Jasná chvilka spícího europoslance

 Weikert 08. prosince 2015, 12:00  -  Petr Weikert
08. prosince 2015, 12:00

Mohlo to být nějak takhle: U Ransdorfů zazvoní tři neznámí Slováci. Chtějí mluvit s panem europoslancem. Nikdo neotevírá. Když projdou všechny jeho nemovitosti prodané v exekuci, najdou ho v kanceláři mezi zaprášenými stohy jeho marxistických knih.

„Kdo jste?“ zeptá se Miloslav Ransdorf. „Jsme P.G, A.D. a J.H. Máme deset miliard ve Švýcarsku a nechtějí nám je dát. Vy přece bojujete za spravedlnost, tak nám trochu helfněte,“ říkají mu. „Máte hezký jména, to víte, že vám pomůžu. Už rok a půl po mě nikdo nic nechtěl,“ zaraduje se europoslanec.

Potom si chlápci sednou do auta, Před Kantonalbank v Curichu sundají Ransdorfovi pásku z očí a vrazí mu do ruky okopírované dokumenty. „Tady je banka a běžte jim to ukázat. Nám můžete věřit, ale nerozšmudlejte to, barva ještě neuschla. My si venku zatím zakouříme,“ plácají ho po zádech ven z felicie.

Miloslav Ransdorf pak přijde po koberci do banky. „Vy jste recepce? Prosímvás, já bych tady s váma potřeboval navázat komunikaci…“ vybere jeden ze svých čtrnácti jazyků. „Vy mě balíte?“ ptá se ho slečna s pilníkem na nehty v ruce. „Ne to ne, já jsem komunista. Tady moji kamarádi mají u vás deset miliard a někdy v budoucnu by si to asi potřebovali vybrat,“ ukazuje za sebe, kde se za prosklenými dveřmi krčí tři kožené bundy. „Vy tam u vás chcete financovat nový komunistický převrat?“ ptá se slečna. Ale Miloslav Ransdorf, že prý nic takového, že tyhle věci financuje zásadně ze svých půjček a exekucí.

Někdy v tu dobu se začíná koženým bundám zdát tahle žoviální komunikace už moc dlouhá. Típnou startku a jdou dovnitř. „Proč nejste na přepážce?“ ptají se ho. „Ptám se tu na cestu, kdo se tady má vyznat. Jsem v bance poprvé,“ opáčí europoslanec. Mezitím slečna někam telefonuje. „Vidíte, poznala mě. Byl jsem v televizi, škoda že jsem to prospal. Ale prej mi to seklo,“ chlubí se europoslanec před kamarády.

Jenže pak přijde ochranka, policie a následuje noc na cele. Přitom vůbec o nic nešlo. Jen navázání komunikace s klientem, kterému chodí pravidelně z té banky účty. Média pak všechno zkreslila. Miloslav Ransdorf je muž na svém místě, drží se hesla S lidmi a pro lidi a proto se za něj KSČM postavila. Tohle se přece může stát úplně každému.


Čtěte také:

KSČM: Ransdorf vyvrátil podezření, že spáchal trestný čin

Ransdorfa a trojici Slováků prý prozradil nesoulad v datu narození

Ransdorf byl prý ve Švýcarsku obviněn. Jeden z kompliců skončil ve vazbě

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít