Každá firma může snížit své náklady,

26. května 2003, 00:00 - Tomáš Suchomel
26. května 2003, 00:00

říká jednatel společnosti OptiKom.cz Jiří HylmarVýběrem vhodných služeb a efektivním řízením mohou firmy ušetřit značné částky. Jednou z oblastí, na kterou se i přes vysoké náklady často zapomíná, jsou telekomunikační a informační technologie (ITC).

říká jednatel společnosti OptiKom.cz Jiří Hylmar

Výběrem vhodných služeb a efektivním řízením mohou firmy ušetřit značné částky. Jednou z oblastí, na kterou se i přes vysoké náklady často zapomíná, jsou telekomunikační a informační technologie (ITC). „V každé firmě lze náklady snížit, aniž by se zmenšila kvalita či rozsah řešení,“ říká Jiří Hylmar, jednatel společnosti OptiKom.cz, která se zabývá řízením nákladů a outsourcingem v oblasti ITC řešení. „Nejde přitom jen o snížení přímých nákladů na služby, ale také o úspory v důsledku efektivnějšího využití lidských zdrojů a optimalizace investic.“

* Lze finanční úspory konkrétně vyčíslit?

Celkové přímé náklady řešené oblasti dokážeme snížit průměrně o 20 procent. Nepřímé úspory plynoucí ze zefektivnění řídící činnosti lze jen obtížně kvantifikovat, jejich konečný efekt však může být ještě vyšší.

* Kde je prostor pro úspory největší?

Záleží na výchozích podmínkách daného podniku. V případě telekomunikací jsou obvykle značné možnosti ve volbě služeb, ale i jednotlivých tarifních programů. Do ceny telefonních hovorů jsou navíc zahrnuty i další druhy komunikace používající jako technické prostředí komutovanou telefonní síť (například přenos dat, faxový přenos aj.). V takovémto případě může být kvalifikované vyhodnocení provedeno, jen když jsou informace o řešení centralizovány a evidovány profesionálním systémem. Nejde však pouze o technologie a softwarové nástroje, ale především o koncepci.

* Co tím máte na mysli?

Předpokladem pro dobré řešení je kvalifikovaný technickoprovozní a cenový rozbor, který pomůže odhalit a kvantifikovat rezervy. Pomůckou je řádná evidence. Při analýze se přitom může prokázat i to, že pro podnik je výhodnější správu ITC outsourcovat.

* Můžete na závěr krátce představit vaši společnost?

Naším cílem je, aby se klienti nemuseli přímo starat o podpůrné činnosti, jako jsou například telekomunikace, a pře nechali tuto činnost specialistům, kteří v dané oblasti garantují efektivní řešení. Klientům nabízíme konkrétní vyčíslitelné výsledky a navíc při navázání spolupráce poskytuje OptiKom.cz na své služby neomezenou garanci: pokud naše práce nepřinese společnosti snížení nákladů, zvýšení produktivity, popřípadě efektivnější využití investic, nezaplatí nám ani korunu.

FOTO: ARCHIV

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít