Kalendárium 7/2012

10. února 2012, 13:47 - Johanna Grohová
10. února 2012, 13:47

Evropská unie

UDÁLOST TÝDNE/STŘEDA 15. ÚNORA Zbankrotuje Řecko?
Po týdnech neúspěšných jednání o podmínkách další pomoci Řecku, jehož součástí by mělo být odpuštění části dluhů soukromými věřiteli, se sejdou ministři financí eurozóny, aby odsouhlasili finální dohodu. Do té doby musí řecký parlament schválit již dohodnutá opatření. V opačném případě nastane v březnu bankrot Řecka.

PONDĚLÍ 13. ÚNORA • Nečas s Merkelovou o energetice
Premiér Petr Nečas jede do Berlína na Konferenci o energetice a politice životního prostředí, kterou pořádá hospodářská rada Křesťanskodemokratické unie kancléřky Angely Merkelové.
• Bezdomovci v zimě
V době tuhých mrazů s bilancí několika stovek mrtvých europoslanci na plenárním zasedání vyzvou ke strategii pro bezdomovce.

ÚTERÝ 14. ÚNORA • Kudy půjdou plynovody
Ministři energetiky EU budou na zasedání v Bruselu debatovat o návrhu hlavních směrů transevropské energetické infrastruktury a o tom, kam směřovat investice nutné k nahrazení stárnoucí infrastruktury, přechod k nízkouhlíkové ekonomice a dokončení strategie vnitřního trhu s energií.
• Budoucnost důchodů
Česko si bude moci porovnat svůj nový důchodový systém s nápady Evropské komise, která předloží návrhy, jak zajistit, aby penze u stárnoucí evropské populace byly v budoucnu přiměřené a udržitelné.

STŘEDA 15. ÚNORA Summit EU–Čína
• Jen několik dní po vyhrocení sporu o placení za emise v letecké dopravě mezi Čínou a EU se v Pekingu scházejí vrcholní zástupci obou velmocí na společném summitu. Čína minulý týden splnila svoji hrozbu a zakázala čínským leteckým společnostem platit poplatky za emise v rámci programu obchodování s emisními povolenkami, který zavedla EU.
• Potíže s Klausovou výjimkou
Evropský parlament vysloví stanovisko k české výjimce z Listiny základních práv Evropské unie, kterou si v roce 2009 vymínil prezident Václav Klaus mimo jiné jako ochranu před případnými nároky sudetských Němců. Liberální europoslanec Andrew Duff předloží ke schválení návrh, který členským zemím nedoporučuje, aby souhlasily s žádostí připojit tuto výjimku k již ratifikované lisabonské smlouvě. Tento „český“ protokol by měly členské státy schvalovat souběžně se smlouvou o vstupu Chorvatska do unie v příštím roce.
• Europoslanci o eurobondech
Europoslanci budou hodnotit opatření proti ekonomické krizi před dalším summitem EU plánovaným na první březnové dny. Budou také diskutovat a hlasovat o zavedení kontroverzích eurobondů.

ČTVRTEK 16. ÚNORA • Urbanistické fórum
Na 500 účastníků včetně starostů evropských měst, asociací, zástupců urbanistických sítí se sjede do Bruselu na první urbanistické fórum, které má zprostředkovat přímý dialog a výměnu zkušeností mezi městy v Evropě.

PÁTEK 17. ÚNORA • Zastoupení žen ve vedení firem
Ministři práce a sociálních věcí zemí EU budou mimo jiné debatovat o problematice zastoupení žen v řídicích orgánech firem či o mechanismech včasného varování před makroekonomickými nerovnováhami.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít