Jones Lang LaSalle: Globální přímé investice do nemovitostí zůstaly v roce 2011 silné

12. ledna 2012, 17:58 - Profit, TZ
12. ledna 2012, 17:58

Předběžné výsledky studie „Global Capital Flows“ od společnosti Jones Lang LaSalle ukazují, že v roce 2011 došlo k přímým investicím do komerčních nemovitostí v hodnotě 400 miliard dolarů, což představuje 25% nárůst oproti roku 2010.

Foto: Profimedia.cz

David Green-Morgan, vedoucí průzkumu trhu globálních investic v Jones Lang LaSalle řekl: „ I přes nepříznivý státní, regionální a globální ekonomický vývoj komerční nemovitosti byly i nadále atraktivní pro investory, kteří hledají příležitosti nejen na domácí půdě, ale také v rámci jejich regionu a v regionech po celém světě.“

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011 dosahoval objem investic 102 miliard dolarů, což představuje 3% nárůst oproti třetímu čtvrtletí 2011. Poslední čtvrtletí tedy zaznamenalo po třetí za poslední tři roky překročení hranice 100 miliard dolarů. V porovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2010 došlo ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku k 10% snížení.

Dluhy ve všech formách, jejich snižování, bankovní stabilita a měnové pohyby budou i nadále významně ovlivňovat ekonomický výhled pro rok 2012, stejně tak, jako tomu bylo v roce předchozím,“ říká Arthur de Haast, vedoucí oddělení mezinárodní investiční skupiny v Jones Lang LaSalle a dodává, „sentiment a ekonomická předpověď pro Evropu implikují, že by nás mohl čekat těžký rok, i když zejména v Americe je vzhledem k zlepšujícím se ekonomickým indikátorům možné pozorovat navracející se důvěru, zatímco Asie a Tichomoří pokračuje in nadále v růstu.

Green-Morgan, pokračuje: „V roce 2011 jsme zaznamenali 25% nárůst investiční aktivity. V Americe se hodnoty zvýšily o 60 % a v regionu EMEA o 16 % (vyjádřeno v dolarech). Asie a Tichomoří si udržela v roce 2011 podobné investiční objemy jako v silném roce 2010, a to i přes několik přírodních katastrof napříč regionem.

Arthur de Haast uzavírá: „Pokračující snižování úvěrové expozice komerčních bank povede k pozitivnímu i negativnímu tlaku na realitní investiční trh, ale dobře pronajaté komerční nemovitosti, vysoké kvality, které se nacházejí ve velkých městech, zůstanou i nadále atraktivním aktivem pro dlouhodobé investory.

Společnost Jones Lang LaSalle věří, že objemy investic v roce 2012 dosáhnou stejných hodnot jako v loňském roce, i když negativní riziko spojené s dluhovou krizí v Evropě může objem transakcí významně ovlivnit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít