Je to nepříjemná situace

13. září 2004, 00:00 - PETR KUČERA
13. září 2004, 00:00

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci?

Stanislav Rampas

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci? Zástupci kraje nemohou do správního řízení přímo vstoupit ani ho ovlivňovat. Mohou se k němu pouze vyjádřit nebo vše prošetřit. To, co jsme viděli a s čím jsme se seznámili, je v pořádku. Důvody uváděné odpůrci stavby považuje Krajský úřad, odbor regionálního rozvoje, za nerelevantní. Zástupci kraje se domnívají, že procedura proběhla řádně a nic se nezanedbalo. Připomínky ohledně podzemních vod jsou bezpředmětné. Krajský úřad neshledal v územním rozhodnutí ani ve stavebním povolení žádné závady. Jste si tím jisti? U stavby sice nebyla uskutečněna EIA (posuzování vlivů na životní prostředí), ale proto, že se v tomto případě příslušná povinnost na stavbu nevztahuje. Neovlivní případ vztahy na hranicích? Samozřejmě je to nepříjemná situace, tak jako všechny, byť sebemenší spory na hranicích. Hovořili jsme o tom s bavorskými krajskými kolegy, s kterými je spolupráce dlouhodobě výborná. Dohodli jsme se, že by bylo lepší těmto sporům předcházet a že by se obě strany měly o možných ohniscích podobných sporů včas informovat. Přeshraniční vztahy jsou velice dobré, ani na Tachovsku, ani v jiných pohraničních okresech není nějaký výrazný problém. Naopak lze uvést řadu příkladů dobré spolupráce a zlepšení vztahů. Je všechno skutečně tak idylické?**

Z bavorské strany - tak jako všude na světě v podobných situacích - jsou samozřejmě občasné výhrady proti našim levnějším službám. Ničíme jim prý tamní obchodní a živnostenské prostředí. Máme levnější například lékaře, kadeřníky či právě služby pro motoristy. Věřím, že se najdou nějaké cesty, protože často jsou to jen obavy z něčeho nového, hlavně u starších lidí, kteří jsou obecně proti jakýmkoliv změnám - na obou stranách hranice.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového…
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Patentové skici odhalují malý dvoumístný sporťák značky Honda
Technologie
Aukro chystá změny. Na konci měsíce začne migrace a služba bude desítky hodin nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít