Janota, facky, Hugo a Boss

22. září 2011, 23:20 - Petr Kolář
22. září 2011, 23:20

Politický diář

Minulou středu nadepsal iDnes jeden z textů titulkem „Za ku..y a zloděje ve sněmovně hrozí poslanci Krátkému pokuta“. Ne snad že by kolegové napasovali socialistu Jiřího Krátkého do role mesiáše, který má vykoupit hříchy všech. Jen bude čelit mandátovému a imunitnímu výboru, protože vulgárně odmítl prodloužení schůze do večerních hodin. Když do „kur.. zlodějské“ vynadal Miroslavu Kalouskovi jakýsi mladík, šéf státní kasy ho na místě profackoval. Další proslulý „fackovač“ Miroslav Macek mu pak doporučil „pokračovat i na půdě sněmovny“. Tam možná zfackuje Kristýna Kočí dalšího věhlasného bitkaře Michala Babáka, který o ní pronesl, že se chtěla vyspat v podstatě se všemi muži ze sněmovny, a naznačil, že má pohlavní nemoc. A to vše se minulý týden opravdu stalo mezi „ctihodnými“ poslanci parlamentu.

Není nad to, když poslanci napříč stranami musejí složitě vymýšlet, jak nedosáhnout toho, co společně slíbili. Ve sněmovně sice v prvním kole prošel návrh na přímou volbu prezidenta, jenže socialisté pro definitivní schválení požadují, aby hlava státu měla omezené pravomoci v udělování milostí či jmenování členů ČNB, byla odvolatelná či nesla trestní odpovědnost. Koalice takové návrhy odmítá, a tak se obě strany dopředu obviňují, která z nich chce přímou volbu shodit. Kdo si chce vsadit, jak to dopadne?

Plzeňáci se v rámci ODS dostali do izolace, odvolání jejich předsedy Jiřího Pospíšila z ministerstva spravedlnosti krátce po říjnovém kongresu je pokládáno za hotovou věc. Vlivná šedá eminence plzeňské ODS Roman Jurečko se může uklidňovat pohledem na dva malé kozlíky, které si pořídil a jimž prý propadl. Jeden se jmenuje Hugo a druhý Boss. Co dodat?

Část pražské ODS okolo Tomáše Hrdličky údajně naléhá na šéfa pražské ČSSD Petra Hulinského, aby primátoru Bohuslavu Svobodovi nepomáhal se sestavením rozpočtu pro příští rok. Hulinskému by to mělo hrát do karet. Už dlouho totiž usiluje o post ekonomického náměstka primátora, ale Svoboda ho do rady vzít nechce. Na druhé straně Hulinský z pozice šéfa finančního výboru magistrátu sestavuje rozpočty už léta (i když byla ČSSD v opozici) a bez jeho pomoci by měl Svoboda velké problémy. Mírným vydíráním by tedy mohl snadno dosáhnout svého. Jenže Hulinský prý tvrdí, že se cítí jako pražská obdoba Eduarda Janoty, bez něhož se neobešlo sestavování státních rozpočtů všech posledních vlád, a své angažmá bere jako stavovskou čest. Pozoruhodné.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce…
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Technologie
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít