Kastek má zakázky na příštích pět let

14. července 2003, 00:00 - (dr)
14. července 2003, 00:00

Firma investuje do rozšíření výrobySpolečnost Kastek existuje jedno desetiletí a za tu dobu se z ní stal dodavatel předních automobilových výrobců.Společnost Kastek Uherský Brod dodává komponenty nadnárodním koncernům v automobilovém průmyslu. Jejími odběrateli jsou například Robert Bosch, Siemens VDO, Faurecia, Automotive Lighting.

Firma investuje do rozšíření výroby

Společnost Kastek existuje jedno desetiletí a za tu dobu se z ní stal dodavatel předních automobilových výrobců.

Společnost Kastek Uherský Brod dodává komponenty nadnárodním koncernům v automobilovém průmyslu. Jejími odběrateli jsou například Robert Bosch, Siemens VDO, Faurecia, Automotive Lighting. Komponenty se montují do automobilů značek V olkswagen, Daimler Chrysler, Opel, BMW, Audi, Renault, Rover či Lamborghini.

Certifikát posunul firmu výše Firma získala koncem loňského roku zakázky až do roku 2007. Kromě dodávek obsahují kontrakty spoluúčast na vývoji objednaných dílů pro různé nejnovější modely vozů významných světových automobilek. Kastek bude vyrábět například části přístrojových desek, části ofukovačů a obložení dveří, což jsou složitější výrobky, nebo skupiny produktů s vyšší přidanou hodnotou. „Díky těmto zakázkám zdvojnásobíme růst obchodu s Německem a získali jsme i nové zákazníky v Polsku,“ pochlubil se generální ředitel společnosti Ivan Chrástek. Přímý export společnosti činí 25 procent produkce a největšími zákazníky jsou německé firmy. Zbytek automobilových součástek směřuje na tuzemský trh hlavně

pro systémové dodavatele automobilového průmyslu jako je Robert Bosch nebo Siemens VDO. Aby mohla společnost dodávat renomovaným automobilkám v Evropě i Spojených státech, absolvovala vloni certifikační audit ISO TS. „Díky této certifikaci jsme se posunuli výše v žebříčku producentů automobilového průmyslu. Nyní tak můžeme vyrábět skupiny výrobků jako například celé odkládací prostory přístrojových desek včetně osvětlení,“ dodal Chrástek.

Investice pro nové zakázky Společnost chce letos pokračovat v investičním programu, který zahájila vloni. Zásadní investice, jejichž výše by měla dosáhnout až ke třem stům milionů korun, by se měla uskutečnit během tří let. Díky tomu bude moci do roku 2006 vytvořit až padesát nových pracovních míst. Plánované investice se týkají rozšíření montážní linky a automatizace výroby. V ynaložené prostředky by po vstupu Česka do Evropské unie měly také umožnit, aby se Kastek UB mohl ucházet o rozšíření spolupráce s koncernovými podniky na evropském trhu. Společnost Kastek byla založena v roce 1992. Specializuje se na vývoj a výrobu technických výlisků vstřikováním. Ročně produkuje asi 45 milionů kusů výrobků pro automobilový a elektronický průmysl.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít