Je to nepříjemná situace

13. září 2004, 00:00 - PETR KUČERA
13. září 2004, 00:00

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci?

Stanislav Rampas

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci? Zástupci kraje nemohou do správního řízení přímo vstoupit ani ho ovlivňovat. Mohou se k němu pouze vyjádřit nebo vše prošetřit. To, co jsme viděli a s čím jsme se seznámili, je v pořádku. Důvody uváděné odpůrci stavby považuje Krajský úřad, odbor regionálního rozvoje, za nerelevantní. Zástupci kraje se domnívají, že procedura proběhla řádně a nic se nezanedbalo. Připomínky ohledně podzemních vod jsou bezpředmětné. Krajský úřad neshledal v územním rozhodnutí ani ve stavebním povolení žádné závady. Jste si tím jisti? U stavby sice nebyla uskutečněna EIA (posuzování vlivů na životní prostředí), ale proto, že se v tomto případě příslušná povinnost na stavbu nevztahuje. Neovlivní případ vztahy na hranicích? Samozřejmě je to nepříjemná situace, tak jako všechny, byť sebemenší spory na hranicích. Hovořili jsme o tom s bavorskými krajskými kolegy, s kterými je spolupráce dlouhodobě výborná. Dohodli jsme se, že by bylo lepší těmto sporům předcházet a že by se obě strany měly o možných ohniscích podobných sporů včas informovat. Přeshraniční vztahy jsou velice dobré, ani na Tachovsku, ani v jiných pohraničních okresech není nějaký výrazný problém. Naopak lze uvést řadu příkladů dobré spolupráce a zlepšení vztahů. Je všechno skutečně tak idylické?**

Z bavorské strany - tak jako všude na světě v podobných situacích - jsou samozřejmě občasné výhrady proti našim levnějším službám. Ničíme jim prý tamní obchodní a živnostenské prostředí. Máme levnější například lékaře, kadeřníky či právě služby pro motoristy. Věřím, že se najdou nějaké cesty, protože často jsou to jen obavy z něčeho nového, hlavně u starších lidí, kteří jsou obecně proti jakýmkoliv změnám - na obou stranách hranice.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít