Je to nepříjemná situace

13. září 2004, 00:00 - PETR KUČERA
13. září 2004, 00:00

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci?

Stanislav Rampas

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci? Zástupci kraje nemohou do správního řízení přímo vstoupit ani ho ovlivňovat. Mohou se k němu pouze vyjádřit nebo vše prošetřit. To, co jsme viděli a s čím jsme se seznámili, je v pořádku. Důvody uváděné odpůrci stavby považuje Krajský úřad, odbor regionálního rozvoje, za nerelevantní. Zástupci kraje se domnívají, že procedura proběhla řádně a nic se nezanedbalo. Připomínky ohledně podzemních vod jsou bezpředmětné. Krajský úřad neshledal v územním rozhodnutí ani ve stavebním povolení žádné závady. Jste si tím jisti? U stavby sice nebyla uskutečněna EIA (posuzování vlivů na životní prostředí), ale proto, že se v tomto případě příslušná povinnost na stavbu nevztahuje. Neovlivní případ vztahy na hranicích? Samozřejmě je to nepříjemná situace, tak jako všechny, byť sebemenší spory na hranicích. Hovořili jsme o tom s bavorskými krajskými kolegy, s kterými je spolupráce dlouhodobě výborná. Dohodli jsme se, že by bylo lepší těmto sporům předcházet a že by se obě strany měly o možných ohniscích podobných sporů včas informovat. Přeshraniční vztahy jsou velice dobré, ani na Tachovsku, ani v jiných pohraničních okresech není nějaký výrazný problém. Naopak lze uvést řadu příkladů dobré spolupráce a zlepšení vztahů. Je všechno skutečně tak idylické?**

Z bavorské strany - tak jako všude na světě v podobných situacích - jsou samozřejmě občasné výhrady proti našim levnějším službám. Ničíme jim prý tamní obchodní a živnostenské prostředí. Máme levnější například lékaře, kadeřníky či právě služby pro motoristy. Věřím, že se najdou nějaké cesty, protože často jsou to jen obavy z něčeho nového, hlavně u starších lidí, kteří jsou obecně proti jakýmkoliv změnám - na obou stranách hranice.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít