Jarní trendy v líčení

05. května 2003, 00:00 - Michal Zachar
05. května 2003, 00:00

ImageJaké jsou nejnovější trendy v líčení na jaro?Marie P., Karlovy V aryV inspiraci se vracíme do historie 30. a 60. let. Móda "Velkého Gatsbyho" nebo "Tonkinského zálivu" se v jarním líčení neprojeví tak hrubě vykreslenými silnými linkami a hustými, tmavými stíny jako tenkrát, ale základní podobnost zůstává.

Image

Jaké jsou nejnovější trendy v líčení na jaro?

Marie P., Karlovy V ary

V inspiraci se vracíme do historie 30. a 60. let. Móda „Velkého Gatsbyho“ nebo „Tonkinského zálivu“ se v jarním líčení neprojeví tak hrubě vykreslenými silnými linkami a hustými, tmavými stíny jako tenkrát, ale základní podobnost zůstává. Hlavním prostorem pro kreativitu jsou oči. Základem bude vytvořit linku kolem oka. Je jedno, zda stínem, nebo kajalovou tužkou. Důležité je, aby se stíny či tužka daly dobře rozetřít. Kolem oka potom naneste svůj nejtmavší stín (zhruba do vzdálenosti 0,5 cm). Štětečkem nebo latexovým aplikátorem (pozor na ty molitanové, mají velké díry a stíny se z nich drolí!) dále pokračujte nanášením druhé barvy kolem první tak, aby ji obkružovala. Největší probarvená plocha by měla být v horní polovině oka směrem ven. Vnitřní koutek neděláme příliš tmavý. Pozor však na to, aby se vám barvy očních stínů nedostaly příliš vysoko nad pohyblivé víčko. Tam patří maximálně trocha bílého stínu na podbarvení. Pro tmavější typy pokožky, které jsou snědé i v zimě, doporučujeme zkusit tóny rozinek, zrzavě hnědých a ostře měděných spolu se zelenými tóny. Pro Sněhurky s tmavými vlasy jsou dobré tmavé kovově modré až fialové tóny spolu se šeříkovými až světle modrými stíny. No a pro zbytek populace od plavých platin až po blond se dají použít různé druhy šedí v kombinaci se zlatou a stříbrnou. Hnědovlásky prorazí s tmavě hnědou, okrovou i světle žlutým odstínem. Šik jsou opět kočičí oči, kdy vnější špička oka (vnější koutek) je zdvižena o trochu výše než normálně a je vytažena více do stran. Hitem sezony bude kombinace zlaté a stříbrné v různých variantách. Vaše objevování vlastních trendů nechť je provázeno pevnou rukou a smyslem pro detail!

autor je konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít