Kanceláře pro Prahu

24. května 2004, 00:00 - PETR BÝM
24. května 2004, 00:00

ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY SE STAVÍ l MIMO CENTRUMNabídka moderních kancelářských prostor v hlavním městě rychle roste.Několik miliard korun se chystá do pěti budov na pražském Václavském náměstí investovat irská společnost Ballymore Properti-es.

Na Budějovickém náměstí vzniká jedno z „vedlejších“ pražských komerčních center S názvem Budějovická alej. foto:Skanska Property ČR

ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY SE STAVÍ l MIMO CENTRUM

Nabídka moderních kancelářských prostor v hlavním městě rychle roste.

Několik miliard korun se chystá do pěti budov na pražském Václavském náměstí investovat irská společnost Ballymore Properti-es. Ve středoevropském regionu je firma aktivní v širší míře - například v Bratislavě se chystá realizovat víceúčelový komplex Eurovea, který bude zahrnovat kanceláře, byty, hotel, divadlo, multikino, muzeum i kasino. Celý komplex na Václavském namésti získala nedávno prostřednictvím své dceřiné firmy v dlouho připravovaném výběrovém řízení za 801,5 milionu korun. Nemovitosti, které leží na pozemku téměř 11 tisíc metrů čtverečních, se nyní využívají zejména jako kanceláře a obchody. Společnost počítá, že budovy celkově zrekonstruuje a některé dostaví. Datum plánovaného uvedení nového administrativně-obchodního komplexu do provozu zatím nebylo oznámeno.

Každopádně lze počítat s tím, že se nabídka prvotřídních komerčních prostor ve středu české metropole v dohledné době dále zvýší. Nepůjde přitom jen o zmíněný projekt. V těsné blízkosti chce společnost Flow East v krátké době kompletně modernizovat historickou budovu na rohu Jindřišské ulice a Václavského náměstí, kterou získala na konci loňského října ve veřejné dražbě za 350 milionů korun. Po dokončení rekonstrukce objekt nabídne více než 6000 metrů čtverečních kanceláří, na dalších 1200 metrech čtverečních v přízemí budou maloobchodní prostory. Budova ponese jméno Fórum a první nájemci se mají stěhovat už v listopadu.

Takřka na stejném místě nedávno společnost Lordship slavnostně otevřela administrativní budovu Jung-mannova Plaza, která nabízí 10 000 metrů čtverečních kancelářské plochy včetně podzemního parkoviště pro více než sto automobilů.

ATRAKTIVNÍ JE NEJEN CENTRUM

Firma Lordship už realizuje další projekt - tentokrát v jiné, ale neméně atraktivní lokalitě. Na pražském Pankráci, kde už řada moderních budov stojí, staví Pankrác House. Komplex dvou sousedících budov, které po dokončení poskytnou plochu přes 16 000 metrů čtverečních, bude podle představitelů dokončen do konce roku.

Praha 4 se už před časem stala -podobně jako Smíchov - pro sídla řady společností výhodnou alternativou ke středu města. Namířeno sem má i firma Skanska Property ČR. Po nedávném prodeji komplexu Bredov-ský dvůr za 1,065 miliardy korun je jejím nejbližším projektem Budějovická alej s kapacitou 11 500 metrů čtverečních kancelářské plochy. I v tomto případě jde o dvě budovy -jejich společný půdorys evokuje tvar řeckého písmene „psí“. Nájemníkům začnou sloužit v příštím roce. Projekt by mimo jiné měl poskytnout prostory i pro gastronomické provozy, kterých zatím v této lokalitě není mnoho.

Již v letošním září chce společnost Ablon dokončit další novou administrativně obchodní budovu v pražském Karlině. Jde o druhou část projektu Meteor Centre Office Park, ke které by v budoucnu měla přibýt ještě jedna budova. V současné době již u stanice metra B Křižíkova funguje první z nich, vzniklá rekonstrukcí areálu bývalé továrny na sušenky Meteor z 19. století. Společnost Ablon připravuje také stavbu údajně jednoho z největších administrativně obchodních komplexů Kolben Business Park v Praze 9. Náklady na realizaci tohoto projektu se odhadují na 3,2 miliardy korun.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít