Kdo mrví český fotbal?

27. června 2008, 16:34 - Petr Bušta
27. června 2008, 16:34

-------

Strahovské muzeum, řečené též Českomoravský fotbalový svaz, opět uvažuje o uspořádání frašky na prehistorické motivy. Když bulvární list přinesl informaci, že útočník Milan Baroš se po neslavném vyřazení české reprezentace na mistrovství Evropy rozloučil s trenérem Brücknerem dojemnou větou: „Jdi do prdele, dědku!“, dali se někteří bafuňáři slyšet, že se tím snad budou fotbalové orgány zabývat.
Díky za informaci, pánové. I v nejmenším jadérku nejmenšího jablíčka se totiž skrývá genetický kód jabloně či frňákovníku. Kopaná je u nás jedním z reliktů dávno zašlých dob, v nichž zasloužilý činovník zhusta předdůchodového věku vládl právem buzerovat jiné dospělé lidi, vychovávat tu v sokolském tu v třídním duchu, zasedat, udělovat diplom, vylučovat vzpurné, zkrátka ohýbat stromek, dokud je mladý. Je příznačné, že jim v tom nyní pomáhá sentimentálně kýčovité moralizování nejčtenějších pop novin v zemi, protože jejich tvůrci dobře rozumí pravidlu, že čtenář má být především utvrzován ve vlastní sebejistotě a každá změna je k horšímu.
Proč by však dospělý člověk, jemuž nebylo odborníky odebráno právo na občanský průkaz, nemohl jinému dospělému člověku říci do očí něco peprného? Forma je jistě věcí vkusu a inteligence, ale jejich nedostatek nikoho nezbavuje občanských práv. Superordinace je nezbytná v armádě či policii, ale z jakého titulu se v tolika sportovních organizacích udržuje atmosféra buzerplacu? To se netýká jen fotbalistů, téma svobody vyjádření je - jak víme - žhavé i na půdě olympijského hnutí.
Jestliže se hráči Kováč a Fenin pár dní po Barošově výstřelku (ať už se opravdu stal, či nikoli) poprali v baru, má to řešit nanejvýš policie. Jenže strejčkové bafuňáři zase zmínili institut disciplinárního řízení. Bachařský genetický kód vedení českomoravského fotbalu se přirozeně promítá i do všech ostatních oblastí tohoto sportu u nás, na což mimochodem velmi zajímavě reagují i respondenti Manažerského barometru v tomto vydání týdeníku EURO (viz strana 22). Pak se náš fotbal ocitl tam, kde ho právě všichni vidíme.
A nikdo ať neargumentuje, že hráči mají být příkladem pro mládež. Například takový sestřih „taktických“ zákroků z naší ligy, či výroků trenérů a funkcionářů by mohl být výborným instruktážním materiálem na téma Dobře placená prasárna.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Paměti DDR5 by se mohly objevovat už od roku 2019. Takt až 6,4 GHz, VRM na modulech?
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít