bušta
07. září 2007, 13:26

Olympijský zápisník (2)

Český olympijský dům bývá oázou v hemživém blázinci olympijských her. Máte-li správnou visačku, lze v něm natrefit na celý český establishment panem prezidentem počínaje a Alešem Hušákem konče. Někteří sportovní novináři dokonce tvrdí, že stačí olympiádu prosedět v olympijském domě a denně pošlete do své redakce dva tři rozhovory se sportovci, trenéry, generálními řediteli sponzorů nebo prostě olympijskými lidmi bez zjevné přináležitosti k něčemu užitečnému a budete pochváleni. Vlastně bychom mohli Český olympijský dům připodobnit politickým kuloárům a je užitečné v něm pobýt nejen kvůli doušku prazdroje.
V Pekingu se Českým olympijským domem stane hotel Gloria Plaza u jedné z rušných dopravních tepen. V tomto hotelu bude zároveň ubytována česká politická reprezentace i čeští hosté olympiády, a dá se tedy čekat, že tradiční noční oslavy medailí budou řádně reprezentativní. V hotelové hale příchozí uvítá propagační panel se sloganem Česká republika – symfonie zážitků. Na několika velkoplošných obrazovkách poběží spoty vyzývající k návštěvě českých a moravských regionů, k dispozici budou turistické brožury a letáky, informace budou poskytovat i čínské hostesky, které znají Českou republiku. To je mimochodem - při vší úctě k českým děvčatům - nápad rozumný, protože do olympijského domu obvykle zavítají i domorodci, a má-li Peking nějaký problém, pak je to angličtina. Ta má sice být hlavním dorozumívacím jazykem olympijských her, ale podle znalců poměrů s ní moc nepochodíte. Číňané se sice pilně učí, ale angličtinu v té řeči zrovna moc nepoznáváte.
Několikrát za den představí Českou republiku zástupce agentury CzechTourism a v této době bude podáváno pivo a tradiční české speciality. Tolik dostupné oficiální informace.
Již z přiložené fotografie je zřejmé, že jsme pojali pekingský Český olympijský dům skoro luxusně. Lze si jen přát, aby tentokrát nedošlo k tak politováníhodným událostem jako v Aténách. Tam například na oslavné setkání se střeleckou medailistkou nepustila ostraha jejího osobního trenéra, neboť střelecký svaz právě jemu odmítl kvůli jakési rozepři přidělit tu správnou visačku. Ještě horší bylo to slunečné poledne, kdy Štěpán Škorpil stahoval národní vlajku na půl žerdi, neboť dorazila zpráva, že zahynul Ivan Hlinka. V té chvíli si byli lidé s visačkami i bez visaček rovni.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít