Když je Slovan nacistou

15. listopadu 2007, 18:53 - (red)
15. listopadu 2007, 18:53

Kapitola CIII

Chraňte si své Židy * Právnický, ale ne vtip * Stínohra * Zasněný MUKL

Chraňte si své Židy!

Tak zní pointa anekdoty, jež je trochu cynická, protože je až příliš ze života. To se ptali arménského dědečka na smrtelné posteli jeho potomci, jakou moudrost jim předá. Chraňte si své Židy! Zajímali se - pročpak to? No protože, vysvětloval posledními silami mudřec, protože když nebudou Židi, pak hned budeme na řadě my, Arméni.
Diskuse kolem událostí o posledním výročí Kristallnacht obsahují na vkus mnohých lidí až příliš odpovědí typu: Pořád nic, ale jak se šáhne na Židy, tak se najednou dějí věci! Ponechme stranou skrytý antisemitský špílec - protože je to výpověď v podstatě správná! Už ten starý Armén to věděl. A ti nádherně geneticky rozmanití Středoevropané jsou na tom podobně jako Arméni. Nacisté nám to řekli už dávno, že nejsme souměřitelná rasa. Na málo věcí můžeme být tak hrdi.
Snaživci, kteří chtěli patřit k „rasově čistým“, už dostali lekci, aby poznali, že „Slovan nacistou“ je protimluv. Kynologové i aristokrati vědí, že genetická čistota je degenerující. Nejchytřejší rasa je pouliční směs, nejkrásnější holky jsou ve Střední Evropě. Echtovní Středoevropané dali v Praze najevo, že vědí, že by byli dalšími v pořadí - a že jak se bude dařit „jejich“ Židům, tak se vlastně bude dařit i jim. Neříkal jsem to, že jsou chytří?
Mnoho lidí, věda či nevěda, tím napodobilo úchvatnou dánskou reakci na nacistický požadavek, aby dánští Židé nosili hvězdu. První, kdo by ji nosil, by byl dánský král, odpověděli tehdy Dánové. A bylo. Mimochodem, sobotních demonstrací se zúčastnilo mnohem víc lidí, než se odhaduje. Jen těch samolepících žlutých hvězd „Jude“ bylo rozdáno pět tisíc! A to je mnozí neměli a na další se nedostalo. A pak tam byli ještě i takoví, co ji nepotřebovali. Měli totiž ještě tu svou, látkovou. Originál. Díky Bohu, mezi těmi „dánskými“ Čechy se úplně ztratili. Není Praha krásné město?

Právnický, ale ne vtip

V srpnu 2007 vydalo čínské ministerstvo pro náboženské záležitosti výnos č. 5, upravující právo na reinkarnaci buddhistických mnichů. Reinkarnace je zakázána, pokud není povolena čínskými úřady. Žádosti je možno podat pouze v čínských buddhistických klášterech.
Evropští komentátoři vtipně nasadili hurónskému veselí nad touto zprávou ohlávku. V roce 1555 bylo v Augsburgu vyhlášeno „cuius regio, eius religio“ (čí je území, toho je i náboženství). A když se víra panovníků změnila, konvertovali k nové víře všichni poddaní. Tak byla náboženská víra, záležitost nejvyšší spirituální povahy, podrobena vrtochům pozemských vládců. Nic nového pod sluncem.
S přihlédnutím ke stále globálnějšímu vlivu západních právníků však má výnos č. 5 možná daleko racionálnější pozadí, protože se dotýká problematiky dalajlámů. Číňané asi rychle pochopili, jak nepředstavitelné právnické možnosti by poskytlo západním právníkům zavedení argumentace z oblasti reinkarnace do oživení soudních procesů! Těch nových a staronových restitucí a dědických řízení - nebo vlastně naopak, obnovení vlastnického vztahu pro pouze reinkarnovaného původního vlastníka?
Panenko skákavá, kým já to byl v předchozím životě? Vidíte, teď si uvědomuji, že celý život mít to milé jméno Rótčild znělo tak nějak familiérně!

Stínohra

Deník Právo uvedl, že předminulý čtvrtek byla česká armáda v nejvyšší pohotovosti. Její zpravodajská služba prý dostala svých amerických kolegů informaci, že na palubě dopravního letadla íránské společnosti letícího přes Českou republiku je radioaktivní materiál. Letadlo proto bylo ve vzdušném prostoru pod nepřetržitým dozorem. Do vzduchu vzlétly i nadzvukové gripeny. Čeští vojenští zpravodajové monitorovali i radiovou komunikaci posádky letadla. Podle mluvčího ministerstva obrany Andreje Čírtka nešlo o klasický doprovod, kdy se vojáci snaží s letounem navázat kontakt, ale pouze takzvaně stínovali.
Muselo jít o akci jako hrom. Ještěže na obrovské nebezpečí upozornili naši američtí přátelé. Pokud to čeští vojenští zpravodajové ještě nevěděli, tak jim prozradíme, že letadlo vezlo radioaktivní část zbraní hromadného ničení, které režim Saddáma Husajna před pádem vojáků George Bushe rychle přestěhoval do Íránu, aby je Američani v Iráku nenašli.

Zasněný MUKL

Jakýsi mešuge jménem Hejátko chce být z marketingových důvodů středem pozornosti, a tak se prohlásil za teroristu. Internetem rozeslal stanovy teroristické organizace, české Frakce Rudé Armády (RAF), a v souvislosti se zvažovanou výstavbou kontroverzního radaru přidal výhrůžky vraždami a výbuchy namířené proti americkým vojákům. Doufejme, že údajný básník ve vězeňské realitě tvrdě procitne. Doufejme, že nebude na základě psychiatrického posudku zproštěn obvinění, aby mohl škodit dál, byť je možné, že se mu mozek z počítačových her zdrcnul na syrovátku. Doufejme též, že to celé není obdoba diskreditačních kampaní z padesátých let, kdy StB nejprve generovala a pak hrdinně odhalovala protistátní činnost odpůrců režimu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít