Jak získat podporu od státu

04. července 2005, 00:00 - *
04. července 2005, 00:00

Na veletrhy s oficiální účastí České republiky poskytuje tuzemské ministerstvo průmyslu a obchodu finanční příspěvek ze státních prostředků na úhradu výstavních nákladů.

Tyto veletrhy jsou v našem seznamu OZNAČENY HVĚZDIČKOU.

Příspěvek je určen:

1) firmám nad 250 zaměstnanců

Ministerstvo průmyslu a obchodu poskytuje přípěvek pokrývající 50 procent nájmu čisté výstavní plochy - maximálně 100 tisíc korun na jednoho vystavovatele, který se fyzicky účastní expozice.

2) malým a středním podnikům do 250 zaměstnanců

Ministerstvo průmyslu a obchodu hradí 100 procent nájmu čisté výstavní plochy (maximálně 100 tisíc korun Kč na jednoho vystavovatele fyzicky přítomného v expozici). Musí jít o firmy, jejichž tržby nepřesahují 1,450 miliardy korun nebo jejichž aktiva (resp. majetek) nepřesahují 980 milionů korun a současně 25 procent nebo více procent kapitálu podniku nevlastní jeden podnik nebo společně několik podniků, které nesplňují tyto podmínky.

Stát bude navíc hradit 100 procent nákladů na státní doprovodnou propagaci, související s příslušným veletrhem, a to formou inzerce, setkání s novináři a podnikateli, prezentace v tisku případně v dalších médiích, při organizaci odborných seminářů. Bude nadále vydávat „průvodce expozicí“ v tištěné formě a u vybraných veletrhů i ve formě CDROM. Tento CD-ROM umístí bezplatně na serveru ministerstva a příslušné veletržní správy v zahraničí, čímž dosáhne efektu včasné informovanosti především odborné veřejnosti o českých vystavovatelích a jejich produktech na příslušném veletrhu.

Finanční příspěvek na úhradu nájemného neobdrží vystavovatel přímo, ale prostřednictvím firmy pověřené ministerstvem zajištěním technické realizace účasti a doprovodné propagace. Skutečné celkové náklady vystavovatele jsou tak sníženy o poskytnutý příspěvek za pronájem čisté výstavní plochy. Podklady o podniku předá vystavovatel realizační agentuře v předstihu jednoho až dvou měsíců, aby mohly být informace prezentovány na serverech veletržních správ a při přípravě průvodce expozicí.

Další informace lze získat u realizátora nebo na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR (Politických vězňů 20, Praha 1, tel. 224 062 145, 224 062 683, 224 062 518 či fax 224 226 050). V současné době stále probíhají určitá upřesnění ohledně oficiálních účastí, a to zejména z hlediska výběrových řízení na dodatečně schválené akce. Příslušná doplnění a další změny budou zveřejněny na webových stránkách www.mpo.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít