Kalendář od 29. září do 5. října 2003

29. září 2003, 00:00 - admin
29. září 2003, 00:00

* ITM - Mezinárodní technický veletrh - začíná v bulharském Plovdivu a potrvá do soboty 4. října. Kontakt na zastoupení v ČR: tel. 221 592 011, e-mail: office@rapid.cz. * Spectaculo interesse - 5. ročník mezinárodního loutkářského festivalu se koná v Ostravě, v Divadle loutek.

PONDĚLÍ 29. ZÁŘÍ

* ITM - Mezinárodní technický veletrh - začíná v bulharském Plovdivu a potrvá do soboty 4. října. Kontakt na zastoupení v ČR: tel. 221 592 011, e-mail: office@rapid.cz.

* Spectaculo interesse - 5. ročník mezinárodního loutkářského festivalu se koná v Ostravě, v Divadle loutek. Festival doprovází řada akcí, dílen a pouličních atrakcí.

* Světová konference o změnách klimatu World Climate Change Conference začíná v Moskvě. Má umožnit širokou vědeckou diskuzi o klimatických změnách, jejich příčinách, dopadech, možnostech adaptace na ně a dalších opatřeních. Není mezivládním fórem a klade si za cíl přispět k porozumění mezi různými zainteresovanými skupinami (vládami, vědci, komerční sférou, nevládními organizacemi a širokou veřejností). Konference potrvá do pátku 3. října.

ÚTERÝ 30. ZÁŘÍ

* Daň z nemovitostí - splatnost 3. splátky daně (poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 Kč s výjimkou samostatně hospodařících rolníků)

* Začíná XI. ročník kongresu a výstavy Odpady - Luhačovice 2003, tentokrát s prezentací Kanady a významných kanadských firem z oblasti odpadového hospodářství. Akce potrvá do čtvrtka 2. října a koná se v kulturním domě Elektra v Luhačovicích. Kontakt na pořadatele: tel. 577 132 602.

* Stavební výstava, která má trvat do čtvrtka 2. října, se koná v Pardubicích (Ideon).

STŘEDA 1. ŘÍJNA

* “ Ochrana hospodářské soutěže a státní pomoc v Evropské unii. Daňová problematika po 1. květnu 2003.“ To je název semináře k aktuálním otázkám exportu, který organizuje CzechTrade. Účastníci se seznámí se základními pojmy evropského práva hospodářské soutěže, hovořit se bude o protisoutěžních dohodách, co se skrývá pod zneužitím dominantního postavení, pozornost bude věnována možnostem spojování podniků, typům státních podpor a úloze ochrany hospodářské soutěže po vstupu České republiky do EU. Druhá část semináře bude zaměřena na uplatňování daní (především DPH) v oblasti vývozu zboží a poskytování služeb do zahraničí v období po 1. květnu 2003.

* Na českobudějovickém výstavišti začíná veletrh Vzdělávání a řemeslo. Do soboty 4. října se zde představí mj. učební pomůcky, zařízení, učebnice a programy pro všechny stupně výuky, prezentace školství všech úrovní, ukázky odborného výcviku, zařízení pro speciální školy, nadace, fondy, stipendia, zařízení pro speciální školy.

* Na veletrhu Dítě a jeho svět, který začíná na Výstavišti v Českých Budějovicích, je možné shlédnout hračky, dětské hry, knihy, oblečení a výživu, potřeby pro kojence, společenské hry, audio, video nahrávky, volný čas dítěte, sportovní vybavení.

* Pracovní seminář Ochrana průmyslového vlastnictví - předpoklad dalšího rozvoje podnikání v rámci Evropské unie pořádá sdružení SummitStart Pardubice spolu s Krajskou hospodářskou komorou Pardubice. Seminář končí 4. října.

ČTVRTEK 2. ŘÍJNA

* 15. veletrh hraček a společenských her, který potrvá do neděle 5. října, začíná na výstavišti PVA Letňany v Praze.

* Konkurenceschopnost, růst a efektivnost je název dvoudenního semináře na podporu malých a středních podniků, který začíná v Českém manažerském centru CMC) v Čelákovicích.

* Mezinárodní modelářský a hobby veletrh Model hobby 2003, který potrvá do neděle 5. října, začíná na výstavišti PVA Letňany v Praze.

PÁTEK 3. ŘÍJNA

* ZOOEXPO 2003 - 2. výstava zvířat a potřeb pro chovatele se koná do neděle 5. října na výstavišti PVA Letňany v Praze.

SOBOTA 4. ŘÍJNA

* Dvoudenní Výstava zahrádkářů začíná v Ludgeřovicích (Moravskoslezský kraj).

NEDĚLE 5. ŘÍJNA

* Zavírání studánek pořádá Český svaz ochránců přírody v Chodově (Karlovarský kraj). Kontakt na pořadatele: e-mail: myvalove@volny.cz, tel. 723 368 797

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu…
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na nerovnosti i riziko kolize
Technologie
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít