Kastek má zakázky na příštích pět let

14. července 2003, 00:00 - (dr)
14. července 2003, 00:00

Firma investuje do rozšíření výrobySpolečnost Kastek existuje jedno desetiletí a za tu dobu se z ní stal dodavatel předních automobilových výrobců.Společnost Kastek Uherský Brod dodává komponenty nadnárodním koncernům v automobilovém průmyslu. Jejími odběrateli jsou například Robert Bosch, Siemens VDO, Faurecia, Automotive Lighting.

Firma investuje do rozšíření výroby

Společnost Kastek existuje jedno desetiletí a za tu dobu se z ní stal dodavatel předních automobilových výrobců.

Společnost Kastek Uherský Brod dodává komponenty nadnárodním koncernům v automobilovém průmyslu. Jejími odběrateli jsou například Robert Bosch, Siemens VDO, Faurecia, Automotive Lighting. Komponenty se montují do automobilů značek V olkswagen, Daimler Chrysler, Opel, BMW, Audi, Renault, Rover či Lamborghini.

Certifikát posunul firmu výše Firma získala koncem loňského roku zakázky až do roku 2007. Kromě dodávek obsahují kontrakty spoluúčast na vývoji objednaných dílů pro různé nejnovější modely vozů významných světových automobilek. Kastek bude vyrábět například části přístrojových desek, části ofukovačů a obložení dveří, což jsou složitější výrobky, nebo skupiny produktů s vyšší přidanou hodnotou. „Díky těmto zakázkám zdvojnásobíme růst obchodu s Německem a získali jsme i nové zákazníky v Polsku,“ pochlubil se generální ředitel společnosti Ivan Chrástek. Přímý export společnosti činí 25 procent produkce a největšími zákazníky jsou německé firmy. Zbytek automobilových součástek směřuje na tuzemský trh hlavně

pro systémové dodavatele automobilového průmyslu jako je Robert Bosch nebo Siemens VDO. Aby mohla společnost dodávat renomovaným automobilkám v Evropě i Spojených státech, absolvovala vloni certifikační audit ISO TS. „Díky této certifikaci jsme se posunuli výše v žebříčku producentů automobilového průmyslu. Nyní tak můžeme vyrábět skupiny výrobků jako například celé odkládací prostory přístrojových desek včetně osvětlení,“ dodal Chrástek.

Investice pro nové zakázky Společnost chce letos pokračovat v investičním programu, který zahájila vloni. Zásadní investice, jejichž výše by měla dosáhnout až ke třem stům milionů korun, by se měla uskutečnit během tří let. Díky tomu bude moci do roku 2006 vytvořit až padesát nových pracovních míst. Plánované investice se týkají rozšíření montážní linky a automatizace výroby. V ynaložené prostředky by po vstupu Česka do Evropské unie měly také umožnit, aby se Kastek UB mohl ucházet o rozšíření spolupráce s koncernovými podniky na evropském trhu. Společnost Kastek byla založena v roce 1992. Specializuje se na vývoj a výrobu technických výlisků vstřikováním. Ročně produkuje asi 45 milionů kusů výrobků pro automobilový a elektronický průmysl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla…
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Technologie
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít