Jak šetří armáda? Kupuje solária za milion!

09. srpna 2010, 02:00 - Iva Lecká
09. srpna 2010, 02:00

V poslední době se mluví jen o tom, jak je náš stát zadlužený a jak musíme šetřit. To ale neplatí o naší armádě, ta se naopak pořádně rozšoupla a vojákům nakoupila solária a vířivé vany za milion. Zdá se vám to jako vtip a ptáte se, k čemu něco takového potřebují?

Odpověď přichází přímo z ministerstva. Chlapci musí dobře vypadat a reprezentovat nás. Nejsem si úplně jistá, zda to, že budou svítit oranžovou barvou, je pro naši armádu i pro náš stát reprezentativní. Vždycky jsem si myslela, že za člověka více než vizáž mluví činy. V armádě je to ale asi trochu jinak. Nehledě na to, že opálení už dneska není v kurzu. Solárium za 647 360 korun. Vířivá vana za 307 615 korun. Dohromady bez pár korun milion. Tak se loni rozšouplo například Posádkové velitelství Praha. Nebylo ovšem jediné. Vířivkou a soláriem se ve stejném roce vybavila třeba Hradní stráž či Univerzita obrany v Brně. A tak nám teď po Česku chodí opálení a odpočatí hezouni. A že to stálo státní kasu milion? To přece není podstatné. Myslím, že je to ještě málo a že by bylo správné zařídit chlapcům prvotřídní fitness centra, aby si ještě k opálené kůži vytvarovali k dokonalosti své postavy.

Nechápu, že v době brutálních škrtů, propouštění a šetření se někde zrodí takový nesmyslný nápad. I když je fakt, že v nesmyslech jsme tady u nás přeborníci. Když už za každou cenu musí být hoši jako pomeranče, proč jim ministerstvo nenakoupí samoopalovací krémy? To by vyšlo podstatě levněji.

Pokud jste ještě nikdy nebyli v Řecku, nezoufejte. Jestli to takhle půjde v naší malé zemi dál, budete v něm žít, ani nemrknete.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít