Kastek má zakázky na příštích pět let

14. července 2003, 00:00 - (dr)
14. července 2003, 00:00

Firma investuje do rozšíření výrobySpolečnost Kastek existuje jedno desetiletí a za tu dobu se z ní stal dodavatel předních automobilových výrobců.Společnost Kastek Uherský Brod dodává komponenty nadnárodním koncernům v automobilovém průmyslu. Jejími odběrateli jsou například Robert Bosch, Siemens VDO, Faurecia, Automotive Lighting.

Firma investuje do rozšíření výroby

Společnost Kastek existuje jedno desetiletí a za tu dobu se z ní stal dodavatel předních automobilových výrobců.

Společnost Kastek Uherský Brod dodává komponenty nadnárodním koncernům v automobilovém průmyslu. Jejími odběrateli jsou například Robert Bosch, Siemens VDO, Faurecia, Automotive Lighting. Komponenty se montují do automobilů značek V olkswagen, Daimler Chrysler, Opel, BMW, Audi, Renault, Rover či Lamborghini.

Certifikát posunul firmu výše Firma získala koncem loňského roku zakázky až do roku 2007. Kromě dodávek obsahují kontrakty spoluúčast na vývoji objednaných dílů pro různé nejnovější modely vozů významných světových automobilek. Kastek bude vyrábět například části přístrojových desek, části ofukovačů a obložení dveří, což jsou složitější výrobky, nebo skupiny produktů s vyšší přidanou hodnotou. „Díky těmto zakázkám zdvojnásobíme růst obchodu s Německem a získali jsme i nové zákazníky v Polsku,“ pochlubil se generální ředitel společnosti Ivan Chrástek. Přímý export společnosti činí 25 procent produkce a největšími zákazníky jsou německé firmy. Zbytek automobilových součástek směřuje na tuzemský trh hlavně

pro systémové dodavatele automobilového průmyslu jako je Robert Bosch nebo Siemens VDO. Aby mohla společnost dodávat renomovaným automobilkám v Evropě i Spojených státech, absolvovala vloni certifikační audit ISO TS. „Díky této certifikaci jsme se posunuli výše v žebříčku producentů automobilového průmyslu. Nyní tak můžeme vyrábět skupiny výrobků jako například celé odkládací prostory přístrojových desek včetně osvětlení,“ dodal Chrástek.

Investice pro nové zakázky Společnost chce letos pokračovat v investičním programu, který zahájila vloni. Zásadní investice, jejichž výše by měla dosáhnout až ke třem stům milionů korun, by se měla uskutečnit během tří let. Díky tomu bude moci do roku 2006 vytvořit až padesát nových pracovních míst. Plánované investice se týkají rozšíření montážní linky a automatizace výroby. V ynaložené prostředky by po vstupu Česka do Evropské unie měly také umožnit, aby se Kastek UB mohl ucházet o rozšíření spolupráce s koncernovými podniky na evropském trhu. Společnost Kastek byla založena v roce 1992. Specializuje se na vývoj a výrobu technických výlisků vstřikováním. Ročně produkuje asi 45 milionů kusů výrobků pro automobilový a elektronický průmysl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat…
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Patentové skici odhalují malý dvoumístný sporťák značky Honda
Toyota pracuje na revolučním elektromobilu s novým typem baterií
Technologie
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít