Je vládní boj s nezaměstnaností veden správným směrem?

15. března 2004, 00:00 - admin
15. března 2004, 00:00

ANO ROBERT KOPECKÝ (ČSSD) poslanecPřestože je míra nezaměstnanosti opravdu vysoká, opatření, která realizuje či připravuje vláda, jdou nepochybně správným směrem. Říkám to jako člověk, který zná problematiku z praxe -jsem také starostou severočeské obce Podsedice.

DUEL

ANO

ROBERT KOPECKÝ (ČSSD) poslanec

Přestože je míra nezaměstnanosti opravdu vysoká, opatření, která realizuje či připravuje vláda, jdou nepochybně správným směrem. Říkám to jako člověk, který zná problematiku z praxe -jsem také starostou severočeské obce Podsedice. Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach navrhuje, aby lidé, kteří pobírají podpory v nezaměstnanosti, museli odpracovat určitý počet hodin, aby jim podpory a sociální dávky byly vyplaceny. Má to racionální jádro. Mám však za to, že by mělo být upřesněno, že lidé, kteří pracují na veřejně prospěšných pracích, musí mít zajištěnu práci po dobu celého roku. N ěkterým, především starším lidem se práce shání velmi těžko. Kroky ministerstva práce a sociálních věcí jsou správné i co se týče vytváření nových pracovních míst. Dle mého názoru si ministerstvo počíná lépe než v minulém volebním období. Přesto si však myslím, že nezaměstnanost bude ještě určitý čas stoupat a až poté stagnovat. Opatření se v praxi projeví až vdelším časovém horizontu.

 

**NE

MARTIN KOCOUREK (ODS) poslanec

Vládní boj s nezaměstnaností je veden zcela špatným směrem, protože vláda si neuvědomuje, kde se pracovní místa tvoří - je to především v malém a středním podnikání. Vláda dělá vše proti tomu, aby se tento malý a střední stav rozvíjel. Lze to vypozorovat ve čtyřech hlavních rovinách. Za prvé ve vysokém zdanění, ať už práce nebo sektoru služeb, kam byla vládní novelou zákona o dani z přidané hodnoty přesunuta drtivá většina služeb. Za druhé v pokusech kriminalizovat podnikání a v neustálém nárůstu byrokracie kolem podnikání. V tom, že nefunguje vymahatelnost práva. Za třetí v miliardových injekcích zahraničním firmám a investorům místo toho, aby tyto investice šly do českého sektoru služeb. Za čtvrté v blahobytném sociálním systému, který místo aby motivoval k práci, od ní spíš odrazuje. Měl by se zásadně racionalizovat tak, aby se práce znovu stala ctností. Na tyto záležitosti ODS dlouhodobě upozorňuje. Varujeme vládu, ta však nenaslouchá a důsledkem je vysoká nezaměstnanost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv.…
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Nové BMW M5 s pohonem xDrive prozrazeno. Oficiálně se představí brzy
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5 vyladěná na 425 koní a 550 Nm
Technologie
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít