Každá firma může snížit své náklady,

26. května 2003, 00:00 - Tomáš Suchomel
26. května 2003, 00:00

říká jednatel společnosti OptiKom.cz Jiří HylmarVýběrem vhodných služeb a efektivním řízením mohou firmy ušetřit značné částky. Jednou z oblastí, na kterou se i přes vysoké náklady často zapomíná, jsou telekomunikační a informační technologie (ITC).

říká jednatel společnosti OptiKom.cz Jiří Hylmar

Výběrem vhodných služeb a efektivním řízením mohou firmy ušetřit značné částky. Jednou z oblastí, na kterou se i přes vysoké náklady často zapomíná, jsou telekomunikační a informační technologie (ITC). „V každé firmě lze náklady snížit, aniž by se zmenšila kvalita či rozsah řešení,“ říká Jiří Hylmar, jednatel společnosti OptiKom.cz, která se zabývá řízením nákladů a outsourcingem v oblasti ITC řešení. „Nejde přitom jen o snížení přímých nákladů na služby, ale také o úspory v důsledku efektivnějšího využití lidských zdrojů a optimalizace investic.“

* Lze finanční úspory konkrétně vyčíslit?

Celkové přímé náklady řešené oblasti dokážeme snížit průměrně o 20 procent. Nepřímé úspory plynoucí ze zefektivnění řídící činnosti lze jen obtížně kvantifikovat, jejich konečný efekt však může být ještě vyšší.

* Kde je prostor pro úspory největší?

Záleží na výchozích podmínkách daného podniku. V případě telekomunikací jsou obvykle značné možnosti ve volbě služeb, ale i jednotlivých tarifních programů. Do ceny telefonních hovorů jsou navíc zahrnuty i další druhy komunikace používající jako technické prostředí komutovanou telefonní síť (například přenos dat, faxový přenos aj.). V takovémto případě může být kvalifikované vyhodnocení provedeno, jen když jsou informace o řešení centralizovány a evidovány profesionálním systémem. Nejde však pouze o technologie a softwarové nástroje, ale především o koncepci.

* Co tím máte na mysli?

Předpokladem pro dobré řešení je kvalifikovaný technickoprovozní a cenový rozbor, který pomůže odhalit a kvantifikovat rezervy. Pomůckou je řádná evidence. Při analýze se přitom může prokázat i to, že pro podnik je výhodnější správu ITC outsourcovat.

* Můžete na závěr krátce představit vaši společnost?

Naším cílem je, aby se klienti nemuseli přímo starat o podpůrné činnosti, jako jsou například telekomunikace, a pře nechali tuto činnost specialistům, kteří v dané oblasti garantují efektivní řešení. Klientům nabízíme konkrétní vyčíslitelné výsledky a navíc při navázání spolupráce poskytuje OptiKom.cz na své služby neomezenou garanci: pokud naše práce nepřinese společnosti snížení nákladů, zvýšení produktivity, popřípadě efektivnější využití investic, nezaplatí nám ani korunu.

FOTO: ARCHIV

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít