Každý projekt je něčím výjimečný

30. května 2012, 17:02 - Lucie Janotová
30. května 2012, 17:02

FIM Group

Pokud hledáte exkluzivní obchodní místo v samém srdci Prahy v nově zrekonstruovaném domě s bohatou historií, neměl by vaší pozornosti uniknout objekt Havlíčkova Plaza. O detailech projektu, ale také o tom, co nového společnost FIM Group v budoucnu chystá, hovoří obchodní ředitelka společnosti Ilona Monferini Mančíková.

Developerská společnost FIM Group byla založena v Itálii před více než 50 lety. Jaká je její historie? U zrodu firmy Ferro Cemento Armati stál dědeček mého manžela Felice Rusconi, který pocházel z malého města v oblasti Lecca. Pracoval 16 hodin denně a odpočinek bral jako ztrátu času. Později byl vyznamenán řádem práce Cavaliare di lavoro, který je udělován prezidentem republiky za dosažené pracovní výsledky a fair play. Svoji kariéru začal v 50. letech, kdy založil v severní Itálii cementárnu, kterou vlastnil až do roku 1993. V 60. letech se začal věnovat stavitelství, a to zejména v Miláně, kde zrealizoval na prestižních adresách důležité stavby milánského centra, jako je Piazza San Babila nebo Terrazza Martini. V roce 1989, ve svých téměr 80 letech, založil se svým tenkrát 22letým vnukem Massimilianem Monferinim novou společnost Ferro Cemento Armato. Massimiliano ji po příchodu svého mladšího bratra Mattea přejmenoval na Finanziaria Immobiliare Monferini. Sídlo firmy se přesunulo do Varese, rodného města bratrů Monferini, a od té doby je FIM lídrem v oblasti rezidenční výstavby ve Varese.

Jak dlouho působí FIM Group na českém trhu? Po pádu komunismu se Massimiliano stále více rozhlížel po zajímavých investicích v zemích východního bloku. Po téměř deseti letech rozhodování vsadil na Prahu, která jej dle jeho slov okouzlila svojí magickou atmosférou, a doslova se zamiloval do šedivých fasád Starého Města. V roce 1997 tu koupil svoji první nemovitost.

Vaše firma zde má za sebou spoustu úspěšných rekonstrukcí a chystá též několik nových projektů. Které byste vyzdvihla a proč? Každý projekt je něčím výjimečný, jiný než ten předchozí a doslova se vám vryje pod kůži. A to nejen proto, že nad jeho přípravou a realizací mnohdy strávíte roky. Poslední dokončený projekt mi obzvlášť přilnul k srdci. Dům v Pařížské 26 prošel kompletní rekonstrukcí v letech 2009 až 2011 a dnes jsou našimi nájemníky prestižní české i mezinárodní společnosti. Aktuálním projektem je rezidence Palác Dlouhá, komplex tří domů z třicátých let minulého století, které taktéž procházejí nákladnou rekonstrukcí všech společných prostor. Tady přicházíme s novou nabídkou, pro český trh možná nevšední, ale v zahraničí čím dál častěji žádanou, a to s prodejem bytů ve stavu shell & core. Klient má možnost ovlivnit nejen výběr materiálu, ale i interiérové řešení a sám si byt dokončit podle svých představ. O tom, že klienti tuto formu prodeje vítají, svědčí i fakt, že máme prodáno 30 procent bytů.

Jedním z vašich posledních projektů je rekonstrukce objektu Havlíčkova Plaza. V tomto historickém skvostu na člověka dýchne 19. století. Nakolik při rekonstrukci respektujete původní architekturu? Z původního barokního domu z roku 1838 byla zachována uliční část, která byla kompletně zrekonstruována. Náročnou restaurátorskou úpravou prošla čelní fasáda s ornamenty, gotický sklep, původní schodiště, údajně kdysi prošlapané Karlem Havlíčkem Borovským a jeho přáteli, a sál se sloupy zdobenými v maurském stylu. Dvorní trakt, který byl k domu dostavěn v 70. letech a neměl žádnou historickou hodnotu, nahradila moderní dostavba, která citlivě navazuje na historickou část budovy.

Kolik metrů čtverečních Havlíčkova Plaza svým klientům nabídne? Celkem 2200 m2 kancelářských prostor typu A a 1500 m2 obchodních prostor ve třech patrech. K tomu samozřejmě i recepci v přízemí domu a devět parkovacích míst v suterénu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Auta
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta…
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Technologie
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Seagate se vrací na trh běžných SSD, s diskem Nytro 141 pro PC, NAS a levné servery
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít