Jones Lang LaSalle: Globální přímé investice do nemovitostí zůstaly v roce 2011 silné

12. ledna 2012, 17:58 - Profit, TZ
12. ledna 2012, 17:58

Předběžné výsledky studie „Global Capital Flows“ od společnosti Jones Lang LaSalle ukazují, že v roce 2011 došlo k přímým investicím do komerčních nemovitostí v hodnotě 400 miliard dolarů, což představuje 25% nárůst oproti roku 2010.

Foto: Profimedia.cz

David Green-Morgan, vedoucí průzkumu trhu globálních investic v Jones Lang LaSalle řekl: „ I přes nepříznivý státní, regionální a globální ekonomický vývoj komerční nemovitosti byly i nadále atraktivní pro investory, kteří hledají příležitosti nejen na domácí půdě, ale také v rámci jejich regionu a v regionech po celém světě.“

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011 dosahoval objem investic 102 miliard dolarů, což představuje 3% nárůst oproti třetímu čtvrtletí 2011. Poslední čtvrtletí tedy zaznamenalo po třetí za poslední tři roky překročení hranice 100 miliard dolarů. V porovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2010 došlo ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku k 10% snížení.

Dluhy ve všech formách, jejich snižování, bankovní stabilita a měnové pohyby budou i nadále významně ovlivňovat ekonomický výhled pro rok 2012, stejně tak, jako tomu bylo v roce předchozím,“ říká Arthur de Haast, vedoucí oddělení mezinárodní investiční skupiny v Jones Lang LaSalle a dodává, „sentiment a ekonomická předpověď pro Evropu implikují, že by nás mohl čekat těžký rok, i když zejména v Americe je vzhledem k zlepšujícím se ekonomickým indikátorům možné pozorovat navracející se důvěru, zatímco Asie a Tichomoří pokračuje in nadále v růstu.

Green-Morgan, pokračuje: „V roce 2011 jsme zaznamenali 25% nárůst investiční aktivity. V Americe se hodnoty zvýšily o 60 % a v regionu EMEA o 16 % (vyjádřeno v dolarech). Asie a Tichomoří si udržela v roce 2011 podobné investiční objemy jako v silném roce 2010, a to i přes několik přírodních katastrof napříč regionem.

Arthur de Haast uzavírá: „Pokračující snižování úvěrové expozice komerčních bank povede k pozitivnímu i negativnímu tlaku na realitní investiční trh, ale dobře pronajaté komerční nemovitosti, vysoké kvality, které se nacházejí ve velkých městech, zůstanou i nadále atraktivním aktivem pro dlouhodobé investory.

Společnost Jones Lang LaSalle věří, že objemy investic v roce 2012 dosáhnou stejných hodnot jako v loňském roce, i když negativní riziko spojené s dluhovou krizí v Evropě může objem transakcí významně ovlivnit.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít