Je vládní boj s nezaměstnaností veden správným směrem?

15. března 2004, 00:00 - admin
15. března 2004, 00:00

ANO ROBERT KOPECKÝ (ČSSD) poslanecPřestože je míra nezaměstnanosti opravdu vysoká, opatření, která realizuje či připravuje vláda, jdou nepochybně správným směrem. Říkám to jako člověk, který zná problematiku z praxe -jsem také starostou severočeské obce Podsedice.

DUEL

ANO

ROBERT KOPECKÝ (ČSSD) poslanec

Přestože je míra nezaměstnanosti opravdu vysoká, opatření, která realizuje či připravuje vláda, jdou nepochybně správným směrem. Říkám to jako člověk, který zná problematiku z praxe -jsem také starostou severočeské obce Podsedice. Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach navrhuje, aby lidé, kteří pobírají podpory v nezaměstnanosti, museli odpracovat určitý počet hodin, aby jim podpory a sociální dávky byly vyplaceny. Má to racionální jádro. Mám však za to, že by mělo být upřesněno, že lidé, kteří pracují na veřejně prospěšných pracích, musí mít zajištěnu práci po dobu celého roku. N ěkterým, především starším lidem se práce shání velmi těžko. Kroky ministerstva práce a sociálních věcí jsou správné i co se týče vytváření nových pracovních míst. Dle mého názoru si ministerstvo počíná lépe než v minulém volebním období. Přesto si však myslím, že nezaměstnanost bude ještě určitý čas stoupat a až poté stagnovat. Opatření se v praxi projeví až vdelším časovém horizontu.

 

**NE

MARTIN KOCOUREK (ODS) poslanec

Vládní boj s nezaměstnaností je veden zcela špatným směrem, protože vláda si neuvědomuje, kde se pracovní místa tvoří - je to především v malém a středním podnikání. Vláda dělá vše proti tomu, aby se tento malý a střední stav rozvíjel. Lze to vypozorovat ve čtyřech hlavních rovinách. Za prvé ve vysokém zdanění, ať už práce nebo sektoru služeb, kam byla vládní novelou zákona o dani z přidané hodnoty přesunuta drtivá většina služeb. Za druhé v pokusech kriminalizovat podnikání a v neustálém nárůstu byrokracie kolem podnikání. V tom, že nefunguje vymahatelnost práva. Za třetí v miliardových injekcích zahraničním firmám a investorům místo toho, aby tyto investice šly do českého sektoru služeb. Za čtvrté v blahobytném sociálním systému, který místo aby motivoval k práci, od ní spíš odrazuje. Měl by se zásadně racionalizovat tak, aby se práce znovu stala ctností. Na tyto záležitosti ODS dlouhodobě upozorňuje. Varujeme vládu, ta však nenaslouchá a důsledkem je vysoká nezaměstnanost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Tip: Chtějí po vás telefonní číslo kvůli registraci? Která SIM je pro to nejlepší?
Microsoftu se daří hlavně díky Office a cloudu. Zdvojnásobil zisk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít