Kampak asi zamíří?

09. listopadu 2007, 14:34 - Jan Schneider
09. listopadu 2007, 14:34

Z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) odešly tucty lidí

Celkem 45 detektivů policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) podalo k poslednímu říjnu výpověď. „Tento počet zahrnuje dva náměstky a devět vedoucích oddělení a také pět vedoucích expozitur a odborů,“ řekla ČTK mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová. I ona odchází.
Několik tuctů policistů se tedy rozhodlo opustit ozbrojené řady. Tam měli každého patnáctého v měsíci své jisté a teď jdou do civilu, kde na ně většinou ale nikdo nečeká. Na někoho ano - a to bude jistě zajímavý úkol pro BIS, zda za hromadným odchodem není vznik nějaké velmi specifické soukromé bezpečnostní služby… Navíc nebude jistě bez zajímavosti, kolik a jakých nových informací z branže se objeví na trhu ke koupi.
Na druhé straně jestli expolicisté ukořistí a do civilu si odnesou informace tak „kvalitní“ jako Kubicova zpráva nebo třeba o červené rtuti, mrtvé a živé vodě, skončí velmi brzo na pracáku. Po čase bude zajímavé sledovat, jak byli expolicisté svými nezištnými zaměstnavateli nejprve vyždímáni z čerstvých informací a pak nuceni shánět čerstvé informace z policejního prostředí. Na to už bude ale čekat jak kontrarozvědka, tak inspekce a pár jich při tom snad chytnou. Postupně se tedy pro své chlebodárce stanou přítěží a budou přecházet na „druhou stranu“ zákona. Někteří z těch zbylých se dokonce pokusí pracovat, ale s jejich schopnostmi bude výsledek žalostně podobný jako v případě těch, pro něž je práce až posledním způsobem, jak přijít k penězům.
A budou vzpomínat na blahé časy, kdy si se služebním autem objížděli svá „šméčka“ a při dokladaci valili klíny do hlavy svým nadřízeným, kteří s tím k velkému pobavení mančaftu lítali po Parlamentu. Protože o jejich pracovní morálce nejlépe vypovídá příhoda, jak byl vrátný na jejich úřadu osloven náhodným kolemjdoucím: „Takovej velkej barák! Kolik tam asi pracuje lidí?“ A vrátný se dopustil freudovského podřeknutí: „Sotva polovina.“

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít