Kalendárium 8/2012

17. února 2012, 14:19 - Johanna Grohová
17. února 2012, 14:19

Evropská unie

UDÁLOST TÝDNE/STŘEDA 20. ÚNORA
Nekonečný řecký příběh

Ministři financí eurozóny by měli po složitých jednáních s řeckou vládou schválit poskytnutí finanční pomoci ve výši 130 miliard eur. Tento další balík má zachránit Řecko před bankrotem v březnu. Eurozóna je ale čím dál rozdělenější: několik zemí v čele s Německem, Nizozemskem a Finskem tlačí na to, aby záchranný kruh byl poskytnut až v dubnu po řeckých parlamentních volbách. Důvodem je nedůvěra v řecké politiky, že skutečně dodrží závazky k mnoha úsporám a škrtům.

PONDĚLÍ 20. ÚNORA
Růst a pracovní místa • Ministři EU pro konkurenceschopnost odstartují debatu o strategii pro růst a pracovní místa Evropa 2020 a budou se zabývat otázkami prohloubení vnitřního trhu. Mezi konkrétními body jednání je reforma účetních pravidel, jež má vést ke snížení administrativní zátěže, modernizace podmínek pro zadávání veřejných zakázek a zlepšení přístupu malých a středních podniků k finančním prostředkům.

Europoslanci v Barmě • Europoslanci mají takzvaný zelený týden, kdy se mají věnovat svým voličům doma. Řada se jich v té době zúčastní zahraničních cest, jedna z nich povede do Barmy na podporu demokratických změn. Není jasné, zda se poslanci sejdou s vůdkyní opozice Do Aun Schan Su Ťi. Půjde o první oficiální cestu zástupů Evropského parlamentu do této země.

ÚTERÝ 21. ÚNORA
Dodržujte rozpočty • Ministři hospodářství a financí EU se budou snažit o rámcovou dohodu ke dvěma návrhům nařízení týkajících se nové „hospodářské správy“, kterou navrhla Evropská komise loni v listopadu. Tyto dva předpisy by měly zavést ustanovení pro posílený dohled nad rozpočtovými politikami zemí.

Cena o nejlepší inovaci • Brusel hostí konferenci European Entrepreneurship summit o evropském inovačním potenciálu a jak ho využít. Bude se věnovat třem oblastem: přizpůsobení se změně klimatu, budoucnosti informační a komunikační společnosti a udržitelné energii. Pořádá Evropský inovační institut (EIT), který vyhlásí vítěze tří cen EIT.

STŘEDA 22. ÚNORA
Schází se komise • Pravidelné zasedání eurokomisařů, do komise dorazí také kyperský prezident Demetris Christofias.

ČTVRTEK 23. ÚNORA
Rada eurobankéřů • Zasedání rady guvernérů Evropské centrální banky, která přijímá měnová rozhodnutí pro eurozónu.

Jak se bude dařit ekonomice • Kvůli neustále se měnícím ekonomickým podmínkám Evropská komise představí průběžnou ekonomickou prognózu, nastíní očekávání vývoje ekonomiky EU, eurozóny a sedmi největších zemí EU v oblasti růstu HDP, inflace a zadlužení pro všechny členské státy.

PÁTEK 24. ÚNORA
Přehlídka zemědělců • V Paříži začíná dvoudenní zemědělský salon. Zastoupení Evropské komise během přehlídky farmaření připomene 50 let od založení společné zemědělské politiky a také potřebu její reformy.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít