Když hvězdy zlobí

09. srpna 2010, 13:12 - (pic)
09. srpna 2010, 13:12

Hvězdy zlobí a je jim jedno koho, respekt nemají ani vůči Siru Alexi Fergusonovi. Toho popudilo chování dvou největších ikon Manchesteru United. Rooney kouřil a močil tam, kde se nemá, Anderson se zase málem zabil ve svém audi.

Autor: ČTK

Jak vypadá pořádně naštvaná legenda? Dokonce trenérská legenda nejpopulárnějšího sportu na světě? Vyprávět by mohli v Manchesteru, kde se minulý týden rozčílil trenér tamních United Sir Alex Ferguson. Osmašedesátiletý kouč, který u jednoho z nejúspěšnějších klubů fotbalové historie působí už úctyhodných 24 let, se dozvěděl o excesech největších hvězd svého týmu. Na Wayna Rooneyho se provalilo, že s kamarády a manželkou doslova vypili oblíbený bar, navíc kouřil a močil na veřejnosti. Dvaadvacetiletý Brazilec Anderson se zase ošklivě vyboural ve svém oblíbeném sportovním Audi R8.

Neposlušné děti Sira Alexe

Vše se událo ještě před začátkem nadcházející sezony britské Premier League. Rooney se dostavil na první trénink po letní přestávce a Ferguson si ho hned pozval na pohovor. „Trenér byl strašně rozčílený a zklamaný, na prvním tréninku byla dusná atmosféra,“ píše o setkání dvou legend anglického fotbalu britský tisk.

To Andersona pohovor s Fergusonem teprve čeká. Brazilský záložník totiž minulou sobotu nedaleko portugalské Bragy havaroval. Podle listu Jornal de Noticias byl dvaadvacetiletý fotbalista vytažen z hořícího auta, nakonec ale vyvázl jen s lehkými zraněními. Anderson ztratil kontrolu nad svým Audi R8, vyjel ze silnice a narazil do zdi. Následně začal vůz hořet. „Myslel jsem, že je mrtvý. Bratr ho vytáhl ven, ale než jsme stihli auto uhasit, celé shořelo,“ říká jeden ze svědků nehody.

Bývalý hráč Grémia a FC Porto byl poté i se spolujezdci – jednou ženou a mužem – převezen do nemocnice. „Měli jen menší a povrchová zranění. Dívka potřebovala větší péči, nešlo ale o nic vážného,“ říká mluvčí nemocnice v Braze. Do přípravy Manchesteru by se měl Anderson zapojit co nejdříve. Ještě předtím, než se začne potit na trávníku, se ale jistojistě zapotí v kanceláři trenéra Fergusona.

Přátelák po italsku

Spíše než uměním hry ale fotbal poutá také jinde v Evropě. Přípravný zápas italské Brescie s fotbalisty řecké Larissy se zvrhl v nechutné představení plné potyček hráčů se dvěma vyloučeními. V úplném závěru utkání chtělo několik fanoušků Brescie fotbalisty Larissy fyzicky napadnout. „Nakonec jsme byli rádi, když nám až dvě hodiny po utkání usnadnili cestu ze stadionu přivolaní policisté,“ přibližuje český útočník Jan Blažek, který za Larissu nastupuje. „Začalo to ostrými zákroky na obou stranách, rozhodčí to absolutně nezvládl. Italové i Řekové jsou horké hlavy, takže na hřišti začala pěkná mela. Za celý zápas se nehrálo snad více než dvě minuty v kuse, pořád tam byly nějaké strkanice,“ popisuje Blažek, jenž do Larissy přišel v lednu z Liberce.

Když se zdálo, že se zápas přece jen dohraje v poklidu, osm minut před koncem záložník Larissy Puri vyrovnal a při oslavě branky svými gesty schválně rozdráždil asi tisícovku fanoušků Brescie. Dvacet fandů pak po skončení zápasu přelezlo plot a rozběhlo se směrem k hloučku fotbalistů Larissy, s nimiž se začali prát. Podle Blažka bylo jediným štěstím, že na zápas nedorazili příznivci řeckého týmu a nedošlo k žádnému velkému masakru. Konflikt tak nakonec skončil bez větších zranění.

Česká první liga, která už je v plném proudu, zatím žije jediným excesem, a to plivajícím kapitánem Sparty Tomášem Řepkou, který si nechutně ulevil hned ve druhém kole v zápase proti Slovácku. Ve středu se ale hraje přátelské utkání reprezentace s Lotyšskem. A jak minulost napovídá, čeští reprezentanti to umějí také pěkně roztočit.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít