Karlovarské firmy míří za hranice

13. března 2006, 00:00 - (fil)
13. března 2006, 00:00

PODNIKATELSKÉ SETKÁNÍ, KARLOVY VARY, 7. BŘEZNAPodnikání v Německu rozhodně není oříšek, spíše pořádný ořech. Lepší motto by se pro setkání, které týdeník Profit zorganizoval 7. března v Karlových Varech, našlo asi jen stěží.

Setkání odstartoval šéfredaktor Profitu Erich Handl. Kromě moderování prezentoval i aktivity vydavatelství Stanford.

**PODNIKATELSKÉ SETKÁNÍ, KARLOVY VARY, 7. BŘEZNA

Podnikání v Německu rozhodně není oříšek, spíše pořádný ořech. Lepší motto by se pro setkání, které týdeník Profit zorganizoval 7. března v Karlových Varech, našlo asi jen stěží. Takřka tři desítky podnikatelů si v rámci diskuzního setkání vyslechly řadu příspěvků, které určily zásadní problémy podnikání v SRN a nabídly kroky k jejich řešení. Tedy kladivo na zmíněný „ořech“.

Potřebnost takto zaměřených akcí vystihl hned zpočátku Josef Písecký, ředitel Regionální hospodářské komory Poohří: „Stále častěji odpovídáme na dotazy na možnost podnikání vNěmecku.“ Spolu se zástupkyní Kontaktního centra pro česko-německou spolupráci nabídli podnikatelům škálu pomoci, kterou jejich organizace poskytují. Dvě zástupkyně advokátní kanceláře Röedl & Partner Consulting poté zevrubným způsobem přiblížily právní stránku podnikání v Německu. Nejedno souhlasné přitakání od publika si vysloužil jednatel firmy HSF Tomáš Metz, který má s podnikáním na německém trhu dlouhodobé zkušenosti. Jako naprostou nutnost zdůraznil právní a účetní správnost všech kroků, které český podnikatel za hranicemi provádí, spolu s velmi dobře ošetřenými smlouvami s místními podnikateli: „V České republice stále někdy ještě platí, že stačí podání ruky. V Německu platí jen to, co je na papíře.“

Generální partnerem akce byla Živnostenská banka, dalšími partnery byly CAC Leasing a NLB Factoring. Celé setkání bylo v uvolněné večerní atmosféře zakončeno tombolou a následnou diskuzí. Ta probíhala v často velmi vzrušené atmosféře a zejména zmíněné advokátky Alena Klikarová a Alena Spilková takřka nestíhaly poskytovat odborný názor, o který je diskutující žádali.

Některé z diskutujících bylo těžké odtrhnout od mikrofonu.

Zdeněk Kejval, ředitel divize movitostí CAC Leasingu, gratuluje výherci tomboly.

Akce se konala v prostorách, kde běžně zasedají krajští poslanci. V popředí Jiří Pavlíček a Jana Močičková z karlovarské Snahy.

Dobře se bavili i zástupci Živnostenské banky Michal Bělský a Vladimír Kuliš. 

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít