Kdo se s kým potkal během minulého týdne?

08. listopadu 2004, 00:00 - (roš)
08. listopadu 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Podnikatelská setkání

Alois Samohýl ve voze značky Ford z roku 1925

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZLÍNSKÉ JEDENADVACÍTKY

Ve Zlíně otevřeli zrekonstruovanou bývalou správní budovu firmy Baťa. Takzvaná „jedenadvacítka“ bude sloužit potřebám krajského a finančního úřadu. Čestným hostem slavnostní akce byl kanadský podnikatel Tomáš Baťa, který zde se zpožděním oslavil své devadesáté narozeniny. Akce, moderované Janem Rosákem, se zúčastnilo množství politiků i podnikatelů z celého regionu. Nechyběl ani zlínský podnikatel a sběratel historických automobilů Alois Samohýl, který veřejnosti představil několik exponátů ze svého muzea. Ukázal i slavnou Tatru cestovatelů Hanzelky a Zikmunda nebo Ford z roku 1925, kterým jezdil ještě Tomáš Baťa senior.

Vedení společnosti Toyo Radiator během slavnostního aktu „Ground Breaking Ceremony“.

JAPONCŮM SE U NÁS DAŘÍ

V ýstavbu nového závodu na výrobu výměníků tepla zahájila japonská společnost Toyo Radiator v Unhošti na Kladensku. V první fázi investuje nejméně půl miliardy korun, v regionu tak vytvoří víc než 100 nových pracovních míst. Výroba by měla být zahájena už v příštím roce. Společnost Toyo Radiator si v České republice vybírala z několika zón. Nakonec rozhodla technická připravenost pozemků v Unhošti a také jejich poloha mezi hlavním odběratelem investora, plzeňským Daikinem, a P rahou. „Spolu s Toyo Radiator je už v České republice registrováno celkem 143 japonských firem, z toho 57 výrobních. Japonským firmám se u nás daří velmi dobře. Většina z nich plánuje další expanze a reinvestice,“ doplňuje poradce generálního ředitele CzechInvestu Josef Lébl.

DALŠÍ HRÁČ NA TRHU S OSVĚTLENÍM

Svůj vstup na trh s osvětlením v celé střední a východní Evropě oficiálně oznámila Indal C&EE, dceřiná společnost španělského holdingu Grupo Indal. Na setkání u příležitosti slavnostního zahájení její činnosti přijal pozvání i ekonomický a obchodní atašé španělského velvyslanectví v P raze Alberto Cedrán. Za holding Grupo Indal se akce zúčastnil Federico Arias, syn zakladatele společnosti a jeden ze tří členů výkonného výboru společnosti pověřený řízením obchodu a marketingu. „Pro Českou republiku hovoří nejen naše dosavadní výborné zkušenosti, ale také další faktory - například kvalita a dostupnost dodavatelů, kvalifikovaná pracovní síla nebo logisticky ideální geografická poloha,“ řekl Federico Arias.

Kandidáti na jihomoravského hejtmana představili své programy. KDO BUDE HEJTMANEM JIŽNÍ MORAVY? Setkání s kandidáty na hejtmana připravila pro zástupce jihomoravských firem Obchodní a hospodářská komora Brno. Své programy hospodářského rozvoje kraje představili tři kandidáti: současný hejtman Stanislav Juránek (KDU-ČSL), jihomoravský radní Milan Venclík (ODS) a krajská zastupitelka a místostarostka Hodonína Zuzana Domesová (ČSSD). Zájem o jejich vystoupení mělo téměř 90 zástupců podnikatelské sféry a studentů Vysokého učení technického Brno. 

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít