Kalendář

06. ledna 2003, 00:00 - admin
06. ledna 2003, 00:00

Pondělí 6. ledna V Praze hrozí stávka řidičů tramvají. Požadují srovnat své mzdy s řidiči autobusů, v průměru ze sedmnácti na devatenáct tisíc korun. Tři králové navštíví město Liberec. Happening, při kterém tři králové předají primátoru města ing.

Pondělí 6. ledna

V Praze hrozí stávka řidičů tramvají. Požadují srovnat své mzdy s řidiči autobusů, v průměru ze sedmnácti na devatenáct tisíc korun. Tři králové navštíví město Liberec. Happening, při kterém tři králové předají primátoru města ing. Jiřímu Kittnerovi balík recyklovaného papíru a zároveň také výzvu, aby rozšířil používání recyklovaného papíru na svém úřadu. Akci, která se koná před budovou libereckého magistrátu, nám. Dr. E. Beneše 1, připravilo sdružení Arnika (Praha).

Úterý 7. ledna

Díla známého italského výtvarníka a ilustrátora Gianniho Ronca budou vystavena v Grabově vile, Na Košince 1 (z ul. Povltavská), Praha 8-Libeň. Výstava nazvaná Pinocchio se koná pod záštitou Paola Faioly, velvyslance Italské republiky v Praze. Zahájena bude v 10 hodin a skončí již 12. ledna. Hlavními tématy jsou příběh Pinocchia a písně současné zpěvačky Mina Mazzini.

Středa 8. ledna

Schůze vlády České republiky. Z programu: - rozpočtový výhled na roky 2003-2006, koncepce reformy veřejných rozpočtů - Návrh zákona o státním dluhopisovém programu - Návrh zákona o střelných zbraních - Návrh zákona o ochraně nájmu bytů - Návrh energetického zákona - Návrh souhrnné strategie obnovy území postiženého povodněmi - Návrh postupu pro zabezpečení souladu mezinárodněprávních závazků České republiky se závazky vyplývajícími z jejího členství v Evropské unii - Informace o možnostech účasti nestátních organizací na procesu integrace České republiky do Evropské unie Ve výstavním areálu ve Frankfurtu nad Mohanem zahajuje veletrh bytových textilií HEIMTEXTIL. Mottem letošní výstavy je „Inspirace v detailu“. Schůzka Dětí Země se koná výjimečně až druhou lednovou středu 8. ledna 2003 od 18 hodin na Zeleném kruhu, Lublaňská 18, Praha 2. Tématem bude jako obvykle kampaň na podporu cyklistiky v Praze a neochota zastupitelů přes předvolební sliby vyčlenit v rozpočtu prostředky na tyto účely alespoň ve výši 19,4 mil. Kč, což je pouze necelých 0,2 % pražského rozpočtu na dopravu.

Čtvrtek 9. ledna

Na brněnském Výstavišti zahajují výstavní akce Go 2003, 13. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu a REGIONTOUR 2003, 12. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech. Doprovodný seminář: Synergie tištěných a elektronických informací v cestovním ruchu. Pořadatel:Veletrhy Brno, Výstaviště 1, 647 00 Brno, tel.: 541 15 11 11, fax 541 15 30 70, kontaktní osoba: Bohuslava Knopová, tel.: 541 152 818. V sídle Svazu českých a moravských bytových družstev v Praze 4, Podolská 50, se koná od 8.00 hod. seminář (připravil SEKURON) nazvaný Informační povinnost emitenta registrovaných cenných papírů. Účastníci semináře se seznámí s platnou právní úpravou zákona o cenných papírech, mimo jiné ve vazbě na Obchodní zákoník a zákon o účetnictví, a s připravovaným zákonem o podnikání na kapitálovém trhu, jakož i s aktuálními trendy prosazujícími se v právu Evropské unie v oblasti kapitálového trhu. Hlavní důraz bude kladen na povinnosti emitentů registrovaných (veřejně obchodovatelných) cenných papírů, především pak informační povinnost a povinné návrhy smluv o koupi akcií Přednášejí: Ing. Tomáš Ježek, CSc., bývalý člen prezidia Komise pro cenné papíry, Mgr. Marek Spurný, ředitel odboru emisí cenných papírů KCP, Jakub Lešikar, LAAR, a. s. Závaznou přihlášku je třeba zaslat na adresu: SEKURON, Rašínovo nábř. 26/50, 128 00 Praha 2, tel.: 224 91 64 73, 224 92 31 71, fax: 224 91 06 84. V pražském Jazz klubu v Železné ul 16, Praha 1, se uskuteční projekce vítězných filmů z festivalu FAMU 2002. Arnika, koordinační centrum, Chlumova 17, Praha 3-Žižkov, připravila promítání: 18.00 hod. Svět úhořů - film sleduje návrat a migraci úhořů z Atlantického oceánu evropskými řekami a zpět. Tento přírodní cyklus ohrožují přehrady, znečištění vod, regulace řek včetně faktu, že v Sargasovém moři stále ubývá množství úhořích vajíček. 19.00 hod. Návrat vydry - videosnímek o návratu vydry říční do oblasti Jeseníků. 19.30 hod. Rys v mlze - dokumentární pořad o návratu rysa do naší přírody.

Pátek 10. ledna

Národní divadlo v Brně - Mahenovo divadlo uvádí představení Muž z kraje La Mancha.

Tip na víkend

V době od 1. do 15. ledna, a tedy tento víkend naposled, probíhá v Ostravě na výstavišti Černá louka výstava Krásy a tajemství České republiky, jedná se o 1. ročník multimediální putovní výstavy, která přestavuje českou historii od pravěku po secesi ve vztahu k Evropě. Zároveň je na výstavišti k vidění expozice 2. ročníku výstavy historických i moderních betlémů. Pořadatel: Ostravské výstavy, Výstaviště Černá louka, 728 26 Ostrava, tel.: 596 16 71 12-4, fax: 596 15 71 25.

Pramen: ASIS

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá,…
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Řidičské průkazy: Skupiny, podskupiny, druhy vozidel a minimální věk pro udělení
BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra
Technologie
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Samsung za týden uvede Gear Fit 2 Pro, svůj nejlepší sportovní náramek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít