K ženě patří ženskost. Proč ji nedat najevo?

27. ledna 2003, 00:00 - Nikoleta Alivojvodič
27. ledna 2003, 00:00

Být rovnocennou partnerkou neznamená nosit trenky a stříhat se nakrátko Vzpomínáte, jak jste ještě jako čerstvá absolventka ekonomické fakulty měla krásné dlouhé vlasy až po ramena? Pak jste si je raději ostříhala nakrátko, abyste působila seriózním dojmem. Copak nejde skloubit inteligenci a ženskost?

Být rovnocennou partnerkou neznamená nosit trenky a stříhat se nakrátko

Vzpomínáte, jak jste ještě jako čerstvá absolventka ekonomické fakulty měla krásné dlouhé vlasy až po ramena? Pak jste si je raději ostříhala nakrátko, abyste působila seriózním dojmem. Copak nejde skloubit inteligenci a ženskost?

Když se připravujete na jednání s muži, jakým způsobem uvažujete? Vytáhnete si ráno ze skříně kalhotový kostýmek a boty na nízkém podpatku, nebo klidně sáhnete po sukni, blůzce a elegantních lodičkách? Máte pocit, že docílíte většího úspěchu, když dáte najevo, že jste také „chlap“? Krásné ženy jsou podle vás sice vnímány jako objekt obdivu, ale nikoli kvůli tomu, co umí a co dokázaly. Jenže proč? Pokud to tak muži (nebo i jiné ženy) vidí, je spíše na nich, aby se podobných předsudků zbavili. Možná, že je to jen jejich způsob zvládání vlastních nejistot. Možná si říkají „je sice krásná, ale zato v hlavě toho příliš mít nebude“. Jednat s dámou oplývající ženskostí, šarmem a ještě k tomu inteligencí, by pro mnohé mužské i ženské „ješity“ bylo zřejmě příliš velké sousto.

Krásná a chytrá žena = nebezpečí

Vysoce postavených žen ve světě byznysu i politiky je stále ještě mnohem méně než vysoce postavených mužů. Snad i proto je mnoho dam toho názoru, že se ve svém chování, razanci i odívání musí pánům přiblížit. Je to však ten správný směr? Existuje skutečně důvod vzdávat se své přirozenosti a přetvářet se v tvrdého a neústupného chlapa? Vždyť příroda rozhodla, že se staneme ženami, tak jimi skutečně buďme. A kdo říká, že v sukních nemůžeme dosáhnout svých cílů? K tomu, aby nás gentlemani považovali za rovnocenné partnerky v obchodě i v soukromí, nepotřebujeme nutně nosit trenky a stříhat se nakrátko. Nepotřebujeme k tomu ani hlasitě vykřikovat, jak jsme nezávislé, schopné a důležité. Mnohdy stačí málo - znát svou hodnotu a nebát se využít své ženskosti. Pokud si některé feministky myslí, že využití ženskosti ve svůj prospěch je ostudné a nehodné pro každou cílevědomou a chytrou ženu, nechme jim to přesvědčení. Jednou jsem slyšela někoho říkat, že není nic nebezpečnějšího než krásná a chytrá žena, pokud dokáže s oběma svými přednostmi dobře nakládat. Byla to pochvala a řekl ji muž. Někteří pánové se však v přítomnosti takto silné soupeřky cítí ohroženi. Možná i proto v sebeobraně vytahují „levné“ zbraně plné všemožných předsudků. Ale hlupáků je na světě přespříliš. Mezi muži i mezi ženami.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít