Article, show

Kdo se s kým potkal během minulého týdne?

08. listopadu 2004, 00:00 - (roš)
08. listopadu 2004, 00:00

Kdo se s kým potkal během minulého týdne? Profit přináší zpravodajství nejen z oficiálních akcí, ale také z neformálních jednání.

Podnikatelská setkání

Alois Samohýl ve voze značky Ford z roku 1925

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZLÍNSKÉ JEDENADVACÍTKY

Ve Zlíně otevřeli zrekonstruovanou bývalou správní budovu firmy Baťa. Takzvaná „jedenadvacítka“ bude sloužit potřebám krajského a finančního úřadu. Čestným hostem slavnostní akce byl kanadský podnikatel Tomáš Baťa, který zde se zpožděním oslavil své devadesáté narozeniny. Akce, moderované Janem Rosákem, se zúčastnilo množství politiků i podnikatelů z celého regionu. Nechyběl ani zlínský podnikatel a sběratel historických automobilů Alois Samohýl, který veřejnosti představil několik exponátů ze svého muzea. Ukázal i slavnou Tatru cestovatelů Hanzelky a Zikmunda nebo Ford z roku 1925, kterým jezdil ještě Tomáš Baťa senior.

Vedení společnosti Toyo Radiator během slavnostního aktu „Ground Breaking Ceremony“.

JAPONCŮM SE U NÁS DAŘÍ

V ýstavbu nového závodu na výrobu výměníků tepla zahájila japonská společnost Toyo Radiator v Unhošti na Kladensku. V první fázi investuje nejméně půl miliardy korun, v regionu tak vytvoří víc než 100 nových pracovních míst. Výroba by měla být zahájena už v příštím roce. Společnost Toyo Radiator si v České republice vybírala z několika zón. Nakonec rozhodla technická připravenost pozemků v Unhošti a také jejich poloha mezi hlavním odběratelem investora, plzeňským Daikinem, a P rahou. „Spolu s Toyo Radiator je už v České republice registrováno celkem 143 japonských firem, z toho 57 výrobních. Japonským firmám se u nás daří velmi dobře. Většina z nich plánuje další expanze a reinvestice,“ doplňuje poradce generálního ředitele CzechInvestu Josef Lébl.

DALŠÍ HRÁČ NA TRHU S OSVĚTLENÍM

Svůj vstup na trh s osvětlením v celé střední a východní Evropě oficiálně oznámila Indal C&EE, dceřiná společnost španělského holdingu Grupo Indal. Na setkání u příležitosti slavnostního zahájení její činnosti přijal pozvání i ekonomický a obchodní atašé španělského velvyslanectví v P raze Alberto Cedrán. Za holding Grupo Indal se akce zúčastnil Federico Arias, syn zakladatele společnosti a jeden ze tří členů výkonného výboru společnosti pověřený řízením obchodu a marketingu. „Pro Českou republiku hovoří nejen naše dosavadní výborné zkušenosti, ale také další faktory - například kvalita a dostupnost dodavatelů, kvalifikovaná pracovní síla nebo logisticky ideální geografická poloha,“ řekl Federico Arias.

Kandidáti na jihomoravského hejtmana představili své programy. KDO BUDE HEJTMANEM JIŽNÍ MORAVY? Setkání s kandidáty na hejtmana připravila pro zástupce jihomoravských firem Obchodní a hospodářská komora Brno. Své programy hospodářského rozvoje kraje představili tři kandidáti: současný hejtman Stanislav Juránek (KDU-ČSL), jihomoravský radní Milan Venclík (ODS) a krajská zastupitelka a místostarostka Hodonína Zuzana Domesová (ČSSD). Zájem o jejich vystoupení mělo téměř 90 zástupců podnikatelské sféry a studentů Vysokého učení technického Brno. 

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít