Kalendárium 7/2012

10. února 2012, 13:47 - Johanna Grohová
10. února 2012, 13:47

Evropská unie

UDÁLOST TÝDNE/STŘEDA 15. ÚNORA Zbankrotuje Řecko?
Po týdnech neúspěšných jednání o podmínkách další pomoci Řecku, jehož součástí by mělo být odpuštění části dluhů soukromými věřiteli, se sejdou ministři financí eurozóny, aby odsouhlasili finální dohodu. Do té doby musí řecký parlament schválit již dohodnutá opatření. V opačném případě nastane v březnu bankrot Řecka.

PONDĚLÍ 13. ÚNORA • Nečas s Merkelovou o energetice
Premiér Petr Nečas jede do Berlína na Konferenci o energetice a politice životního prostředí, kterou pořádá hospodářská rada Křesťanskodemokratické unie kancléřky Angely Merkelové.
• Bezdomovci v zimě
V době tuhých mrazů s bilancí několika stovek mrtvých europoslanci na plenárním zasedání vyzvou ke strategii pro bezdomovce.

ÚTERÝ 14. ÚNORA • Kudy půjdou plynovody
Ministři energetiky EU budou na zasedání v Bruselu debatovat o návrhu hlavních směrů transevropské energetické infrastruktury a o tom, kam směřovat investice nutné k nahrazení stárnoucí infrastruktury, přechod k nízkouhlíkové ekonomice a dokončení strategie vnitřního trhu s energií.
• Budoucnost důchodů
Česko si bude moci porovnat svůj nový důchodový systém s nápady Evropské komise, která předloží návrhy, jak zajistit, aby penze u stárnoucí evropské populace byly v budoucnu přiměřené a udržitelné.

STŘEDA 15. ÚNORA Summit EU–Čína
• Jen několik dní po vyhrocení sporu o placení za emise v letecké dopravě mezi Čínou a EU se v Pekingu scházejí vrcholní zástupci obou velmocí na společném summitu. Čína minulý týden splnila svoji hrozbu a zakázala čínským leteckým společnostem platit poplatky za emise v rámci programu obchodování s emisními povolenkami, který zavedla EU.
• Potíže s Klausovou výjimkou
Evropský parlament vysloví stanovisko k české výjimce z Listiny základních práv Evropské unie, kterou si v roce 2009 vymínil prezident Václav Klaus mimo jiné jako ochranu před případnými nároky sudetských Němců. Liberální europoslanec Andrew Duff předloží ke schválení návrh, který členským zemím nedoporučuje, aby souhlasily s žádostí připojit tuto výjimku k již ratifikované lisabonské smlouvě. Tento „český“ protokol by měly členské státy schvalovat souběžně se smlouvou o vstupu Chorvatska do unie v příštím roce.
• Europoslanci o eurobondech
Europoslanci budou hodnotit opatření proti ekonomické krizi před dalším summitem EU plánovaným na první březnové dny. Budou také diskutovat a hlasovat o zavedení kontroverzích eurobondů.

ČTVRTEK 16. ÚNORA • Urbanistické fórum
Na 500 účastníků včetně starostů evropských měst, asociací, zástupců urbanistických sítí se sjede do Bruselu na první urbanistické fórum, které má zprostředkovat přímý dialog a výměnu zkušeností mezi městy v Evropě.

PÁTEK 17. ÚNORA • Zastoupení žen ve vedení firem
Ministři práce a sociálních věcí zemí EU budou mimo jiné debatovat o problematice zastoupení žen v řídicích orgánech firem či o mechanismech včasného varování před makroekonomickými nerovnováhami.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít