Každá firma může snížit své náklady,

26. května 2003, 00:00 - Tomáš Suchomel
26. května 2003, 00:00

říká jednatel společnosti OptiKom.cz Jiří HylmarVýběrem vhodných služeb a efektivním řízením mohou firmy ušetřit značné částky. Jednou z oblastí, na kterou se i přes vysoké náklady často zapomíná, jsou telekomunikační a informační technologie (ITC).

říká jednatel společnosti OptiKom.cz Jiří Hylmar

Výběrem vhodných služeb a efektivním řízením mohou firmy ušetřit značné částky. Jednou z oblastí, na kterou se i přes vysoké náklady často zapomíná, jsou telekomunikační a informační technologie (ITC). „V každé firmě lze náklady snížit, aniž by se zmenšila kvalita či rozsah řešení,“ říká Jiří Hylmar, jednatel společnosti OptiKom.cz, která se zabývá řízením nákladů a outsourcingem v oblasti ITC řešení. „Nejde přitom jen o snížení přímých nákladů na služby, ale také o úspory v důsledku efektivnějšího využití lidských zdrojů a optimalizace investic.“

* Lze finanční úspory konkrétně vyčíslit?

Celkové přímé náklady řešené oblasti dokážeme snížit průměrně o 20 procent. Nepřímé úspory plynoucí ze zefektivnění řídící činnosti lze jen obtížně kvantifikovat, jejich konečný efekt však může být ještě vyšší.

* Kde je prostor pro úspory největší?

Záleží na výchozích podmínkách daného podniku. V případě telekomunikací jsou obvykle značné možnosti ve volbě služeb, ale i jednotlivých tarifních programů. Do ceny telefonních hovorů jsou navíc zahrnuty i další druhy komunikace používající jako technické prostředí komutovanou telefonní síť (například přenos dat, faxový přenos aj.). V takovémto případě může být kvalifikované vyhodnocení provedeno, jen když jsou informace o řešení centralizovány a evidovány profesionálním systémem. Nejde však pouze o technologie a softwarové nástroje, ale především o koncepci.

* Co tím máte na mysli?

Předpokladem pro dobré řešení je kvalifikovaný technickoprovozní a cenový rozbor, který pomůže odhalit a kvantifikovat rezervy. Pomůckou je řádná evidence. Při analýze se přitom může prokázat i to, že pro podnik je výhodnější správu ITC outsourcovat.

* Můžete na závěr krátce představit vaši společnost?

Naším cílem je, aby se klienti nemuseli přímo starat o podpůrné činnosti, jako jsou například telekomunikace, a pře nechali tuto činnost specialistům, kteří v dané oblasti garantují efektivní řešení. Klientům nabízíme konkrétní vyčíslitelné výsledky a navíc při navázání spolupráce poskytuje OptiKom.cz na své služby neomezenou garanci: pokud naše práce nepřinese společnosti snížení nákladů, zvýšení produktivity, popřípadě efektivnější využití investic, nezaplatí nám ani korunu.

FOTO: ARCHIV

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít