Kangoo Break´up aneb vzhůru do přírody!

23. září 2002, 00:00 - Stranu připravil Petr Doul
23. září 2002, 00:00

Francouzi pokračují v tradici vozů, které zároveň uspokojí rodiny i podnikatele Od uvedení v roce 1997 se vozu Kangoo podařilo dosáhnout univerzálnosti, která mu zajistila úspěch u zákazníků hledajících funkční a praktické auto. Obzvláště u českých podnikatelů se staly vozy této kombinované koncepce velmi populární.

Francouzi pokračují v tradici vozů, které zároveň uspokojí rodiny i podnikatele

Od uvedení v roce 1997 se vozu Kangoo podařilo dosáhnout univerzálnosti, která mu zajistila úspěch u zákazníků hledajících funkční a praktické auto. Obzvláště u českých podnikatelů se staly vozy této kombinované koncepce velmi populární.

Nyní Renault na tuto filozofii navazuje a na letošním mezinárodním autosalonu terénních a rekreačních vozidel ve Val d´Isre představil zcela novou verzi s příznačným názvem Break´up. Prototyp s pohonem čtyř kol vyrobený na bázi vozu Kangoo jde cestou otevřených vozů zaměřených na volný čas v přírodě a dobrodružství na lyžích, horských kolech, závěsném létání nebo surfingu, při současném zachování rodinného charakteru vozu. Francouzští inženýři se drží hesla »Renault - tvůrce automobilů« doslova zuby nehty a opravdové novinky chrlí jak na běžícím pásu. S jednoduchým a přehledným designem je Break´up stejně atraktivní jako jeho starší bratr a i přes větší délku si zachovává ovladatelnost základní verze. Kangoo Break´up vybavený zážehovým motorem 1.6, 16V o výkonu 110 k a velkorozměrovými koly s ráfky z lehké slitiny 17 palců umožňuje řidiči podle chuti jezdit po cestách všeho druhu. Jeho schopnosti poloterénního vozu posiluje i větší světlost podvozku a stálý pohon všech kol. Zadní část vozu je dělená (střecha + boky karoserie), a nabízí tak funkci pick-upu o objemu 106 litrů. Break´up tak ještě posiluje praktický a univerzální charakter vozu Kangoo nabídkou užitečné a nápadité nákladové plochy. Pick-upová část se uzavírá dveřmi dělenými 50/50, které lze otevřít v úhlu až 90° oběma směry (ven nebo dovnitř pickupové části), a zaručuje tak možnost bezpečné jízdy s nákladem přesahujícím obrys vozu. Systém univerzálních upevňovacích prvků, který si Renault nechal patentovat, je složený ze dvou zarážek na podlaze a dvou úchytek umístěných nad zadním sklem prostoru pro cestující. Patent umožňuje zejména velmi snadnou a bezpečnou přepravu jízdních kol, která jsou zároveň chráněna před nenechavci. Systém pro uchycení kol je sice univerzální, ale je možné přikoupit horská kola Renault Sport vyvinutá výrobcem s hliníkovo-titanovými kryty kol a dynamickým designem. Kabinu pro cestující odděluje od nákladového prostoru prosklená a elektricky ovládaná přepážka, pod kterou je v části pick-up uloženo náhradní kolo s ochranným krytem. Abychom si užili modré oblohy, přírody a krásných výhledů, s nimiž se setkáme při výletech mimo silnice, má Break´up velkou pevnou prosklenou střechu. Uplatnění ve voze samozřejmě nachází i moderní technologie, včetně velké obrazovky navigačního systému, se kterým bezpečně najdete cestu domů

Technické parametry Renault Kangoo Break´up

Motor 1,6 16V 110k

Převodovka manuální pětistupňová

Poháněná kola stálý pohon všech kol

Délka bez jízdních kol 4 112 mm

Délka s jízdními koly 4 400 mm

Výška bez jízdních kol 1 915 mm

Výška s jízdními koly 2 165 mm

Světlost podvozku 330 mm

Rozvor 2 624 mm

Nájezdová hrana (přední/zadní) 735mm/753mm

Objem nákladového prostoru 106 litrů (pick-up)

Cena nebyla dosud stanovena

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít