Jeden den podnikatele: Dopoledne firma, odpoledne zákazníci

03. července 2015, 13:27 - Filip Mikschik
03. července 2015, 13:27

Jak si organizuje svéj den Filip Mikschik, zakladatel pracovního portálu Startupjobs.cz a proč je pro něj cestování metrem nejefektivnější?

Nejsem úplně fanoušek ranního vstávání, proto se můj budík ozývá až někdy kolem 7.45, kdy mě zároveň žena volá k snídani. Kolem 8.30 vyrážíme společně na metro, které je reálně pro mě nejefektivnějším způsobem, jak se dostat do kanceláře.

Cestu využívám ke čtení článků, které jsem si předchozí den uložil do telefonu, a zároveň procházím statistiky a e-maily. Do kanceláře dorazím na devátou hodinu. Obecně se snažím držet konceptu, že dopoledne řeším primárně věci vnitrofiremní, aby vše fungovalo, jak má (zákaznický servis, vývoj), a odpoledne věci pro vnější fungování (konkrétní zákazníci, prodej, marketing), ale vše se odvíjí od toho, jaké jsou aktuální priority.

Dnem, který se mi podařilo nejvíce standardizovat, je pondělí, které začíná většinou rychlým předáním novinek celému týmu - co nás tento týden čeká a jaký byl ten předchozí. Poté se potkávám s každým členem týmu individuálně v rámci „gaučingu“, jak jsme si tuto tradici nazvali.

S každým se tak na chvíli pobavím o tom, na čem pracuje, co mu chybí, jak mu můžu pomoci, co jsou priority, a zjišťuji obecně zpětnou vazbu. Vše maximálně otevřeně a přátelsky, abychom se mohli rychle posouvat vpřed a zlepšovat se.

Během pondělí si nedomlouvám žádné schůzky, a tak většinou proběhne společný oběd celého týmu. Na odpoledne se pravidelně od stolu přesouvám na gauč, kde v klidu vyřizuji to, co je potřeba, hlavně spoustu komunikace - e-mailů a jednotlivé priority dne.

Kolem 18. hodiny je čas se „přesunout do homeofficu“, jak rád říkám, a opět s telefonem a novinkami na Twitteru v ruce se přesouvám domů.

Doma přichází chvíle vypnout. Poslední dobou se snažím po příchodu domů i zapojit trochu aktivního pohybu, kterého si v kanceláři člověk moc neužije. Následuje večeře a pro odreagování doplněná nějakým seriálem či filmem. Poslední dobou čím dál více i nějakým zajímavým dokumentem, protože mě neustále baví zjišťovat, jak se co vyrábí a jak co funguje. Někdy mezi desátou a jedenáctou se vracím k práci na „večerní směnu“, protože se mi v noci nejlépe pracuje, je klid, a proto většinu opravdu zásadních věcí připravuji v noci. Kolem jedné hodiny už mám většinou vše, co jsem chtěl udělat, vyřízeno, inbox zero, a tak se jdu věnovat plánování na další den.

Projdu věci dle priorit, seřadím si úkoly, určím, co chci stihnout zítra a co neuteče. A s klidem v duši, že mám vše zásadní hotové a jasno v tom, co budu zítra dělat, se přesouvám do postele, kde ještě přečtu pár článků. Lehce po druhé hodině usínám.

Autor je zakladatel portálu StartupJobs.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Kompletní parametry Skylake-X s 12 až 18 jádry jsou venku. Takty mají překvapivě vysoko
LibreOffice 5.4 vyšel ke stažení. Generuje menší dokumenty a kvalitnější PDF
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít