Ještě jednou o obočí

11. srpna 2003, 00:00 - Michal Zachar, konzultant osobní a firemní image <a href="http://www.vizazista.cz" target="_blank">www.vizazista.cz</a>
11. srpna 2003, 00:00

Posledně jste se zmiňoval o tom, jak může tvar obočí výrazně ovlivnit celkový vzhled. Můžete nám poradit, jakými způsoby lze obočí tvarovat?S. Kolvárová, České BudějoviceNejlépe se s obočím pracuje, když na něj můžete kreslit přímo. Ideálním pomocníkem je tužka na obočí.

IMAGE

Posledně jste se zmiňoval o tom, jak může tvar obočí výrazně ovlivnit celkový vzhled. Můžete nám poradit, jakými způsoby lze obočí tvarovat?

S. Kolvárová, České Budějovice

Nejlépe se s obočím pracuje, když na něj můžete kreslit přímo. Ideálním pomocníkem je tužka na obočí. Vykreslování žádoucího tvaru neděláme souvislou linkou, ale pokud možno vyčárkujeme část, kterou chceme zvýraznit. Postupujeme tak, že tahem napodobujeme jednotlivé chloupky. Důležité je, aby barva tužky odpovídala barvě obočí. Nepřirozeně působí, když má například blondýnka obočí černé jako uhel. Pokud je barva tužky stejná, nemusíme se bát obočí prodloužit. Častým nešvarem je, že si některé ženy obočí nevykreslí do strany, ale pouze dopředu. Pokud se vám tužka zdá příliš výrazná a obočí dostane nežádoucí výraz, vyčesejte jej kartáčkem. Docílíte tak efektu měkkého a plynulého přechodu. Ideální na úpravu obočí jsou mastné oční stíny, které se nanáší šikmým štětečkem. Hodí se zejména pro světlé obočí. Stín udělá podklad a zabarví i světlejší chloupky. Mastné stíny dobře přilnou a neopadávají. Nejpřirozenější, i když poněkud bolestivou metodou je vytrhávání chloupků. To provádíme, když je obočí příliš dominantní. Obličej se srostlým obočím nad kořenem nosu vypadá zachmuřeně. Vytrháváním se obočí formuje do požadovaného tvaru, ale pozor - chloupky bychom měli odebírat vždy od spodního okraje! Aby to nebolelo, vypneme kůži mezi dvěma prsty a chloupek vytrhneme ve směru růstu. Úpravu trvalejšího rázu nabízí permanentní make-up, při kterém se vpraví barevné látky do kůže a vytvoří se žádoucí tvar. Výsledek by měl vydržet přibližně tři až pět let. Vhodný je hlavně v místech, kde již chloupky nedorůstají.

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít