Jaký jste typ?

04. srpna 2003, 00:00 - Michal Zachar, konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)
04. srpna 2003, 00:00

Podle čeho se pozná barevný typ? Hraje v tom roli barva pleti?J. Spurná ŠumperkExistují studené a teplé barevné typy. Ovšem, co jsem já? To je otázka, která lidi, tedy hlavně ženy, trápí od věků. Jednoduchá rada je nechat si poradit odborníkem. Ten by měl být schopen přesně popsat a vysvětlit barevný typ klientky.

Image

Podle čeho se pozná barevný typ? Hraje v tom roli barva pleti?

J. Spurná Šumperk

Existují studené a teplé barevné typy. Ovšem, co jsem já? To je otázka, která lidi, tedy hlavně ženy, trápí od věků. Jednoduchá rada je nechat si poradit odborníkem. Ten by měl být schopen přesně popsat a vysvětlit barevný typ klientky. Ovšem to lze pokud používá určitý systém. Nikoli, že se onen dotyčný ráno probere a řekne si, že bude barevným typologem. Většina žen lpí na tom, zda je jejich pleť mastná či suchá. Daleko důležitější je však znát svůj barevný typ. Perfektní vzhled obličeje se vytvoří pouze pokud bude podklad (tvář) ladit s povrchem (makeupem). Pro určení barevného typu se vychází z barvy pleti, protože je na lidském těle jednoznačně největší plochou. Na základě desetileté praxe mohu říct, že ve střední Evropě žije skupina žen s pletí nažloutlou (teplou) a narůžovělou nebo načervenalou (studenou). O nažloutlé pleti hovoříme, jeli pleť jemně zlatavá, béžová nebo žlutohnědá. Většina make-upů se vyrábí v tomto provedení. Problém však spočívá v tom, že ženy u nás žijící patří zhruba ze 70 % do skupiny studených typů (léto a zima) a mají narůžovělý tón pleti. Pouhým pohledem se odstín pleti určuje velmi obtížně. Pozor na červené žilky v obličeji (velmi rozšířené), které zabarvují pleť tak, že ji laik pod prvním dojmem zhodnotí nesprávně. Také pihy a nečistoty znesnadňují určení správné barvy pleti, a tím i správnou volbu podkladu. Také příliš bledé obličeje jsou opačně poznamenány modrými žilkami okolo očí. A podklad je opět jinak zbarvený. Tip pro vás: všímejte si spíše čela a brady, tam není příliš kožních změn. No a poslední rada: kdysi se barevný typ určoval podle různých znaků, např. podle barvy prsních bradavek. Tam je totiž na malém prostoru vtěsnáno mnoho pigmentu. Ovšem počkejte radši na posudek typologa.

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít