Kalendárium 7/2012

10. února 2012, 13:47 - Johanna Grohová
10. února 2012, 13:47

Evropská unie

UDÁLOST TÝDNE/STŘEDA 15. ÚNORA Zbankrotuje Řecko?
Po týdnech neúspěšných jednání o podmínkách další pomoci Řecku, jehož součástí by mělo být odpuštění části dluhů soukromými věřiteli, se sejdou ministři financí eurozóny, aby odsouhlasili finální dohodu. Do té doby musí řecký parlament schválit již dohodnutá opatření. V opačném případě nastane v březnu bankrot Řecka.

PONDĚLÍ 13. ÚNORA • Nečas s Merkelovou o energetice
Premiér Petr Nečas jede do Berlína na Konferenci o energetice a politice životního prostředí, kterou pořádá hospodářská rada Křesťanskodemokratické unie kancléřky Angely Merkelové.
• Bezdomovci v zimě
V době tuhých mrazů s bilancí několika stovek mrtvých europoslanci na plenárním zasedání vyzvou ke strategii pro bezdomovce.

ÚTERÝ 14. ÚNORA • Kudy půjdou plynovody
Ministři energetiky EU budou na zasedání v Bruselu debatovat o návrhu hlavních směrů transevropské energetické infrastruktury a o tom, kam směřovat investice nutné k nahrazení stárnoucí infrastruktury, přechod k nízkouhlíkové ekonomice a dokončení strategie vnitřního trhu s energií.
• Budoucnost důchodů
Česko si bude moci porovnat svůj nový důchodový systém s nápady Evropské komise, která předloží návrhy, jak zajistit, aby penze u stárnoucí evropské populace byly v budoucnu přiměřené a udržitelné.

STŘEDA 15. ÚNORA Summit EU–Čína
• Jen několik dní po vyhrocení sporu o placení za emise v letecké dopravě mezi Čínou a EU se v Pekingu scházejí vrcholní zástupci obou velmocí na společném summitu. Čína minulý týden splnila svoji hrozbu a zakázala čínským leteckým společnostem platit poplatky za emise v rámci programu obchodování s emisními povolenkami, který zavedla EU.
• Potíže s Klausovou výjimkou
Evropský parlament vysloví stanovisko k české výjimce z Listiny základních práv Evropské unie, kterou si v roce 2009 vymínil prezident Václav Klaus mimo jiné jako ochranu před případnými nároky sudetských Němců. Liberální europoslanec Andrew Duff předloží ke schválení návrh, který členským zemím nedoporučuje, aby souhlasily s žádostí připojit tuto výjimku k již ratifikované lisabonské smlouvě. Tento „český“ protokol by měly členské státy schvalovat souběžně se smlouvou o vstupu Chorvatska do unie v příštím roce.
• Europoslanci o eurobondech
Europoslanci budou hodnotit opatření proti ekonomické krizi před dalším summitem EU plánovaným na první březnové dny. Budou také diskutovat a hlasovat o zavedení kontroverzích eurobondů.

ČTVRTEK 16. ÚNORA • Urbanistické fórum
Na 500 účastníků včetně starostů evropských měst, asociací, zástupců urbanistických sítí se sjede do Bruselu na první urbanistické fórum, které má zprostředkovat přímý dialog a výměnu zkušeností mezi městy v Evropě.

PÁTEK 17. ÚNORA • Zastoupení žen ve vedení firem
Ministři práce a sociálních věcí zemí EU budou mimo jiné debatovat o problematice zastoupení žen v řídicích orgánech firem či o mechanismech včasného varování před makroekonomickými nerovnováhami.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít