Ještě jednou o obočí

11. srpna 2003, 00:00 - Michal Zachar, konzultant osobní a firemní image <a href="http://www.vizazista.cz" target="_blank">www.vizazista.cz</a>
11. srpna 2003, 00:00

Posledně jste se zmiňoval o tom, jak může tvar obočí výrazně ovlivnit celkový vzhled. Můžete nám poradit, jakými způsoby lze obočí tvarovat?S. Kolvárová, České BudějoviceNejlépe se s obočím pracuje, když na něj můžete kreslit přímo. Ideálním pomocníkem je tužka na obočí.

IMAGE

Posledně jste se zmiňoval o tom, jak může tvar obočí výrazně ovlivnit celkový vzhled. Můžete nám poradit, jakými způsoby lze obočí tvarovat?

S. Kolvárová, České Budějovice

Nejlépe se s obočím pracuje, když na něj můžete kreslit přímo. Ideálním pomocníkem je tužka na obočí. Vykreslování žádoucího tvaru neděláme souvislou linkou, ale pokud možno vyčárkujeme část, kterou chceme zvýraznit. Postupujeme tak, že tahem napodobujeme jednotlivé chloupky. Důležité je, aby barva tužky odpovídala barvě obočí. Nepřirozeně působí, když má například blondýnka obočí černé jako uhel. Pokud je barva tužky stejná, nemusíme se bát obočí prodloužit. Častým nešvarem je, že si některé ženy obočí nevykreslí do strany, ale pouze dopředu. Pokud se vám tužka zdá příliš výrazná a obočí dostane nežádoucí výraz, vyčesejte jej kartáčkem. Docílíte tak efektu měkkého a plynulého přechodu. Ideální na úpravu obočí jsou mastné oční stíny, které se nanáší šikmým štětečkem. Hodí se zejména pro světlé obočí. Stín udělá podklad a zabarví i světlejší chloupky. Mastné stíny dobře přilnou a neopadávají. Nejpřirozenější, i když poněkud bolestivou metodou je vytrhávání chloupků. To provádíme, když je obočí příliš dominantní. Obličej se srostlým obočím nad kořenem nosu vypadá zachmuřeně. Vytrháváním se obočí formuje do požadovaného tvaru, ale pozor - chloupky bychom měli odebírat vždy od spodního okraje! Aby to nebolelo, vypneme kůži mezi dvěma prsty a chloupek vytrhneme ve směru růstu. Úpravu trvalejšího rázu nabízí permanentní make-up, při kterém se vpraví barevné látky do kůže a vytvoří se žádoucí tvar. Výsledek by měl vydržet přibližně tři až pět let. Vhodný je hlavně v místech, kde již chloupky nedorůstají.

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít