Jaký jste typ?

04. srpna 2003, 00:00 - Michal Zachar, konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)
04. srpna 2003, 00:00

Podle čeho se pozná barevný typ? Hraje v tom roli barva pleti?J. Spurná ŠumperkExistují studené a teplé barevné typy. Ovšem, co jsem já? To je otázka, která lidi, tedy hlavně ženy, trápí od věků. Jednoduchá rada je nechat si poradit odborníkem. Ten by měl být schopen přesně popsat a vysvětlit barevný typ klientky.

Image

Podle čeho se pozná barevný typ? Hraje v tom roli barva pleti?

J. Spurná Šumperk

Existují studené a teplé barevné typy. Ovšem, co jsem já? To je otázka, která lidi, tedy hlavně ženy, trápí od věků. Jednoduchá rada je nechat si poradit odborníkem. Ten by měl být schopen přesně popsat a vysvětlit barevný typ klientky. Ovšem to lze pokud používá určitý systém. Nikoli, že se onen dotyčný ráno probere a řekne si, že bude barevným typologem. Většina žen lpí na tom, zda je jejich pleť mastná či suchá. Daleko důležitější je však znát svůj barevný typ. Perfektní vzhled obličeje se vytvoří pouze pokud bude podklad (tvář) ladit s povrchem (makeupem). Pro určení barevného typu se vychází z barvy pleti, protože je na lidském těle jednoznačně největší plochou. Na základě desetileté praxe mohu říct, že ve střední Evropě žije skupina žen s pletí nažloutlou (teplou) a narůžovělou nebo načervenalou (studenou). O nažloutlé pleti hovoříme, jeli pleť jemně zlatavá, béžová nebo žlutohnědá. Většina make-upů se vyrábí v tomto provedení. Problém však spočívá v tom, že ženy u nás žijící patří zhruba ze 70 % do skupiny studených typů (léto a zima) a mají narůžovělý tón pleti. Pouhým pohledem se odstín pleti určuje velmi obtížně. Pozor na červené žilky v obličeji (velmi rozšířené), které zabarvují pleť tak, že ji laik pod prvním dojmem zhodnotí nesprávně. Také pihy a nečistoty znesnadňují určení správné barvy pleti, a tím i správnou volbu podkladu. Také příliš bledé obličeje jsou opačně poznamenány modrými žilkami okolo očí. A podklad je opět jinak zbarvený. Tip pro vás: všímejte si spíše čela a brady, tam není příliš kožních změn. No a poslední rada: kdysi se barevný typ určoval podle různých znaků, např. podle barvy prsních bradavek. Tam je totiž na malém prostoru vtěsnáno mnoho pigmentu. Ovšem počkejte radši na posudek typologa.

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a…
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Seat Leon FR 1.4 TSI ACT v dlouhodobém testu: dvouválec na část úvazku
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Technologie
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na prvního ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Stáhněte si zdarma legendární plošinovku Oddworld: Abe’s Oddysee
Týden blbec. Po Outlooku má velký výpadek také Skype
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít