Je to nepříjemná situace

13. září 2004, 00:00 - PETR KUČERA
13. září 2004, 00:00

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci?

Stanislav Rampas

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci? Zástupci kraje nemohou do správního řízení přímo vstoupit ani ho ovlivňovat. Mohou se k němu pouze vyjádřit nebo vše prošetřit. To, co jsme viděli a s čím jsme se seznámili, je v pořádku. Důvody uváděné odpůrci stavby považuje Krajský úřad, odbor regionálního rozvoje, za nerelevantní. Zástupci kraje se domnívají, že procedura proběhla řádně a nic se nezanedbalo. Připomínky ohledně podzemních vod jsou bezpředmětné. Krajský úřad neshledal v územním rozhodnutí ani ve stavebním povolení žádné závady. Jste si tím jisti? U stavby sice nebyla uskutečněna EIA (posuzování vlivů na životní prostředí), ale proto, že se v tomto případě příslušná povinnost na stavbu nevztahuje. Neovlivní případ vztahy na hranicích? Samozřejmě je to nepříjemná situace, tak jako všechny, byť sebemenší spory na hranicích. Hovořili jsme o tom s bavorskými krajskými kolegy, s kterými je spolupráce dlouhodobě výborná. Dohodli jsme se, že by bylo lepší těmto sporům předcházet a že by se obě strany měly o možných ohniscích podobných sporů včas informovat. Přeshraniční vztahy jsou velice dobré, ani na Tachovsku, ani v jiných pohraničních okresech není nějaký výrazný problém. Naopak lze uvést řadu příkladů dobré spolupráce a zlepšení vztahů. Je všechno skutečně tak idylické?**

Z bavorské strany - tak jako všude na světě v podobných situacích - jsou samozřejmě občasné výhrady proti našim levnějším službám. Ničíme jim prý tamní obchodní a živnostenské prostředí. Máme levnější například lékaře, kadeřníky či právě služby pro motoristy. Věřím, že se najdou nějaké cesty, protože často jsou to jen obavy z něčeho nového, hlavně u starších lidí, kteří jsou obecně proti jakýmkoliv změnám - na obou stranách hranice.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na prvního ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít