Kdy podává daňové přiznání zaměstnanec?

06. listopadu 2006, 00:00 - Zdeňka Kolářová, Petr Kučera
06. listopadu 2006, 00:00

Kdy je zaměstnanec povinen podat ze svých příjmů přiznání k dani z příjmů fyzických osob sám? Tuto povinnost upravuje § 38 g odst. 2 zákona o daních z příjmů.

Kdy je zaměstnanec povinen podat ze svých příjmů přiznání k dani z příjmů fyzických osob sám?

Tuto povinnost upravuje § 38 g odst. 2 zákona o daních z příjmů. Zaměstnanec je povinen podat přiznání k dani z příjmů fyzických osob v těchto případech: * má-li ve zdaňovacím období příjmy od několika zaměstnavatelů (minimálně dvou) současně, nebo * má-li kromě příjmů ze závislé činnosti také jiné příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob a nejsou od daně osvobozeny nebo nepodléhají srážkové dani, a takové příjmy jsou vyšší než 6000 korun ročně, nebo * pokud uplatňuje výpočet daně ze společného základu daně manželů.

Samozřejmě existuje možnost podat daňové přiznání kdykoli podle rozhodnutí zaměstnance. V takovém případě je zaměstnavatel povinen na žádost zaměstnance vystavit mu do 10 dnů od obdržení žádosti potvrzení o souhrnných údajích ze mzdového listu tak, aby daňové přiznání mohlo být sestaveno.

Ing. Václav Roudný, daňový specialista, APOGEO FISCAL

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Finance.cz pozvaly klienty na curling

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít