Jaký tablet koupit?

21. února 2005, 00:00 - Speciál připravil RADAN DOLEJŠ
21. února 2005, 00:00

NABÍDKA NA TRHU má dotykový displej a na baterie vydrží pracovat až 8,5 hodiny. Lifebook T4010 je vybaven procesorem Intel Pentium M 1,6 nebo 1,8 gigaherzu (GHz). V přístroji je integrována řada technologií, které rozšiřují jeho pole působnosti. Nechybí bluetooth, slot pro paměťové karty SD, konektory FireWire, USB 2.

NABÍDKA NA TRHU

má dotykový displej a na baterie vydrží pracovat až 8,5 hodiny. Lifebook T4010 je vybaven procesorem Intel Pentium M 1,6 nebo 1,8 gigaherzu (GHz). V přístroji je integrována řada technologií, které rozšiřují jeho pole působnosti. Nechybí bluetooth, slot pro paměťové karty SD, konektory FireWire, USB 2.0 a IrDA. Pro připojení k internetu je k dispozici bezdrátový internet wi-fia telefonní modem. Počítač lze rozšířit o přídavnou baterii, druhý pevný disk nebo optickou mechaniku, jako je například dvouvrstvá vypalovačka DVD.

Musíte za něj zaplatit 55 880 korun

FUJITSU SIEMENS LIFEBOOK T4010

Otočný displej z tohoto počítače dělá mix mezi notebookem a Tablet PC. Přístroj váží méně než dva kilogramy, bez daně.

FUJITSU SIEMENS STYLISTIC ST502X

Čistokrevným Tablet PC bez klávesnice s ovládáním pouze na displeji, případně několika tlačítky na straně, je Fujitsu Siemens Stylistic ST502x. Výbava je podobná jako u počítače Lifebook T4010, ovšem hmotnost je ještě nižší - 1,55 kilogramu. K tabletu je možné přikoupit takzvanou dokovací stanici, do které se počítač zasadí a funguje jako obyčejný stolní počítač. K výbavě patří i malá infračervená klávesnice.

Tablet s bezdrátovým internetem a průměrnou vnitřní výbavou přijde bez daně na 60 290 korun.

 

HP COMPAQ TABLET PC TC1100 Zařízení od Hewlett-Packard patří do kategorie tabletů s klávesnicí. Ta je tenká a uložená pod displejem. V případě potřeby lze ji vysunout a otočit, takže zároveň slouží i jako podpěra pro displej. Procesor je nízkonapěťový Intel Pentium Mobile na frekvenci 1 GHz nebo 800 megaherzů. Do další výbavy patří bezdrátový internet wifi, bluetooth pro bezdrátové připojení malých zařízení jako je třeba mobilní telefon a slot na paměťové karty SD. Nevýhodou Tabletu, ale to ostatně i všech dalších, je absence jakékoliv optické mechaniky. Nenajdete tu ani CD-ROM nebo DVD-ROM, natož disketovou jednotku.

Jedinou variantou instalování nových programů je buď přikoupení externí optické mechaniky, nebo připojení notebooku do sítě a nainstalování softwaru po síti.

Orientační cena za HP Tablet PC je 63 980 korun bez DPH.

ACER TRAVELMATE C300

Další z Tablet PC, které nabízejí klávesnici. Výhodou je moderní procesor Centrino, jenž má při stejném výkonu jako jiné procesory menší spotřebu energie. Větší rozměry kompenzuje praktickou podložkou pro ruce při psaní na klávesnici a TouchPadem (dotyková plocha nahrazující myš), zatímco ostatní tablety většinou používají Track-Point (malý výstupek mezi klávesami nahrazující myš).

Zajímavostí je světelný senzor, který přizpůsobuje automaticky jas displeje okolnímu prostředí. A na rozdíl od jiných tabletů podporuje čtyři typy paměťových karet: Secure Digital, SmartMedia, SmartMediaCard a Memory Stisk.

Za Acer TravelMate C300 zaplatíte 35 490 korun.

TOSHIBA PORTÉGÉ M200

Velmi výkonný notebook s dobrou grafickou kartou a velikým displejem s rozlišením 1400×1050 pixelů. Hmotnost lehce přesahuje dva kilogramy a na notebook je tříletá záruka. Procesor je mobilní Pentium Centorino s taktovací frekvencí 1,8 MHz. Také další výbava je v obvyklém standardu - bluetooth, USB, infraport, wi-fii výstup pro televizi.

Toshiba Portégé je k mání za 58 990 korun.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan…
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít