Když horská kola začnou nudit

02. září 2010, 14:43 - -pic-
02. září 2010, 14:43

Pokud máte rádi adrenalin, určitěvás zaujmou. Možná ale na všechnyty extrémní sporty máte svůj názora pobyt v přírodě si radši užívátepomaleji a bezpečně. Dokonce i tehdyse vám budou líbit. Čeká vás spoustavzrušujících zážitků a přitom to vašenohy téměř ani nepoznají.

Autor: ČTK

Kolobežky známe všichni od dětství. Jezdili jsme na nich okolo domu, jezdila na ní i jedna filmová princezna. Později, když už se zdálo, že se po nich slehla zem, vyjely do ulic městské kolobežky – ty skládací s malými kolečky. Pokrok člověk nezastaví a i kolobežky se vyvíjejí – zvetšila se kola, objevily se terénní pneumatiky, zvýšila se pružnost jejich tlumičů. Nové kolobežky jsou připraveny pro vaše výlety. Terénní nebo taky horské kolobežky můžete vyzkoušet v každém vetším lyžařském středisku. Areály obvykle nabízejí vytažení vlekem na vrchol kopce a potom jízdu po sjezdovce nebo po strmých turistických cestách. Jak moc velký adrenalin to bude, to už je na vás. Z kopce se mužete řítit dokonce až šedesátikilometrovou rychlostí. Práve pro takové dobrodruhy jsou kolobežky vybaveny kvalitními brzdami jak vepředu, tak vzadu. Přední kolo bývá odpružené a masivní konstrukce by měla vydržet i drsnější přístup.

Je libo adrenalin? Zábavu si mužete najít přesně podle vlastní chuti. Pokud máte rádi rychlost, najdete si areál, kde můžete uhánět sjezdovkou třeba celý den. Jestli máte radši rekreační výlety, můžete vyrazit třeba do Krkonoš, kde vás z Janských Lázní vyveze na Černou horu kabinková lanovka. Z Černé hory pak můžete vyrazit po hřebeni bez vetšího převýšení, spíše po rovinkách nádhernou přírodou Národního parku a za dobrého počasí navíc s výhledem na Snežku. U kvalitnějších kolobežek pak oceníte možnost snížit svetlou výšku podvozku, takže se při odrazu méně nadřete. Na kolobežce můžete vyrazit po cyklostezkách nebo i turistických trasách. Výhodou oproti kolu je, že kolobežka je mnohem lehčí, takže se v obtížných místech lépe přenáší. Bezpečnost predevším**

I když je to jenom kolobežka, může se pořádne rozjet, a pád z ní pak bude hodně bolet. Proto určitě nepodceňujte výbavu a jezděte s helmou (třeba cyklistickou), případně s chrániči na kolenou a loktech. Hodit se mohou i cyklistické rukavice. Kvůli rychlým sjezdům jsou kolobežky vybaveny přední i zadní brzdou. Jak jsou citlivé, si vyzkoušejte pri menší rychlosti. Pozor si dejte hlavne na tu zadní – pokud ji ve velké rychlosti pořádně zašlápnete, může se kolobežka dostat do smyku. Brzdy na těchto „dábelských“ strojích jsou obvykle citlivější než na kole. Tak pozor na to a vzhůru na cestu. Babí léto přece musí ješte přijít.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít