Jak získat podporu od státu

04. července 2005, 00:00 - *
04. července 2005, 00:00

Na veletrhy s oficiální účastí České republiky poskytuje tuzemské ministerstvo průmyslu a obchodu finanční příspěvek ze státních prostředků na úhradu výstavních nákladů.

Tyto veletrhy jsou v našem seznamu OZNAČENY HVĚZDIČKOU.

Příspěvek je určen:

1) firmám nad 250 zaměstnanců

Ministerstvo průmyslu a obchodu poskytuje přípěvek pokrývající 50 procent nájmu čisté výstavní plochy - maximálně 100 tisíc korun na jednoho vystavovatele, který se fyzicky účastní expozice.

2) malým a středním podnikům do 250 zaměstnanců

Ministerstvo průmyslu a obchodu hradí 100 procent nájmu čisté výstavní plochy (maximálně 100 tisíc korun Kč na jednoho vystavovatele fyzicky přítomného v expozici). Musí jít o firmy, jejichž tržby nepřesahují 1,450 miliardy korun nebo jejichž aktiva (resp. majetek) nepřesahují 980 milionů korun a současně 25 procent nebo více procent kapitálu podniku nevlastní jeden podnik nebo společně několik podniků, které nesplňují tyto podmínky.

Stát bude navíc hradit 100 procent nákladů na státní doprovodnou propagaci, související s příslušným veletrhem, a to formou inzerce, setkání s novináři a podnikateli, prezentace v tisku případně v dalších médiích, při organizaci odborných seminářů. Bude nadále vydávat „průvodce expozicí“ v tištěné formě a u vybraných veletrhů i ve formě CDROM. Tento CD-ROM umístí bezplatně na serveru ministerstva a příslušné veletržní správy v zahraničí, čímž dosáhne efektu včasné informovanosti především odborné veřejnosti o českých vystavovatelích a jejich produktech na příslušném veletrhu.

Finanční příspěvek na úhradu nájemného neobdrží vystavovatel přímo, ale prostřednictvím firmy pověřené ministerstvem zajištěním technické realizace účasti a doprovodné propagace. Skutečné celkové náklady vystavovatele jsou tak sníženy o poskytnutý příspěvek za pronájem čisté výstavní plochy. Podklady o podniku předá vystavovatel realizační agentuře v předstihu jednoho až dvou měsíců, aby mohly být informace prezentovány na serverech veletržních správ a při přípravě průvodce expozicí.

Další informace lze získat u realizátora nebo na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR (Politických vězňů 20, Praha 1, tel. 224 062 145, 224 062 683, 224 062 518 či fax 224 226 050). V současné době stále probíhají určitá upřesnění ohledně oficiálních účastí, a to zejména z hlediska výběrových řízení na dodatečně schválené akce. Příslušná doplnění a další změny budou zveřejněny na webových stránkách www.mpo.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít